Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy testépítő hányszor edz...

Egy testépítő hányszor edz egy héten?

Figyelt kérdés

Itt a súlyzós edzésekről kérdezek kardió napokat kivéve.


Most heti 4x edzek (mérnökinformatikus vagyok) push pull felbontásban. Ez egy kényelmes mennyiség, de ha akarom 5xre is felmehetnék viszont a testem nem hiszem hogy fizikailag bírna annál többet.


Így elgondolkoztam, hogy mennyit edzhet egy professzionális testépítő, persze ebben az esetben szteroid használat nélkül mert nyílván én sem szedek semmit.


Már 7 éve edzek így nem hiszem, hogy feljebb tudnál tolni a napok számát sérülés vagy túledzés nélkül.



2019. jún. 15. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Most heti 4x edzek (mérnökinformatikus vagyok) "


Miért érdekes, hogy mi a szakmád? Én heti 4-5x edzek és csatornabúvár vagyok a fővárosi csatornázási műveknél.

2019. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azt csak azért írtam, hogy nem akarok testépítő lenni :D nem azért kérdezem. Meg persze arra is utaltam, hogy nem igazán mozgás teli a hivatásom.


Szóval szerintem nem felesleges információ. Itt az a kérdés hogy te mért kötöttél bele, ahelyett hogy túl redundánsnak gondolva a leírást szimplán átsiklasz felette?

2019. jún. 15. 10:00
 3/17 A kérdező kommentje:
(Amúgy ha bele gondolunk a leírásban minden információ lényegtelen a kérdés szempontjából csak jobban szeretem kontextualizálni a kérdéseimet ha felrakok valamit a gyakorin)
2019. jún. 15. 10:05
 4/17 anonim ***** válasza:
5%

Nincs olyan, hogy túledzés! Csak a teremtulajok találták ki, hogy ne legyenek tömve a konditermek!

Gondolj bele, ha lenne olyan, hogy túledzés, akkor pl a profi sportolók, mondjuk úszok, heti egyszer úsznának csak?

VAgy mondjuk egy bányász, útépítő csak heti egyszer dolgozna, mert ugye naponta több tíz tonna szenet, vagy követ megmozgat és nem akarja túledzeni magát? TEhát nem 10 kg-os súlyokkal bohóckodik fél órát, hanem összességében tonnákat pakol át... Mégsem edzik túl magukat!


Nincs olyan, hogy túledzés! ez csak egy mítosz!

2019. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 edzés jó, a felosztás csak a regeneráció miatt számít.

Milyen gyakorlatokat végzel push és pull napokon? Hetente emelsz a súlyokon vagy edzésenként?

2019. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szergej55 ***** válasza:
4-es, de, van túledzés. Viszont a profi sportolók egyrészt kapnak megfelelő gyógyszerészeti segítséget a gyors regenerációhoz és jobb teljesítményhez, másrészt ők is szoktak túledzettek lenni, csak általában nem az a nagy hír velük kapcsolatban. Sokkal inkább az, ha megnyernek valamit, vagy készülnek egy nagyobb versenyre.
2019. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6-os, na de mivel magyarázod, hogy a rakodómunkás, bányász stb nem edzi túl magát??? Pedig azok 100x nagyobb súlyokkal dolgoznak összességében naponta! És izmos, erős emberek, nem törnek össze fél óra munkától, mint a "bodybuilderek" és nem sírnak, hogy jaj nem jövök a héten már dolgozni, mert túledzem magam! a túledzés egy mítosz! Nem létezik olyan! Főleg nem heti fél órás edzés mellett egy izomcsoportra! Ezek a munkások heti 5 napban edzik az izmaikat.
2019. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne etesd a trollt, mindenki akinek van legalább 2 agysejtje tudja hogy van túledzés. Akinek meg nincs, azzal nem állunk le vitázni.
2019. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
ha valaha edzettél rendesen tudod mi a túledzés. szélsőséges esetben csak fekszel az ágyon és algopyrinre tudsz gondolni. szar hangulat, szar közérzet, gyengeség stb.
2019. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez a túledzés. Legalábbis abban a formában ahogy az az átlag kondis fejében létezik az úgy marhaság. De van még pár ilyen dolog.


Te meg kérdező dobálózzál lehetőleg minél több idegen eredetű kifejezéssel, attól sokkal sokkal okosabbnak tűnsz.

2019. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!