Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy testépítő hányszor edz...

Egy testépítő hányszor edz egy héten?

Figyelt kérdés

Itt a súlyzós edzésekről kérdezek kardió napokat kivéve.


Most heti 4x edzek (mérnökinformatikus vagyok) push pull felbontásban. Ez egy kényelmes mennyiség, de ha akarom 5xre is felmehetnék viszont a testem nem hiszem hogy fizikailag bírna annál többet.


Így elgondolkoztam, hogy mennyit edzhet egy professzionális testépítő, persze ebben az esetben szteroid használat nélkül mert nyílván én sem szedek semmit.


Már 7 éve edzek így nem hiszem, hogy feljebb tudnál tolni a napok számát sérülés vagy túledzés nélkül.



2019. jún. 15. 08:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Azt csak azért írtam, hogy nem akarok testépítő lenni :D nem azért kérdezem."

Akkor minek kérdezed, úgysem akarsz az lenni. Különben meg nem is attól leszel "testépítő" hogy heti 4-5 edzel. A legtöbben nem is így osztják be a tervüket, hanem pl edzek 2 napot, 1 nap pihi, megint 2 nap edzés, 1 nap pihi.. ezt lehet variálni de ennek a heti 4x 5x edzek dolognak semmi értelme azonkívül hogy ezzel jampizol. Nem ettől lesz több izmod

2019. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

5# Edzésenkén emelek vagy a súlyon vagy az ismétlés számon.


Azaz normál esetben 4X6ot csinálok, majd felmegyek 4X8ra következő alkalomkor és után meg súlyt emelek olyanra amivel megy a 4X6.


11#


Köszönöm a pozitív hangnemű választ :D Azért írtam le a saját tapasztalatomat, mert nem tudom elképzelni hogy heti 5nél többet bírjak és nyílván ez az 5 sem úgy jön ki hogy be van osztva hogy a hét mely napján mit csinálok, hanem ahogy te is írtad pihető/kardio napotól függ a beosztás.


Vagy ha deload hetet csinálok lehet plusz berakok mégegy pihenő napot az alacsonyabb súlyok használata mellé.


Már elnézést kérek, de a különböző negatív feltételezések helyett nem célszerűbb normálisan leírni a választ minthogy anoníman elküldeni a k.nyámba, mert felmertem tenni egy kérdést?


10#

Ha ezek "nagy szavak" neked, akkor szerintem te hiszed okosabbnak magadat mint ami vagy.

2019. jún. 15. 23:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne okoskodj
2019. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

És sajnos az a nagy helyzet, hogy az ilyeneket mint te el kell küldeni a k anyjába mert csak vagy képes felfogni.


Állításod szerint 7 éve edzel és ilyet kérdezel? Nevetséges...

2019. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"professzionális testépítő, persze ebben az esetben szteroid használat nélkül"

Sajnos ez mar itt elbukott, mert a vilagon egyetlen pro testepito sincs, aki natural lenne.

Egyebkent off szezonban heti 3-6 edzes van a tobbsegnek, de ez versenyfelkeszulesnel akar 7-10ig is felmehet.

2019. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14# Erre már nem is válaszolok, nem követem a kérdést tovább. Ha te ilyen trollkodással töltöd a szabadidőd az elég szomorú ...


A normális válaszokat köszönöm.

2019. jún. 16. 09:40
 17/17 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is!
2019. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!