Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez így, ha nőni szeretnék?

Jó ez így, ha nőni szeretnék?

Figyelt kérdés

Na, elkezdtem hosszú idő után 1 hónapja újra edzeni. 30 éves, 95 kiló vagyok, 188 centi, van rajtam zsír, főleg a hason. De nem ez a lényeg. Célom a tömegnövelés, nem akarok szálkás lenni. Csak nagydarab. Szóval amit most csinálok:

Heti 3x edzés, hétfő hát+bicepsz, szerda mell+tricepsz+has, péntek váll+láb. Amit szedek: reggel+este tribulus terrestris, creatine. Edzés előtt bedurrantó, utána creatine+protein por. Napi 3000 kcalt eszek. Edzéskor minden izomra 3-4 gyakorlat, 50 ismétlés, nagy súlyokkal. Szerintetek jó ez hogy megnőjek?



2019. febr. 3. 13:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Egy izomcsoportra heti egyszer edzeni nem jó ötlet. Túl sok nap marad ki stimulálás nélkül és vész kárba.

Ha háromszor tudsz edzeni, vagy legyen 3 teljes testes, vagy egy felsőtest, egy alsó, és a harmadik meg teljes.

A kalóriamennyiséget meg neked kell tudni, hogy elég-e.

2019. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
9%

#1 Szóval azt mondod naturalban sokkal gyorsabb a regeneráció, így többször kell egy izomcsoportot edzeni?! Mesélj még.

Nem naturàlban sem kell heti 1 kemény edzésnél többször edzeni egy izmot.

2019. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem mindegy hogy az a 3000kalhoz milyen a makrók aránya. Ha fehèrje meg van 2*tskg és ch az igènyeidnek belőve (3-4-5*tskg) akkor sínen lesz minden. Edzésről csak annyit, legyenek nagy súlyok amivel szabályosan tudsz mèg kivitelezni. Piramis módszert ajànlom, 12 10 8 6. Alapgyakorlatokat részesítsd előnyben.
2019. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Naturálban sokkal kevesebb ideig tart az emelkedett izomfehérje szintézis (max kb 48 óra)

[link]

Ezért nem szabad nekünk olyan sokat edzeni mint egy koxosnak.

És ezért nem éri meg az izomcsoportokat heti egyszer edzeni.

Eleget "meséltem"?

2019. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Tökmind1 meddig tart. Nem fog beépülni úgysem több fehérje.
2019. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3 éve edzek és nekem a heti 3x teljes testes edzés vált be a legjobban. A heti 4 alkalmas AB osztott edzésterv is jó volt még, de nincs időm heti 4x járni manapság.

A teljesen osztott, egy izmot csak heti 1x edzünk meg sztoritól alig fejlődtem.


Kérdező, az elején mindenképp egy kezdő átmozgató edzésterv kell. Utána maradnék teljes testes edzésen vagy AB osztotton, ha nem fejlődsz és a kajád rendben van, akkor térnék át osztottra, mert lehet neked az válik be

2019. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Akkor most valami amivel alá it tudod támasztani a mondandód, kedves #5?

Kevesebb ideig tart az izomfehérje szintézis, ezért gyakrabban kell edzeni és nem olyan nagy mennyiségben. Azt hittem ez logikus...

2019. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Ezért nem szabad nekünk olyan sokat edzeni mint egy koxosnak.


És ezért nem éri meg az izomcsoportokat heti egyszer edzeni"

Ez a 2 mondatod üti egymást.

Alátámasztani pedig csak saját tapasztalat alapján tudom. Oké hogy kevesebb ideig tart a fehérjeszintézis. De attól még hogy gyakrabban edzel nem hatványozódik a fehérjebeépülés mennyiségének mértéke, nem fog több fehérje beèpülni egy nap 1,8g*tskg-nál.

2019. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem ütik egymást.

Gyakrabban, egyszerre kevesebbet. Ne legyél már ennyire értetlen.

2019. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat vs tudományos alapokon nyugvó magyarázat.

Hmm, nem is tudom melyiknek higgyek.

2019. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!