Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/128 A kérdező kommentje:
Még ha 3x60 ezer forint is a kaja stb még mindig marad 120 ezer megtakaritása... nekem csak 60. Anyától nem kérünk rezsit, csak néha ad bele vmit, azt nem tudom, hogy ő hova költi a nyugdíját. De ha a menyasszonyom is beleadna 20at, akkor kb hasonló megtakaritásunk maradna. Én értem, hogy ő többet költ, de több is a bevétele, nem arányosan kéne ezen osztozni?
2016. dec. 28. 17:51
 12/128 anonim ***** válasza:
92%
Mi 4-en vagyunk egy családban, hetente 40-50 ezer Ft körül megy el kajára, tisztítószerekre, ami havi szinten 160-200 ezer Ft. Az egy dolog, hogy jól keres, de anyukádnak semmi joga nincsen ahhoz, hogy belepofázzon a dolgaitokba. Nekem az is fura mellesleg, hogy külön gazdálkodtok... Jobb lenne, ha bocsánatot kérnél tőle minél hamarabb, mert én már rég otthagytalak volna, mert ebből nekem is az jön le, hogy anyukád az első.
2016. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/128 anonim ***** válasza:
98%

Hát már ne haragudj! Én nem, hogy a még a bocsánatodat se!! fogadnám el ezek után, hanem:


1.) - ÖRÖKRE elhúznék a vérbe tőled és hagynálak örökre!


- Mi az, hogy ezek után még alig-alig merül fel a bocsánatkérés gondolata is?? Normális vagy??


1.) Elejétől kezdve abban egyeztetek meg, hogy ő fizeti a TI 3-ÓTOK részét is!! Kajügyileg! Tudod te, hogy ez mennyi??? Alsó hangon is 60 ezer/3 főre! De akkor még keveset mondtam!

TI ehhez képest! Összesen! Fizettetek 60 ezret, anyád helyett a rezsit te fizetted!


2.) Szégyellje el anyád magát, hogy POFÁTLANUL odaköltözik 1 évre, és még a barátnődnek kellett fizetnie HELYETTE az ő mobilszámláját és a gyógyszereit is! Mert nem tudta "beosztani" anyád!


3.) Ha nem költözött volna oda, ez hogy lett volna?? Tudod te, hogy eddig IS MENNYIT fizetett pluszban a BARÁTNŐD helyettetek??? Felfogtad?! Csaj! Pofám leszakad! Itt van egy marha nagy kan, és ad 1: a nő SOKKAL többet keres, ad2: még ő ad bele, és pofátlanul követelőztök ti ketten!! Valaki a karját nyújtja és ti egész testtel lehúzzátok és kiszipolyozzátok?! Normálisak vagytok?!

Te is pontosan ugyanaz a féreg vagy, mint anyád, a férfi nem szégyene! Kihasználjátok a barátnődet és még pofátlanul követelőztök is ezek után ahelyett, hogy a két kezetek összeraknátok a jóindulatától!


3.) NEM, NEM MENTSÉG AZ, hogy ő kb. 3x többet keres! Kije neki az anyád?! Még az anyósa se b...ssza meg! Még erre se voltál képes, hogy a lányt elvedd!!


4.) VÉGLEGESEN otthagynálak és tanulnék a hibámból, hogy egy ilyen jellemtelen, követelőző, senkiházi kannal jöttem össze!


Ui.: nyugdíjas nő vagyok, tehát nem fiatal, hogy őt védjem.

2016. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/128 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, miért a menyasszonyod bünteted amiért te lusta voltál normális szakmát szerezni, amiből meg is lehet élni? Nyugodj bele, ha a menyasszonyod lelépne, igencsak kakiban lennétek anyáddal... Bár ezek után én már nem lennék a menyasszonyod, nem kellene ilyen kicsinyes, önző pasi, se a pereputtya. Inkább kezet csókolhatnátok neki, amiért felvállalta a sokkal nagyobb költséget.
2016. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/128 anonim ***** válasza:
99%

Azt nem tudod, az anyukád mire költi a pénzét, de a bátorítására máris könyékig vagy a menyasszonyod zsebében.

A helyében ilyen mentalitással ott is hagynálak. Nem azért dolgozik, hogy titeket 'kiszolgáljon', és még eltenni is csak annyit tudjon, amennyit te jónak látsz és megengedsz.

2016. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/128 anonim ***** válasza:
98%

Még ha 3x60 ezer forint is a kaja stb még mindig marad 120 ezer megtakaritása... nekem csak 60. Anyától nem kérünk rezsit, csak néha ad bele vmit, azt nem tudom, hogy ő hova költi a nyugdíját. De ha a menyasszonyom is beleadna 20at, akkor kb hasonló megtakaritásunk maradna.



És azzal tisztában vagy, mennyivel több megtakarítása maradna ha kidobna titeket a fenébe?

2016. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/128 anonim ***** válasza:
97%
Jogos,én éveken át fizettem, a volt élettársam apukája alig kapott nyugdijat stb...Ez igy nem fair.Nálunk régebben családban ez ugy müködött hogy mindenki egy fix összeget adott a közösbe és ez fedezte a költségeket.
2016. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/128 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire elszúrtam volna? Lehet, hogy elhagy? Hogyan kérjek bocsánatot?
2016. dec. 28. 17:59
 19/128 anonim ***** válasza:
96%
Ez kb."aggyá má neked úgy is sok van".
2016. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/128 anonim ***** válasza:
97%
3 felnőtt étkezése, plusz anyád mobilszámlája meg gyógyszere bőven minimum a duplája annak, amennyit te meg anyád ketten fizettek! Vállalj plusz munkát, ha kevés a pénzed. Nem tudod mennyibe kerül a kaja meg anyád plusz dolgai? Mi vagy te? Kisgyerek?? Azért van bőr a képeteken.
2016. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!