Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha diétába szénhidrátként...

Ha diétába szénhidrátként cukros üditő, esetleg csokik mennek, de beleférnek a kalória deficitbe, attól még menni fog a zsírégetés?

Figyelt kérdés
Vagy muszáj elhagyni a gyors szénhidrátokat?
2019. jún. 15. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Bezsírosodsz.
2019. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bzs03 ***** válasza:
49%

Nem kaloria,MAKRO

Szenhidrat:jo minosegu:zab, koles, amarant, bulgur, hajdina,quinoa a rizs nagy szar

Abonett,zoldsegek, teljes kiorlesu pekaru de inkabb otthon keszits mondjuk barna rizs-,hajdina-kukoria-liszteset

Szenhidrat a gyumolcs is vigyazu ne egyel tul sokat. Inkabn bogyos gyumolcs, meggy, meg mondjuk a zoldalma

Zsirok:

-olajos magvak

-halak(tonhal szardinia lazac stb)

-tojassargaja

-karaj, kacsamell is tartalmaz de meg ezek is elmennek dietaba

Feherje:

-Csirke, pulyka

-Tojasfeherje

-Feherjeporok

-Feherjeszeletek

-Halak, olajos halak ode is sorolhatoak

-Csirkemell pulykamell sonkak

(Elvetve a magvak is tartalmaznak foleg a tokmag illetve a zabpehely is)

2019. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, menni fog.

De ha egy picit is érdekel a hosszú távú egészséged, ha nem is elhagyod, de minimalizálod ezeket a cukros szarokat.

2019. jún. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog menni, mivel ezekben gyorsan felszivodo szenhidrat van, ami pedig hirtelen megnoveli a vercukorszintet, igy az inzulinszintet is. Az inzulin a leganabolikusabb hormon, a zsiregetes pedig egy katabolikus folyamat. Emellett a gyors felszivodas miatt hirtelen kap nagy mennyisegu szenhidratot a szervezet, amit nem tud hasznositani, igy zsirkent fogja elraktarozni. Ezzel szemben egy csirke-rizs emesztese kb 1-1.5 ora, tehat azt az adott mennyisegu szenhidratot a szervezet egyenletesebben kapja meg (a cukroknak hozzavetolegesen 1-10 perc), igy egyszerre nincs akkora tobblet, hogy jelentos mennyiseget raktarozzon el. Dietaban komplexebb szenhidratok kellenek, mert azoknak eleve a lebontasahoz is tobb energiat hasznal fel a szervezet.
2019. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Ez nagyon nem így működik. Tök mindegy, mit eszik az ember a kalória bevitel/kivitel egyenlete mindenképpen működik. Ha kevesebbet visz be, mindenképpen súlyt fog veszíteni. Ha ebben a kevesebb bevitelben van elég fehérje, akkor ezt a súlyt nagy eséllyel zsírból (meg az elején vízből) fogja veszíteni.

Csak azért, mert megdobja az inzulinszintet, nem fogja rögtön kijátszani a termodinamika első főtételét.

Mégegyszer kigangsúlyoznám, hogy attól még nem egészséges, de azt állítani, hogy nem működik (amikor emberek milliói fogytak/nak iifym-el) szimplán hülyeség.

2019. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy mikor átálltam ketora, tehát napi kB. 25-50g Ch ment és 140-160g zsír, a fehérje pedig maradt 2g/ttskg, és emellett intermittent fastingoltam, szálkásabbnak láttam magam a tükörben, mint mikor több ch-val csináltam a diétát.
2019. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

És ezt senki sem tagadja, mert a magas ch diéta teljesen máshogy hat a vízháztartásodra, főleg a feldolgozott/gyors felszívódású szénhidrát vízvisszatartást eredményez.

Az meg már más téma, hogy a keto sem a legegészségesebb diéták egyike...

2019. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Igaz, kicsit pontatlan voltam, de a lènyeg ugyanaz. Èn ùgy èrtelmeztem, hogy a kèrdező minèl több zsìrt szeretne ègetni, ès erre èrtettem, hogy nem fog működni.

Magàban zsìrègetès lesz, de az nem egyenes arànyossàgban jelent olyan mèrtèkű sùlyvesztèst.

Pont a termodinamika 1.főtètele miatt, amit az inzulin ès a cukor miatti anabolikus időszakban felèpìt zsìrt, azzal a zsìrtartalèka nőni fog, ezàltal a katabolikus időszakban egy ideig ezt a pluszt fogja elègetni ès csak utàna jön a hasznos zsìrègetès, tehàt a hatàsfoka sokkal rosszabb lesz.

A cukros üdìtő pedig mèg rosszabb, mert a szervezet viszonylag àllandòan kapja a cukrot (mivel elvileg minden fèl òràban-òràban iszunk), ezàltal hosszabb ideig rontja a zsìrègetès hatàsfokàt.

Nagyon leegyszerűsìtve szàmokkal tehàt ha az inzulin ès a tùl sok cukor miatt èpìt - csak mondok egy szàmot - 50g zsìrt, ès 80-at èget, akkor hiàba èget el 80g zsìrt, valòjàban csak 30grammal csökken a testsùlya, ha csak ezt nèzzük.

Szòval teljesen igazad van, de nem ùgy èrtettem, csak nem akartam ìgy kifejteni, ezèrt fèlreèrthető volt.

2019. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5, igazad van, hogy ha kalória deficit van, akkor fogyni fogsz. És ekkor jön ide a #4-nek a kommentje, attól hogy kalória deficitben vagy és fogysz, az nem azt jelenti, hogy a súlyt amit leadtál az zsír volt. Márpedig arra kéne törekedni, hogy minél több zsírt adjunk le, ne pedig súlyt, ezt pedig úgy tudjuk megoldani, hogy alacsonyan tartjuk az inzulint, de ezt a #8 jobban kifejti. Nem mellesleg, ha napközben állandóan kajálsz, főleg rossz minőségű ch-kat, akkor szinte állandóan az egekben lesz az inzulinszinted és nagyjából csak este, alvás közben, mikor nem eszel, csak akkor fog végbemenni a zsírvesztés, ellenben ha egész nap alacsony az inzulinod akkor nap közben is "égeted" a zsírt.
2019. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem fér bele egy kis csalás, mert én is leadtam 15kg-ot, úgy hogy semmit nem mozogtam mellette és még tisztán sem ettem.

Viszont ez nekem körülbelül 7 hónapig tartott, jobb minőségű ételekkel és mozgással valószínűleg gyorsabban végeztem volna, vagy jobb eredmények lettek volna ennyi idő alatt.

Érdemes ezt megnézned ha "csaló" kaján gondolkozol: [link]

2019. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!