Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/120 anonim ***** válasza:
91%
Ha hiszed ha nem megoldottam már két ismeretleneset. Képzeld egyetemet végeztem. A Corvinuson végeztem Nemzetközi Gazdálkodás szakon. Innen tudom , hogy valóban sok esetben kevés amit az egyetem oktat. A magyar egyetemek nem feltétlenül az aktuális tudást adják át hanem az elavult tudásokat.
2022. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/120 anonim ***** válasza:
91%

"TÁKOLNI, GÁNYOLNI.


Csak hát, erre nincs igény."


Egyetemen se tanulsz többet, sőt.. kevesebbet.


Mondom mi volt:


Prog1: C++ teljesen alapok, talán a tömbökig jutottunk el a félévbe. Eszméletlen hülye élettelen példák, amik semmire se jók. Szóval kb az egész félév arról szólt, amit 1 órás videóban meg tudsz nézni a neten.


Prog2: C++ ugyanúgy, kicsit bele lett kostolva az osztályokba, de az egész féléves anyagot ugyanúgy megtudtad volna nézni a neten és még jobb minőségben is, mint amit oktattak. Ott van pl Cherno C++ oktató anyagai Youtube-on, sokkal hasznosabb, részletgazdagabb, mint amit az egyetemi anyagból kapsz.


Prog3: Itt már C# ment, osztályok stb. reiter c# jegyzet alapján a tananyag.. Ezt egyedül is megtudtad volna otthon.. semmi hasznos dolog nem volt.


Volt még néhány olyan tárgy ahol volt programozás, de kb hasonló kuka szint.


Webprogramozás.. alap html, kis css, és php alapjai.. Húha..Ebből aztán profi leszel.


Volt aztán PLC programozás is... öömmm.. Létradiagrammban. :D :D :D. Sokra mész vele. Komplexebb feladatokat esélytelen, hogy megoldj, mert nincs meg hozzá a tudásod.


---- Egy szó, mint száz saját magamtól a netről sokkal több mindent tanultam, mint amit az egyetem nyújtott. Tök felesleges volt bejárni és baszakodni az egésszel ... Na jó.. a papírért megérte. ;)

2022. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/120 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek mar eszre magatokat.
2022. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/120 anonim ***** válasza:
91%
98: "Nem jártál egyetemre". De, pont jártam és azért mondom amit mondok. K_rvára fölösleges volt. A válaszaid alapján ha te jártál volna, tudhatnád, hogy többre mentem volna az angular tananyaggal, mint a numerikus analízissel vagy a valszámmal.
2022. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/120 anonim ***** válasza:
0%

"hogy többre mentem volna az angular tananyaggal, mint a numerikus analízissel vagy a valszámmal."


Köcsögfalván, a szarér-hugyér Bt-ben biztos. Tudod, vannak azért, akiknek ez a szint nem elég. Légy velük elnéző és bocsásd meg nekik ebbéli vétkeiket.

2022. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/120 anonim ***** válasza:
91%
105: Ha az egyetemi anyag erre SEM elég, hogyan lenne elég többre? :)
2022. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/120 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg ennyire nem megy a dolgok megértése?


Az egyetem az elméleti hátteret biztosítja. Ahogy az orvosin sem fog senki lábat amputálni meg lobotómiát végrehajtani senkin.

Természetes, hogy nem az egyetem dolga olyan készségek oktatása, amelyeket otthon is meg tud valaki szerezni. Gépelni sem tanítanak meg senkit és php-zni sem. Tudod, ez nem kivánságműsor. Az egyetemen a programozók gyakorlatilag alkalmazott matematikusi képesítést szereznek, erősen a programozás felé hajló, azt megtámogató tartalommal.

Erősen sanszos egyébként, hogy te egyetemnek a kornyékén sem fordultál meg. Nem mondanál ekkora hülyeségeket.

2022. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/120 anonim ***** válasza:
100%
#107 Persze, elméleti hátteret biztosít. AZ elméleti hátteret ahhoz, hogy MSc-t végezz, amely megadja az elméleti hátteret hogy elindulj a Phd-n. És mindez tökéletesen felkészít téged arra hogy... az egyetemen kutass/oktass. Merthogy köztudott, hogy az egyetemek elsőszámú fókusza a saját utánpótlásuk kitermelése. És mire mindezt elvégezted, más már milliós fizetésekért 'tákol' ahogy te kifejezted. Te nem, mert eltöltöttél az életedből ezen a ponton 7-8 évet az egyetemre, ami mellett legfeljebb hébe-hóba van lehetőséged valódi munkát végezni (mert az egyetemen oktatás nem szakmai munka). Azt tessék megérteni, hogy a legtöbben pontosan azt a réteget célozzák meg, amelyre te oly lekicsínylően nézel. Vannak emberek, akik el tudják fogadni azt a nyomort, hogy milliós körüli fizetésekért lapátolják a silány kis kódjaikat, és soha nem használnak magasabb szintű matematikát. Tudom, nehéz, de kibírják.
2022. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/120 anonim ***** válasza:
100%
108: Én mondjuk BSc-nél megáltam, fogalmam sincs mi lett volna MSc-n, de sanszosnak érzem, hogy semmi hasznosat nem tanítottak volna. Évekkel a végzés után azt érzem, hogy fölösleges évek voltak. Egyetlen hasznos faktor a kapcsolati háló építése volt, a haverkodás. Azért megérte.
2022. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/120 anonim ***** válasza:
52%
Melyik cegeknel dolgoztok?
2022. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!