Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzés után...

Saját testsúlyos edzés után mennyit pihenjen az adott izomcsoport? (Felkészülés súlyzós edzésre)

Figyelt kérdés

Csak egy példa, de olvasok ilyet, hogy valaki minden nap fekvőtámaszozik, meg ilyenek, de azt nem tudom hogy csinálják. Most ott tartok, hogy 3x27 fekvőtámaszt tudok megcsinálni, de ezt épp úgy, hogy a végére összeesem az utolsókat csinálva és utána 2-3 napig nagy izomlázam van. Olyan 5 nap után regenerálódom annyira, hogy újra meg tudjak ennyit csinálni (vagy 1-2-vel többet). Guggolás, húzódzkodás, lábemelés után is kb kell olyan 4-5 nap, mire úgy érzem regenerálódtam.


Az étrendem, táplálékkiegészítő szedésem úgy néz ki rendesen, mintha súlyzós edzést csinálnék már. Lassan 1 éve csinálom az otthoni edzést, valamikor jövő év elején akarok elkezdeni járni edzőterembe testépíteni.


25/F, 196 cm, 80 kg, full kezdő voltam és sosem mozogtam mielőtt most edzeni kezdtem


2018. dec. 17. 20:11
 1/2 anonim válasza:

Én is otthon edzek pár géppel és azt szokták ajánlani,hogy 4 naponta legyen pihenőnap.

Én úgy szoktam csinálni,hogy mell/kar-hát-láb-has,így mindig egy izomcsoport tud pihenni.

Ha nem bírod a 27et egybe akkor csináld kisebb kevesebb ismétlés számmal,(bár szerintem 1év után ennyit egybe is simán meg lehet csinálni).

Izomláz több mindentől lehet ennek eggyik fő oka,hogy vagy rosszul melegítesz be vagy edzés után nem nyújtasz le rendesen.

2018. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért volt izomlázad, mert feszegetted a határaid, írtad is, hogy alig bírtad lenyomni. Aki minden nap fekvőzik, az sosem hajtja ki magát fullra, ezért bírja. Az is lehet, hogy neked nem jó a 3 szett, többre kellene szétszedni.
2018. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!