Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az antibioktikum szedése...

Eszto18 kérdése:

Az antibioktikum szedése közben lehet inni a fehérjeport?

Figyelt kérdés
Beteg lettem és antibioktikumot kell szednem 1 hétig. De edzédt nem szertném hanyagolni de azt hallottam hogy nem szabad mert szövődmény is alakulhat ki tőle vagy valami ilyesmi. Szóval szabad inni a fehérje port antibioktikum szedésr közben?

#edzés #fehérjepor #antibioktikum
2019. jún. 22. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Tilos.
2019. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, segíti majd a regenerálódást, plusz valami probiotikum,amiben több baktérium törzs van :) jobbulást
2019. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De miert tilos?
2019. jún. 22. 19:29
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Koszvenyt is okozhat.
2019. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Urológus szakorvos véleményét kéne kikérni!
2019. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum szétszedi a bélflórát, ahol a tápanyagok felszívódnának. Ezért ajnálott probiotikumot szedni a szedésük alatt, hogy azokat a hasznos baktériumokat visszapótold, ami alapból is ott van a bélben és segítik az emésztést, és amit az antibiotikum válogatás nélkül lebont.

Probiotikum nélkül szegényedik az étvágy, megy a has, gyengülsz, stb. Mert alig szívódik fel valami, amit beviszel. Namármost. A fehérjepor étrend kiegészítő. Felszívódása a bélben történik. A túlzott bevitelt kilöki magából a szervezet még akkor is, ha tök egészséges. Betegen erre ugye nagyobb a sansz, főleg antibiotikum kúra alatt. Probiotikum nélkül értelmetlen szedni, mert tuti hasmenés lesz. Azzal együtt, azonban ha idejében elkaptad még nincs semmi akadálya.

2019. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

milyen betegséged van? edzés lehet nem használ de a fehérje biztos nem árt.

1 hete szedtem én is antibiotikumot egy enyhébb ínygyulladásra foghúzás után és utána pár nappal kezdett hasmenésem lenni.

kefír, túró natur joghurt én ilyeneket eszek ezekben is van hasznos baktérium.

Írtam is ki kérdést hogy a tejsavó fehérjében is van-e mert a sima savóban sok hasznos baktérium van, de nem jött rá válasz.

2019. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2019. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-nak teljesen igaza van, csak annyi, hogy a feherje shaket konnyebben megemeszti a szervezet, mint a szilard kajat, igy ebben a helyzetben pont, hogy jobban hasznosul.

Lehet.

2019. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tejjel iszod vagy van benne tejpor, akkor ne egyszerre szedd be mert van olyan antibiotikum amit a calcium megköt és nem szívódik fel
2019. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!