Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Elhiszem hogy félted a kislányod, én is ezt tenném. De ha az én kutyámat rúgtad volna így orrba, azthiszem nem álltam volna jót magamért. Semmi jogod nincs neked más kutyáját rugdosni. Téged is feljelenthetne a gazda állatkínzásért. És lehet - értékelést adni..

2012. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 Brain Storming ***** válasza:
0%

Olvasgatom a válaszokat, és látom, hogy az emberek egy óriási tévhitben élnek. Elhiszik azt a naiv téveszmét, miszerint "A kutya az ember legjobb barátja".


Utána lehet nézni: 2005 és 2008 között több mint 63000 (azaz HATVANHÁROMEZER!!!!!) kórházi ellátást igénylő kutyaharapásos eset történt az országban. És egy pillanatra se áltassa magát egyik kutyafan sem azzal, hogy "OK, ez az egész országra vonatkozik.", mert akit megharap, azt ez a statisztikai ferdítés nem nagyon vigasztalja. Ám a statisztika azt is kimutatja, hogy nagy gyakorisággal éppen azokat harapja meg kutya, akik azt hiszik, hogy nem harapja meg őket a kutya, ergo, az egy szemenszedett hazugság, hogy "Aki fél, azt a kutya is megharapja."

Mindenki jól ismeri - különösen a kutyatulajdonosok - azt a másik hazugságot, hogy "Nyugi, nem bánt!" - Na, ja - a gazdit biztosan nem! Merthogy az is statisztika, hogy nem a gazdáját harapja meg elsősorban a kutya, hanem azt, aki mondjuk benyeli a gazdinak az előbbi dumáját, vagy esetleg olyat, akinek van kutyája, és mivel az nem bántja a gazdáját, a gazdi azt hiszi, hogy minden kutya olyan szolgalelkű lesz vele, mint a tulajdon jószága.


Konklúzió: a kutya nem az ember legjobb barátja. Jegyezzük meg végre, hogy A KUTYA A GAZDI LEGJOBB BARÁTJA. ... És nem másé.

2013. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim ***** válasza:
100%

# 92, "utána lehet nézni".

Bocs, nincs kedvem utánanézni, de látom te utánanéztél, szóval ha nem esik nehezedre, akkor megtennéd, hogy a statisztikád forrását is megjelölöd vagy bemásolod ide? Remélem azt is tartalmazza a statisztikád, hogy a sérülésekért milyen arányban okolható a szenvedő fél, milyen arányban a gazda és milyen arányban a kutya maga. Esetleg érdemes lenne mellé tenni azt is, hogy ebben az időszakban emberek egymásnak hány és milyen jellegű sérülést okoztak!

2013. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 Brain Storming ***** válasza:
0%

[link]


A kutyaharapás ténye felülírja azt, h kinek a hibája a kutya viselkedése. Felteszem, ha a gyerekedet megharapja egy kutya, te sem fogod megértő bólogatással elfogadni, h "Hát igen, a gazdi az oka, nem a kutya." Az meg, h közben az emberek mennyit ártanak egymásnak, egyáltalán nem ide tartozik.

2013. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 Brain Storming ***** válasza:
0%

Továbbá:www.zugloallatorvos.hu/cikkek/Mikor_harap_a_kutya.doc

A kutyatartók nagy többségének ilyesmikről fogalma sincs.

2013. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem irreleváns, hogy kinek a hibája. Ennyi erővel be lehetne tilatni a járműhasználatot, az elektromosságot, a vizet, az emberek egymással történő találkozását stb. Balesetek mindig is voltak és lesznek, semmivel sem játszik bennük nagyobb szerepet a kutya, mint bármi más élőlény vagy tárgy a környezetünkben. De azt látom, hogy te rendesen be vagy tojva a kutyáktól és sajnállak is emiatt. :(
2013. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem ezt a cikket, tipikus nesze semmi, fogd meg jól. Puffogtatja a közhelyeket egymás után....
2013. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:

Amúgy az általad belinket tanulmány is írja, hogy "a kutyaharapások száma folyamatosan csökken". Ebben valószínűleg szerepet játszik az egyre tudatosabb kutyatartás és az egyre tájékozottabb nem kutyatartók is. Fontosnak tartom a gazdik nevelését és a nem kutyások megfelelő tájékoztatását is. Mint ahogy nem csak az autóvezetők tudják, hogy az autó veszélyes üzem és vigyázni kell vele, hanem már kicsi kortól erre nevelik a gyerekeket is, így az életterünk minden más veszélyére és annak elkerülésére, tehát a kutyákkal való helyes viselkedésre is fel kell készíteni az embereket. Azokat is, akiknek nincs kutyájuk.


Engem is harapott már meg kutya, amikor a sajátomat kellett megvédenem, de nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget. Bicajjal is estem már sokat, de azért szeretek tekerni.

2013. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 Brain Storming ***** válasza:
0%

Little Red


A konkrét számokat nem nevezném közhelyeknek.


Nyilvánvaló, h elsősorban azt nem harapja meg a kutya, aki erre igyekszik alkalmat sem adni. Én ilyen vagyok - de vannak esetek, amikor hiába teszek így, amikor egyes kutyatulajdonosok nagyívben tesznek arra, hogy a GAZDIT NEM fenyegető kutyája más számára se jelentsen veszélyforrást. Semmi bajom azokkal, akik pórázon vezetik a kutyájukat (holott közterületen szájkosár is kellene h legyen rajtuk, legalábbis a nagytestű kutyákon).

2013. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezt a szájkosaras hülyeséget?



"...szájkosarat használni – ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

2013. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!