Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:

És nem ugrottak el az ember ütése elől? Mert egy ütés még ok, de utána?

És a házőrző hogyhogy nem támad, mikor benyúlnak a kerítésen és ütik a kutyákat? Illetve Téged is?

2011. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 anonim ***** válasza:
70%

A kedves kérdezőt bosszantják a póráz nélkül sétáltatott kutyák. Konfliktusba keveredett egy általa veszélyesnek titulált kutya tulajdonosával. Itt akar érvényt szerezni az igazának. És ennek megtámogatására körített gyorsan egy hiradóba illő történetet.

Emberi gyarlóság.... finom kifejezés erre.

2011. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
69%

Én azt nem értem,hogy ha egy "veszélyes" kutya vicsorogva megtámad egy gyereket,akkor hogy lehet,hogy csak épphogy megkarcolja????? És egy támadó kutyát leállitja az,hogy ölbe kapod a gyereket???? Nem hiszem el a kérdező történetét,mert egy támadó nagytestű kutyát próbáljon már meg leállitani valaki! Itt annyi lehetett,hogy játékból ment a kutya a gyerekhez,mert ha támadó szándékkal,akkor csúnya sebeket okozott volna.

Persze megértem a kérdezőt,hogy védi a gyereket,de a történet sántit...

2011. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
72%

Én álltam már be gyerek elé olyan helyzetben amikor láttam, hogy felemelt első lábbal nézi éppen zsákmánynak nézi egy kutya. Nem mondom, hogy nem futott át közben százezer dolog az agyamon, de annyi lélekjelenlétem volt, hogy ne kapjam fel a gyereket, és ne menekítsem ki a szituációból a gyereket, de közben az is dolgozott, hogy azzal a kutya nyerne, és megerősíteném azt a kifejezetten helytelen viselkedést, amit mutatott éppen.


De tény, hogy nem csak hírből ismerem a kutyákat, és nem is csak két hete.

2011. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 A kérdező kommentje:

A sok idiótát bocsi,de nem kommentálom.

Azért mégis csak jó hely Magyarország,hogy nem mindenkit állatkínzásért csuknak le évekre...

Egy ember élete akkor sem fog többet érni,még szerencse hogy én nyertem nem az ipse.És hiába pattognak egyesek,a törvény az törvény.Be kéne tartani.

Imádom az ilyen nagypofájúakat,mint egyesek,hogy engem kéne elaltatni...meg hogy én ne menjek a játszótérre,mi?

Sajnálom szegény kutyáitokat,akik jobb gazdát érdemeltek volna,mint ti egyesek.

Akiteki kutyáit meg sajnálom...

2011. nov. 4. 15:43
 36/102 A kérdező kommentje:
És az egyik kérdező kérdezte,mi volt a vád:veszélyeztetés egyébként.
2011. nov. 4. 15:44
 37/102 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom ezzel, ha így történt jól csináltad, mert reflexből mentetted a gyereket. A gazda pedig egyértelműen hibás, megérdemli amit kapott.

Csupán egy dolog nem tetszett, ez a "jól orrba rúgják a kutyát". Mondom, ez max. labradorral vagy valami szobacirkálóval működik, komolyabb kutyánál ha lendíted a lábad, utána a balesetin kötsz ki.

2011. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 A kérdező kommentje:

És nem tudom mi kellett volna még?

Hogy engem is széttépjen hogy elhiggyétek hogy jogos volt az elaltatás? Egyébként azt a bíróság döntötte el és nem én.Akkor őket jelentsd fel ilyen jogon,hogy miért merték halálra ítélni szegény ebet...

2011. nov. 4. 15:50
 39/102 A kérdező kommentje:

Ja,és bocsánat a normális választ adóktól,ezt se vegye magára,akinek nem inge!!!

Akiteki kutyáit meg nem azért sajnálom,bocsi ez eléggé félreérthető.Azt részeget én is jól pofán vágtam volna...

2011. nov. 4. 15:53
 40/102 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem értettem félre:))

Megértem az anyai reflexeket is.

Az első, hogy az ember felkapja a gyereket és védi. Lehet, hogy tényleg nem is ez a megoldás. Lehet, hogy ha az unokámmal történne majd egyszer hasonló, akkor már reflexből nem a gyereket védem, hanem a kutyára ugrom. De ilyen szitukra nem lehet felkészülni.

És pont ilyen dolgok miatt nem sétáltatom soha póráz nélkül forgalmas helyen a kutyáimat.

Egyrészt akár félre is érthetik a közeledést, (van rá példa sokszor), de bármilyen apróság megzavarhatja és esetleg saját magában vagy másokban kárt tesz.

Arról nem beszélve, hogy a szabálytalanság miatt még én húznám a rövidebbet. Ezer százalékig biztos vagyok benne, hogy a kutyáim soha nem támadnának egy gyerekre, de a játszótér mellett pláne nem engedném el. (Már csak úgy mellékesen: láttam kutyát a homokozóba sz...ni. Ahova a kóbor macskák is szoktak)

Mindenesetre nem a rúgás a megoldás, mert egy tényleg agresszív kutyát csak jobban feltüzel, ha meg a kutya ártatlan, akkor a gazdáját.


Kedves Válaszoló! Nem rólam szól ez a topik, csak példának hoztam fel, hogy a veszélyesnek nyilvánított ebek mellett veszélyesnek lehetne nyilvánítani némely emberi személyi igazolvánnyal rendelkező egyagysejtűt is. Ha gondolod, priviben szívesen válaszolok, de ne offoljuk szét a kérdést.

2011. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!