Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rossz tartásom, előretartom a...

Rossz tartásom, előretartom a nyakam, és a derekam is szokott fájni. Vmi tipp? Nem tudok rendesen edzeni. Lent.

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek, így mire eljutok a kondiba már fáj a nyakam és a derekam.


A derekam nagyobb probléma mert ahogy fekvenyomok és lefekszem a padra, a hátam alsó része és a pad között annyi hely van, hogy egyik kézzel át tudok nyúlni a lyukon.


Ha pl kézisúllyal nyomok vállból és hátradőlök, alul sehogysem ér a támlához a hátam. Nem nagy súllyal nyomok de amikor felkapom a nekem nehéz 22-es kéziket és nyomok, érzem, hogy ott nem jó a hátamnak.


Bármi tipp?

22F


2019. júl. 10. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint a rossz tartás alatt a gerinced valami fizikai deformitását érted? Nagyon fontos lenne, hogy figyelj a helyes tartásra: a segged nyomd ki, a derekad homorítsd be, a lapockáid húzd össze a hátadon, az állad pedig húzd be, mint egy boxoló, vagy mintha a tokád szeretnéd megvillantani. Ha figyelsz erre, javulni fog.


Gerincproblémák mellett jobb lenne kevésbé statikus gyakorlatokat csinálnod. Pl. kúszhatnál füvön vagy szőnyegen, az nagyon sokat tud segíteni. Esetleg ilyen oldalra átfordulások, gurulások, stb.


Konditeremben az egykezes gyakorlatok okésak, de lehetőleg ne ülve csináld őket, hanem próbáld megtanulni állva, egyenes tartás mellett végezni őket, hogy átmozgasd az egész tested.

2019. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy annyira bejön a derekam, hogy nem ér a padhoz
2019. júl. 10. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen a pad, totál lényegtelen a gyakorlat. Olvasd el még egyszer, amit írtam!
2019. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógytorna
2019. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A konditermi gyakorlatok nagy része a klasszikus végzéssel csak rontani fogja a nyaki gerincproblémád. Nem nehéz belátni, hogy ha 22 évesen nem próbálsz javítani ezen, akkor nem lesz túl komfortos életed.
2019. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!