Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 naponta 15 perc válledzèssel...

2 naponta 15 perc válledzèssel lehet valamit elèrni?

Figyelt kérdés

Szóval 22 éves lány vagyok, kicsit duci, diétázni már elkezdtem egy ideje + heti 3 kardio.

Viszont mivel sohasem sportoltam semmit, azon felül hogy kb semmi erőnlétem nincs, a vállam brutál gyengék, konkrétan 5 másodpercnyi vállkörzés/ malomkörzés után már fáj.


Egyik fitnesszkedő ismerősöm mutatott 3 gyakorlatot, amik direkt váll edzèsek. Mondta hogy mindegyikből karonkènt 3x15-öt csináljak (fél kilós súlyzóim vannak otthon).

Na tegnap csináltam először, az egy gyakorlatból megvolt a 3x15, a másik 2-ből csak 2x10, de már így is azt hittem hogy meghalok. És ez így volt 15 perc.

Szóval szerintetek 2 naponta ennyi edzèssel (illetve nèhány alkalom után már megpróbálom a 3x15-öt vègigcsinálni mindenből) lehet elèrni valamilyen eredmènyt? Nem kevès ez a mennyisèg? Korábban már olvastam itt hogy "10 perc sz..art sem èr, annyi csak a bemelegítès...." . Nem akarok magamra nagy izmokat èpíteni, tényleg csak az erősìtés lenne a cél.


2019. jún. 21. 06:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy 1-1 ilyen edzés után érdemes több fehérjét bevinni?
2019. jún. 21. 06:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ennyi edzés után kell fehérjét bevinni, de majd megmondják a szakik.


Azt viszont bizton állítom, hogy igen, van értelme ennyi. Ha napi 5x fel-le emelgeted a súlyzót, annak is van értelme.


Tudod miért? Mert ez már a harmadik lépésed az életmód váltáshoz. Ebben a 15 percben tanulja meg a tested és a lelked, hogy mozogni milyen jó érzés. Hidd el, sokkal jobb az, ha nem beleugrasz az egésznek a közepébe, hanem fokozatosan építed fel.


Egy időután igényelni fogod amúgy a nagyobb. Csak fogadd el, hogy az ember nem két nap alatt fogja az izmait erősebbé tenni. Ez egy folyamat, legyél kitartó.

2019. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Halmai Annamária ***** válasza:
100%

Szia!


Mi a kardió amit csinálsz?


A napi 15 percre kéne ráállnod, de kétnaponta is jó kezdésnek. Felesleges szerintem csak vállkörzéseket csinálnod, mert a karod és az ahhoz kapcsolódó többi izmot is erősíteni kéne. Pl lehet hogy a vállkörzéstől megerősödik izoláltan a vállizmod, de ettől még ugyanúgy szenvedni fogsz, ha pl kipróbálod hogy plankolj egyet :) Ennyire izolált gyakorlatot egymagában testépítők szoktak csinálni, de Te nem vagy az. Ráadásul ha csak egy izmot mozgatsz meg, akkor nem fogsz különösebben sokat fogyni. Minél több izmot kell átmozgatni és akkor azok mind rész fognak venni abban, hogy a fejlődésük miatt égetik a kalóriáidat. Attól ne félj hogy túl izmos leszel!


A youtube tele van nőknek szóló teljes testes edzésekkel, 15 perctől a végtelenségig tartó időintervallumban.

Én is napi 15 perccel kezdtem annó.


[link]


[link]



Ez a kettő például kezdőknek szóló 15 perc körüli edzések nőknek.


https://www.youtube.com/user/blogilates


ezen a csatornán rengetegfélét találsz.


De ha simán beírod a youtube-ba hogy "total body workout for beginners" vagy hasonlók, akkor is ki fog dobni rengeteget, meg se tudod unni annyiféle van.


Ha csak nem eszel mindenféle hülyeséget meg nassolsz állandóan, akkor azzal is kezdheted a diétát hogy este 6 után nem eszel semmit, valószínűleg attól is fogyni fogsz.


Amiatt meg ne aggódj, hogy gyengének érzed magad, napi 15 perc edzéssel három hét alatt is hatalmasat fog fejlődni az erőnléted és meg se fog kottyani a dolog. Az emberi test nagyon hamar hozzászokik a megterheléshez. Ráadásul ha meg tudod csinálni hogy napi 30 perc kardiós-erőnléti teljes test edzést csinálsz és figyelsz a kajára, egy év múlva kb istennő alakod lesz, még kardiózni se kell nagyon mellette külön.

2019. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugye olyan gyakorlatot nem végzel, ahol magad előzt tartva a súlyt, felhúzod az álladig? Csak mert népszerű gyakorlat ami kicsinálja a vállízületed.
2019. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!