Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony csontozattal nem...

Vékony csontozattal nem igazán lehet vállasnak/szélesnek lenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, 167 cm, és mindössze 53-54 kg. Ráadásul úgy ennyi a tömegem, hogy a hasam el is van zsírosodva. Szeretnék felszedni némi + súlyt, és izomzatot. Őszintén szólva kifejezetten rossz géneket örököltem, mert a csontozatom nagyon vékony, és azt tapasztaltam korábban, hogy hiába próbálok edzeni, nem fejlődök semmit. Persze csak apróbb dolgokra gondoljatok, de egy kezdőnek az is elég kéne, hogy legyen, nem? Tavaly szinte egész nyáron próbáltam a saját testsúlyos edzést, nyomtam a fekvőket, de semmi foganatja nem volt jóformán. Van 2 kg-s kézisúlyom, ami szintén nagyon kevés, de talán arra elég kellett volna, hogy legyen, hogy 1-2 hónap után mutasson valamit, nem? Alapvetően a karomon van izom, én úgy látom. Annak ellenére, hogy vékony, egyedül ott vannak valódi szálkák, izmok úgymond. Sajnos a táplálkozásomra sem igazán figyelek. De ha csinálom rendesen a gyakorlatokat, akkor azért csak fel kellett volna már szednem egy 4-5 kg izmot ígyis, végtére nem full kisportolt alakot szeretnék elérni, nem? Nehezen tudok olyat mutatni, amilyenre gondoltam, talán van egy focista, aki hasonló magas, és úgy viszonylag masszívabb testalkatú, itt van néhány kép róla: [link]

[link]

[link]

[link]

Nyilván nem lehetnék teljesen ugyanilyen, mert ő mégis csak egy profi sportoló, aztán minden szabályozva van neki, de jó lenne valahogy megközelíteni. Ő 168 cm és 62 kg elvileg. Vagy sovány csontozattal, ez lehetetlen? Ha igen, akkor kb. milyen szintet tudnék elérni?



2019. jún. 24. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Rosszul edzesz vagy rossz a kajád. Tömegeléshez legyen legalább másfélszeres a napi kalória és fehérjebevitel és heti 2 vagy 3 teljes testet edzés, akkor biztosan fejlődni fogsz. És ne otthon, 2 kilós súlyokkal, hanem rendes konditeremben, ahol vannak megfelelő súlyok.
2019. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Vigyázni kell a kondival, nagyon könnyen túl nagy darab lehetsz és nem tudsz rendesen mozogni stb.


Inkább nyomj otthon fegyencet továbbra is, ezek a testalkatok hozhatók azzal.

2019. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy vannak különböző testalkattípusok (ecto, mezo - és endomorph), és a különböző alkatok különbözőképpen reagálnak az edzésekre is. Szóval én a magasságot leszámítva egyértelműen ectomorph kategóriába tartozok, ahhoz milyen edzésmódszerek, gyakorlatok és táplálékbevitel passzolna szerintetek, ha egyenlőre a hízás, és az izomtömeg növelése a cél?
2019. jún. 24. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy aki sovány vékony a csontja, mint ahogy a dagik sem vastag csontúak, csak zsírosak.

Kezdj el edzeni, ahogy az 1. írja.

Ne lepkefing súlyokkal, azzal csak bemelegíts, hanem szépen felépítve a terhelést.

Tömegnövelő étrend, testsúly kilónként 3-5g vagy több CH, figyeld el ne zsírosodj, fehérje, egy multivitamint sem árt, ha gebe vagy.

Edzés után tolj egy adag jó minőségű tömegnövelőt.

Tehát a szentháromság. Edzés+jó kajálás+pihenés.

2019. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Felejtsd el ezeket. Ha eszel rendesen, megvan a napi fehérje- és kalóriatöbblet és csinálod normálisan a gyakorlatokat, akkor nőni fog a tömeged. Ennyi. Nem mondom, hogy nem lehet optimálisan csinálni ezt, de azzal kezdőként felesleges foglalkoznod. Majd ha eljutsz naturálban a maximumodig, akkor utána lehet gondolkodni a személyre szabott módszerben.
2019. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinalj 4x8 gyakorlatot 1 izomcsoportra. Napi egy izomcsoport az heti 6 edzést fog jelenteni . Hetfo mell 4x8 kedd bicepsz 4x8 viszonylag “nagy”súlyokal amivel igy erzes a 8 adiknál hogy meg keztő menne. Ha nem tudsz ennyit járni akkor 2 izomcsoport egy nap majd 1 nap pihenő hato 3 edzést fog jelenteni. Mint pl mel tricepsz esetleg váll hát bicepsz láb
2019. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!