Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 185cm magas vagyok 82 kg. Kb...

185cm magas vagyok 82 kg. Kb 3 hete csinálok heti 4-5-ször saját testsúlyos edzést, amivel úgy érzem haladtam is, pl az egy húzódzkodás helyett már kimegy öt. De szeretnék súllyal történő edzést is bevinni, milyen súlyokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 22. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos az is, hogy bármit amit csinálsz (főleg súllyal) azt helyesen csináld. Szerintem el kellene menned egy edzőhöz, vagy edzőterembe, ahol segítenek elkezdeni. Lehet, hogy elég egy, vagy két hónap, megismered a gyakorlatokat, mit mivel érdemes kombinálni, stb., aztán edzhetsz egyedül is.
2019. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen vilagos a kerdes. Ugy erted, hogy edzoterembe akarsz jarni, es a hasznalt sulyok nagysaga a kerdeses, vagy vagy otthonra akarsz venni sulyzot?

Elobbi esetben, nezz meg egy kezdo edzestervet a builderen, es olyan sulyokat hasznalj amivel mukodik az adott ismetlesszam (+-1 ismetles).

Utobbi esetben, mik a lehetosegek? Gondolok itt arra, hogy mi fer el es mennyi ra az anyagi keret?

2019. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen itthon szeretnék egyelőre. Hegesztettem itthonra olyan szerkezetet amin tudok csinálni tolódzkodást és húzódzkodást is. Meg van ilyenem is https://www.youtube.com/watch?v=asAdd5-EY3A.

Egyébként erről az oldalról nézem melyik gyakorlatot hogyan kell helyesen csinálni. https://www.youtube.com/user/MuscleandMotion/videos


Gonodoltam rászánnék súlyokra 30-40 ezret max, csak kiegészítés képen akarnám, pl evezéses gyakorlathoz, vagy de leginkább a saját testsúlyommal edzenék. Nem akarom kigyúrni magam, csak legyen jó erőnlétem és egy kis formám is.

2019. máj. 22. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem egy rúd és mellé súly tárcs bővel elég ahogy bírod egyre jobban egyre többet. tárcsák nem drágák ha jó helyen veszed 1k ft 5-6kg

Így már tudsz evezni, felhúzni, lőkés, snacth, powerclean, mellről nyomás, súly tárcsád hátadraa rakva vagy táskába fekvőtámasz amit ugye bár mindig tudsz emelni a súly és így edzeni melled tricepszed fekvenyomáshoz hasonlóan. lábra meeg jeferson guggolást tudsz csinálni ahoz nem kell keret, meg zercher guggolást, illetve dumbell sulyzókal (kis 1kezes) kitörést, hip extensiont seggre.

Padló nyomást is tudsz mellre tricepszre illetve ha veszel vagy szerelsz vagy valahogy szerzel húzodszkodót meg tolodszkodót azok megint elég jók szint úgy súlyal.

Így nem kell nagyon pad keret stb tárcsák olcsok csak 1-2 rúd kell még mellé meg ugye bár neki állni és csinálni. Alap gyakorlatok szóval fix hogy nő ezektől az ember ha tudja nővelni a terhelést és hát tudja.

2019. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30-40k ból tudsz venni sztem kb 100kg súlyt mellé rúdat ha ügyes vagy és olcsón veszel rendeset. (súly mind1 kb milyen) ahogy olvastam most meg van már tolodszkodód meg húzodszkodód szóval patent.
2019. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ez szerint fogok cselekedni. Igen van, kissé szélesebb kb 20 cm-el a tolódzkodó rudak közti távolság, mint az átlag és így ezért nehezebb csinálni. De lehet hegesztek hozzá még egy kiegészítést.

A másik gondom az étkezés. Azt eszek amit főz anyum vagy a menyasszonyom, de nincs lehetőségem meg időm rá, hogy többet egyek. Esetleg kiegészítésként vegyek valami fehérje port? Ha igen, milyenre lenne szükségem?

2019. jún. 9. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!