Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzések/bedurranás?

Teljes testes edzések/bedurranás?

Figyelt kérdés

Teljes testes edzéseket hajtok végre heti háromszor, azonban nem igazán tudom, mikor is kéne bedurrannia az izmoknak. Előre szólnék, hogy természetesen kezdő vagyok, ne tessenek leoltani a fejemet :)

Tehát amikor bicepszezem, van egy pont, amikor már nagyon nehezen tudom felemelni, akkor kéne erőltetni még, hogy bedurranjon a történet? Alkarnál szoktam kicsit rámozogni amikor már érzem, hogy nagyon fáj, mert azt szeretném elsősorban formálni.


Az edzésterv (hétfő-szerda-péntek):


Felülés/lábemelés, ezt váltogatom naponta x3

Evezés x4 (első kettő kétkezessel, második kettő egykezes)

Oldalemelés x2

Tárogatás földön x3

Gyalogló vádli x3

Felnyomás x3

Vállvonogatás x2

Bicepszezés állva egyszerre két karral x3

Tricepsznyújtás kétkezessel x3

Csuklóbehúzás x3

Fordított fogású bicepsz x4

Merevlábas felhúzás x4

Vádlizás x4


A shop.builder.hu-n találtam meg ezt a gyakorlatot Weider néven, kicsit módosítottam magamnak, mivel csak itthon szoktam edzeni, nincs lehetőségem terembe járni. Ha esetleg lenne javaslat, mit cserélnétek ki, várom a tanácsokat :)


Ismétlésszámot direkt nem írtam, általában addig csinálom, amíg végre tudom hajtani szabályosan, és biztonságosan tudom, mint például egy felnyomást nem erőltetnék a végletekig, mert ha agyonvágom magam a rúddal, az negatív kihatással lenne a fejlődésemre.


Guggolás sajnos kizárva, mert nem bírja a térdem.


(nem szanaszét akarom gyúrni magam, csak kicsit formálódni szeretnék)


2019. máj. 10. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat szerintem ez eleg sok gyakorlat kezdőként. 13 gyakorlatot biztos nem csinalnek. ICF-re keress rá szerintem!
2019. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi most nezem guggolas kizarva, akkor mindegy. Az ICF-ben heti haromszor van.
2019. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az icf nem kezdoknek valo...

Miert akarja itt mindenki az icf-et eroltetni kezdoknek? Ha nincs mozgaskoordinacioja, hiaba csinal 5 ismetlest, lo_rt nem fog fejlodni tole. Azt se tudja melyik gyakorlatban mi az x ismetleses maximuma, miert akarsz ilyen emberrel egy halado edzestervet csinaltatni, amihez meg az elso sorozat vegrehajtasahoz sincs elegendo infoja a kerdezonek?

Kerdezo a bedurranas nem feltetele az izomfejlodesnek. Bukasig sem kell elmenni minden sorozatban. Tovabba az alkar vagy bicepsz gyakorlat, mas jellegu, mas faradtsagerzetet okoz, mint pl. az evezes. Az ismetlesszamokat erdemes figyelni, hogy vigyel rendszert az edzesedbe.

2019. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!