Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyenkor is égetek zsírt?

Ilyenkor is égetek zsírt?

Figyelt kérdés
már régóta edzek, és cardiozni is kéne.. futást nem szeretem.. így hiit cardio videókból ilyen mozgás sorozatokat összetettem, de csak 15 percig tudnám csinálni. 15 perc alatt is égetek zsírt?? fél óráig nem bírnám, nagyon komoly.

2017. júl. 24. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
mert mindenki azt mondja, hogy csak fél óra után éget az ember zsírt, de ha ennyire elfáradok a 15 perc alatt, akkor nem égetek zsírt?? előre is köszi
2017. júl. 24. 22:25
 2/4 anonim ***** válasza:

A szervezet elsősorban cukorból szerez energiát, majd ha a véredben a glükóz, vércukorszint leesik,ezzel párhuzamosan az inzulinszinted is lecsökken, akkor jön a glükagon hormon és elkezd az izmaidból glikogént bányászni, ez a tárolt cukor. E mellet pedig elkezdődik a szírégetés is.


Ha már egy ideje nem ettél szénhidrátot, és nekiállsz edzeni, majd még HIIT edzést is csinálsz, akkor annyira felpörgeted az energiafelhasználást, hogy edzés után is magasabb szinten égeted a zsírt.

Nincs kőbe vésve a 30 perc, sőt férfiaknak jobb ha nem teli hassal mennek edzeni, több zsírt égetnek, energiát a nagyobb izomzatuk miatt onnan tudnak nyerni. Nőknek célszerű edzés előtt bevinni némi CH-t.


Fogsz zsírt égetni így is, egy 20 perces HIIT edzéssel is több órára felemeled az energiafelhasználást, a zsírégetést.


Attól függ, hogy mikor kezdesz el zsírt felhasználni, hogy mennyi cukor van a véredben. Ha eleve alacsony vércukorszinttel mész edzeni, akkor hamarabb elindul a zsírégetés, de a zsírégetést felgyorsítani nem lehet. A nagy intenzitású edzéshez főleg cukrot éget a szervezet, a vérből, vagy az izmokban tárolt cukrot, a glikogént. Amint ez a folyamat beindul vele párhuzamosan a zsírégetés is.

2017. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sőt napozáskor is.
2017. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen ezt a levezetett érvet rá. ezeket nem is tudtam, megint tanultam valamit :) ezek után így fogom csinálni, és oda figyelek rá
2017. júl. 24. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!