Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha tárogatásban erősödök...

Ha tárogatásban erősödök akkor fekvenyomásban is fogok erősödni?

Figyelt kérdés
Persze tudom fekvenyomáshoz kell váll és tricepsz de azokra is edzem.
2019. máj. 21. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként igen. De egyébként az edzés specifikáció nagyon sokat tud számítani.
2019. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szergej55 ***** válasza:
Egyszerű: ha képes vagy megfelelő terhelést biztosítani, akkor nőni fognak a súlyok. Ez úgy lehetséges, ha nem végzel túl sok munkát (nem forgácsolod szét az erődet ferdén nyomással, csigán áthúzással és a többi hasonlóval a főgyakorlat mellett) és nem mész mindig magas intenzitással, tehát nem csúcsot akarsz nyomni minden edzésen. De fontos figyelni a terhelést és legalább 1-2 héttel előre megtervezni a súlyokat, mert ha nem növekszik szépen fokozatosan a terhelés, akkor nem erősödsz. Ha más gyakorlattal akarsz segíteni, de abban sem nézed a terhelést, akkor az sem fog segíteni, főleg úgy, hogy neked a fekvenyomásra lenne érdemes fókuszálni elsősorban.
2019. máj. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Csak azt felejted el, hogy a tárogatás 1 izmot használ, a fekvenyomás 3at...

2019. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak azt felejtetted el hogy vállra és tricepszre is edzem.
2019. máj. 22. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Onnan meg ugyanúgy érvényes az első kommentem.

Egy szint után nagyon sokat számít az edzés specifikáció. Nem véletlen csinálnak főleg alapgyakorlatokat (és annak variációit) az erőemelők. Én még egyet sem láttam tárogatással bohóckodni.

2019. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Inkább fordítva :D
2019. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!