Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik teljes testes edzéssel...

Melyik teljes testes edzéssel lehet rövid idő alatt nagyobb mennyiségű izmot építeni és zsírt égetni?

Figyelt kérdés
Keresgettem interneten, találtam megannyi edzéstervet is, de mégsem tudom eldönteni, melyik volna számomra a legmegfelelőbb. Minimális idő alatt szeretnék nagyobb, látványosabb eredményt elérni, nyilván nem várok csodát, tudom, hogyan működik, csupán azt a módszert keresem, amely ezt a két igényt (az izomépítést és a zsírégetést) teljesíti. Jelenleg szoktam 20-30 perces HIIT futásokat csinálni, ez az utóbbi igény kielégítésében segít, valamint, hogy egyébként sem olyan hatalmas a testzsír-százalékom, az átlagnál talán vékonyabb vagyok.

2019. jún. 16. 03:12
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem vicc, tehát nem trollkodás: két hónapra elmész dolgozni egy kőfejtőbe, vagy fatelepre fát vágni, aprítani! Olyan izmot építesz vele, ami maradandó és erősebb is leszel! Ennél jobb mozgás, átmozgatás nincs! Nem ám fél óra cicanyújtás, hanem egész napos kőkemény terhelés.
2019. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha "Minimális idő alatt szeretnék nagyobb, látványosabb eredményt elérni" akkor nem tudod hogy működik.
2019. jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a kőfejtőben kézzel törik a követ a fatelepen meg baltával hasogatják? Te sem jártál még ilyen helyeken.
2019. jún. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
06:37 De, képzeld tudom, csak a te kompetenciáiddal van gond. A minimális idő jelen esetben nem pár órát jelent, hansm pár hónapot.
2019. jún. 16. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

A teljes testes edzéseknek javarészt hasonló a koncepciójuk. Nagy izmokra két, kisebbekre egy gyakorlat. Jellemzően összetett gyakorlatokkal.

Ezzel kezdőként, megfelelő étrend mellett két-három hónap alatt már magadon látni fogod a változást.

Szóval guggolás, felhúzás, fekvenyomás. Mellé mehet egy tolódzkodás, egy valamilyen bicepsz gyakorlat (mondjuk chin up) és egy military press vagy arnold nyomás vállra. Ez heti 3*. Az ismétlések munkasorozatok esetén 6-10, bemelegítő két sorozatnál kicsit több, 15 is akár. Piramis módszer menjen, szóval folyamatosan változtasd a súlyok mértékét, akár csak egy hajszállal. Nem kell szettezni, nem kell túl gyorsan sem edzeni. Viszont törekedj a szabályosságra és arra, hogy arra az izomra dolgozz, amelyikre szeretnél. Ha komolyabbb terembe jársz, akkor érdemes az elején gépeket használni, hogy vezetve legyen a mozgás. Így több eséllyel megy oda ahova kell, a szabályosság is adottabb, és a sérülés veszélye is csökken. Mehet akár hack gép is, guggolás gyanánt, fekvenyomásnál is valami tácsás vagy lapsúlyos gép. Vállra is, stb.

2019. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy 3 illetve ketto 4 napos is, dobj egy privatot ha erdekel es elkuldom.

Jo, szemelyre szabott tervet csak ugy tudsz magadnak osszerakni, ha ismered sajat magad, korabbi edzesmultbol van tapasztalatod hogy melyik izmot hogyan, mivel erdemes terhelned, mit mivel erdemes szuperszettben csinalni, mely gyakorlatokat erdemes egymas utan csinalni, miket erdemes egy napra tenni, mibol hany sorozat, ismetlesek, az adott izmot az adott gyakorlattal terhelve mennyi piheno kell, mikor csinalhatod ujra ugyan azt, stb..

2019. jún. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!