Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy érdemes hasazni? Több...

Hogy érdemes hasazni? Több sorozatot csinálni kevesebb ismétlésszámmal vagy elmennu 1-2 sorozatban bukásig pl csinálni 100 felülést?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Tobb sorozat, kevesebb ism.szam (10-20), plusz suly. A hasizom is vazizom, ugyanugy a sulyzos edzestol lesz vastagabb, mint a tobbi izom. Mellre sem 100 fekvotamasszal edzel.
2019. jún. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális formában, öv nélkül felhúzás, guggolás. A többi csak mese habbal. Nem a 10-en x ismétlésszámú bohóckodás hozza a hasizom tömeged, hanem az 5 ismétlés körüli erőgyakorlatokban, stabilizálás közben kapott terhelés. El lehet gondolkozni azon, hogy mikor van intenzívebb feszülés a hasizomban: egy 20-30 ismétléses lábemelés/hasprés vagy bármilyen hasizom gyakorlat közben, vagy egy 5 ismétléses 200kg körüli felhúzás esetében.
2019. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Régebben nem hasaztam,csak a 3 alapgyakorlat ment és gyenge volt a hasam.Most hogy elkezdtem a felüléseket súllyal,kemény mint a kő.Én nem hiszek ebben,hogy csak a felhúzás meg guggolás elég rá
2019. jún. 29. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 150 folott csinalod ezeket a gyakorlatokat, boven eleg. Illetve a 100+kg evezes. Nem hiszem kerdese, tapasztalat.
2019. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2, hülyeséget beszélsz. Abban igazad van hogy az alapgyakorlatok edzik a hasat, de közel sem annyira mint amennyi kellene neki. Vagy ha ez az álláspontod, akkor bicepszre sem csinálsz semmit? Mivel azt is edzik az alapgyakorlatok, vagy akár mondhattam volna a tricepszet vagy a vádlit. A hatnak is meg kell adni azt mint a többi izomcsoportnak. De ha nekem nem hiszel akkor nézd meg Jeff Nappali videóit, ő még ráadásul tanulmányok alapján magyaráz. [link] ebben a videóban mondja is, amit leírtam
2019. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Függeszkedve/tolódzkodón lábemelés sokkal hatásosabb. Esetleg vehetnél egy haskereket, 2-3 ezer forint. Sokan nem tudják használni (csípőből húzzák vissza magukat a hasizom helyett) és mondják hogy szar, pedig jó kis eszköz.
2019. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagy sulyos guggolas es a felhuzas tokeletes a core edzesere, de kimondottan a hasra nem. En sem hasazok a nagy sulyos guggolasok miatt, de kellene.
2019. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Ez az álláspontom. Bicepszre meg tricepszre is csak minden 2. edzésen csinálok 3 sorozatot, ennél többet úgy 5 éve nem edzettem karra. Vádlira is csak saját testsúllyal. Alkarra sem edzem külön. Még is van minden, majd ha egyszer versenyzem (nem fogok) akkor lehet elkezdek külön edzeni hasra. Addig meg bőven elég az ami, sőt, talán a hasfalam a legfeltűnőbb 10-15% körüli zsírnál. Nem szoktam rá edzeni külön, semmi értelmét nem látom.
2019. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!