Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálokozik sok "kutyat...

Miért csodálokozik sok "kutyatartó", aki póráz és szájkosár nélkül sétáltatja a veszélyes kutyákat, játszótér közelében pl. , ha utána meg jól orrba rúgják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek és a normális kutyatartóknak!

Aztán meg azzal jönnek hogy még ő töri el az én kezem meg ver meg mert bántottam a kutyáját!

És ha megtámad valakit? Amúgy meg őt lehetne feljelenteni!!!


2011. nov. 4. 13:50
 61/102 anonim ***** válasza:
47%
...ha valóban kutyatámadásról és veszélyes ebről lett volna szó akkor a gyereked már nem élne (ez ilyen egyszerű!) és nem egy-két horzsolással úszta volna meg (amit az aggódó szülő okozott neki)...a természet törvényeiről beszélek ami mögött bármilyen jogrendszer elmehet a pics@ba!...eszerint te és a gyereked sem alkalmas arra, hogy környezetével és a természettel normális, harmonikus viszonyban éljenek...
2011. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
80%

Városban nem a vadon törvényei szerint élünk ha nem vetted volna észre.Az az afrikai őserdő,oda kell menni lakni. A városban a kutya egy megtűrt társállat akinek a gazdájára emberi törvények vonatkoznak és ,ha azt nem tartja be így jár mint a fenti esetben.

A szülő meg nem jövőbelátó ha rohan felé egy kutya nem tudhatja ,hogy csak kicsit akarja megharapni a kutya a gyerekét vagy nagyon.

De ha a természeti törvényekkel jössz, azt is tudnod kell ,hogy a természetben is a szülők azonnal támadásba ,védekezésbe kezdenek ha közelít egy ragadozó még esélytelen esetekben is!

2011. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
16%

legközelebb mit rugdosol? egy csivavát?!

szánalmas -_-

2011. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nem értetted meg, amit írtam. Amikor egy problémás kutyát nevelnek és szocializálnak, azt nem a "gazdája" teszi és nem is adják neki vissza. Hanem szakértők. Olyan kutya, melyik tényleg súlyosan problémás és el kell altatni, kb a kutyák 0,01 százaléka. Ha ez a kutya tényleg ilyen lett volna, akkor a kislányod belét fél perc alatt kitépte volna, majd neked támad. Akkor érthető lenne az altatás.


Jelen esetben nem volt indokolt. Oké, h a bíróság gondolta h így gyorsabban vége az ügynek, de miért sejtem h nem kalimpáltál kézzel-lábbal, h ne altassák el?


Mondom, ha fegyveres rablás van, akkor se végzik ki a fegyvergyár tulaját...

2011. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 A kérdező kommentje:

Little Red értem amit írtál.Lehet hogy tényleg azért csinálták,hogy gyorsabban vége legyen az ügynek.

20:29-es válaszoló meg biztos csak egy kis hülye p*csa,aki ilyen szánalmas majomfejeket rajzol ide és flexi pórázon rángatja a csivaváját.Nem is tudom,hogy téged vagy a kutyádat sajnáljalak jobban...

Valaki menjen az őserdőbe lakni,én meg élek itt a városban,nekem itt tökéletesen jó.

2011. nov. 4. 21:03
 66/102 anonim ***** válasza:
70%

20:28-as: szövegértésből nem vagy valami jó. 19:53-as nem azt mondta, hogy a vadon törvényei szerint kell élni. Azt írta, hogy ha a "veszélyes eb" tényleg megakarta volna támadni a kérdező gyerekét, akkor az a gyerek nem élne. A gyerek sérülését pedig a kérdező okozta azzal, hogy a hirtelen felemelte a gyereket, és a hirtelen mozdulattól kapott oda a kutya.

Ugyanis legyen akár milyen jól nevelt a kutya, hirtelen mozdulatokat teszel akkor feléd kaphat.

Legközelebb értelmezd is a szöveget, mielőtt választ írsz. Ha kell olvasd el többször is, és akkor tudni fogod értelmezni a másik írását.

2011. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
63%
Pontosan értem az írást ,de egy kutya akkor sem haraphat meg senkit ,ha a gyereket felkapják előtte, akkor sem ha a gyerek elsikítja magát rémületében ,vagy elkezd szaladni! Eleve meg sem történhet az az eset, hogy az utcán odarohan a gyerekhez egy idegen kutya hiszen a póráz KÖTELEZŐ! Akinek a kutyája ilyen ingerekre támadásra reagál az hogyan lehet annyira felelőtlen ,hogy elengedi?
2011. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:

21:16: Szerintem meg nem értetted meg az írást. Azt írta, ha a "veszélyes kutya" tényleg komolyabban akart volna kárt tenni a kérdező gyerekébe, akkor az a gyerek nem élne már.

Egyetlen egy szóval se írta, hogy megtámadhat valakit csak úgy. A kutya pedig, bármilyen jól nevelt simán megharaphat valakit, ha hirtelen mozdulatokat tesz. Főleg, ha az egy idegen.

2011. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
65%

Én egyáltalán nem venném biztosra ,hogy ha otthagyják a gyereket a földön a kutya nem támad neki.Akkor meg már késő!Pont a felkapás miatt zavarodik meg a kutya ,mert ellenállásba ütközik és látja hogy már nemcsak egy apró gyerekkel hanem egy nagyobb emberrel is szembeáll. Saját gyerekemmel én ilyet nem játszanék ,hogy otthagyom a felé vicsorogva rohanó kutya előtt mert azt olvastam valakitől ,hogy az milyen jó dolog.De ki hogy gondolja...

Saját kutyámat nem hagynám felügyelet nélkül játszani kisgyerekemmel, nemhogy egy vadidegennel aki láthatóan agresszív.

2011. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
82%

Mondjukfura azért, hogy ilyenkor mindenki azért az egy kutyálrt bánkódik, akit emberre támadás miatt elaltattak, de a többségnek meg se kottyan hány kicsit se veszélyes kutyát altatnak le nap mint nap, azért amiért a sok itt válaszoló inkább fajtatisztának tűnő szaporított (nem, nem olyan szaporító, csak hobby alom, egyetlenegy) kutyát tart. Azért a többezer ártatlan kutyáért alig néhányan aggódnak, bezzeg ez az egy aki ilyen vagy olyan okból odakapott ekkora érdeklődést vált ki.

Én azt gondolom, hogy ez az eset ha másra nem is, arra jó volt, hogy valószínűleg a kutysa volt gazdájának nem lesz már többet semmilyen kutyája, legalábbis őszintén remélem, hogy a kérdező a kutya elaltatása mellett követelte a gazda eltiltását az állattartástól is.


Ezt a felkapás dolgot meg mindenki jegyezze meg, hogy BUTASÁG és SOKKAL VESZÉLYESEBB, mintha a földön hagynád a gyereket (vagy kiskutyát) ilyen helyzetben. Két okból is. Az egyik, hogy amint már írták ezzel egyrészt zsákmányszerző ösztönt lehet kiváltani a kutyából, másrészt ha dominanciából zaklatja és kiveszed a gyereket a helyzetből, azzal elismerted, hogy a kutya feljebb való a gyereknék, harmadrészt meg a legtöbb kutya simán felugrik mellmagasságig, és ott is tud harapni, de aki felkapta annak nem lesz szabad keze védekezni, tehát épp hogy teljesen sebezhetővé teszi saját magát is, meg a gyereket is. Az sem opció, hogy elfutsz a gyerekkel a kutya elől, hiszen sokkal gyorsabban fut nálad.


A legokosabb valóban szólni a gyereknek, hogy ne mozduljon, és eléállni, fenyegetően a kutya felé indulni, ráordítani, stb.

2011. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!