Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg jogos volt, hogy...

LacaH kérdése:

Tényleg jogos volt, hogy menyasszonyom kiakadt rám?

Figyelt kérdés
Én, édesanyám és a menyasszonyom lakunk egy lakásban. Miután édesanyám megbetegedett, hozzánk költözött. Már 1 éve velünk lakik. Ugy egyeztünk meg annaak idején a párommal, hogy én fizetem a rezsit (kb 60 ezer) ő pedig vásárol (kaja, takaritószer stb...). Mivel sokkal jobban keres nálam ebből eddig nem volt baj. Volt, hogy ő fizette édesanyám gyógyszereit, mobilszámláját is mikor elköltötte a nyugdíját. Ma megjegyezte neki anyukám, hogy nem fair, hogy én és ő fizetjük a rezsit és ő csak kaját vesz. Ideje lenne beszállnia abba is. Akkor neki több nyugdíja maradna. Ekkor szabadult el a pokol... a párom közölte, hogy beszáll, de ezentúl csak saját magának vesz ételt, gyógyszert stb, mindenki más oldja meg magának ahogy akarja... próbáltam lenyugtatni, mert édesanyám gondolkodása ugyse változik már meg, de akkor nekem esett, hogy én mindig anyám pártját fogom és sosem védem meg őt. Tényleg annyira nagy.kiadás lenne a párom számára (kb 300 000 ret keres)? Én(120) anyu(80). Összepakolt és átment egy barátnőjéhez. Tényleg ilyen nagy bűn lett volna? Kérjek bocsánator?

2016. dec. 28. 17:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
99%
Ha a menyasszonyodnak van egy kis esze, akkor sem fog megbocsátani, ha fejreállsz.. El vagyok képedve, milyen pofátlan emberek léteznek.
2016. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 anonim ***** válasza:
95%
Hát én ezek után tuti elhagynálak, nem kellene ilyen önző, gyerekes pasi, aki normális munkát képtelen találni, csak követelőzni képes.
2016. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/128 anonim ***** válasza:
99%
Komolyan még ahhoz is mi kellünk, hogy bocsánatot kérj? Kb annyit kéne mondanod, 'bocsánatot kérek, igazad volt'. Arról nem is beszélve, hogy a helyében az anyukától is elvárnék egy bocsánatkérést.
2016. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

A rezsin nem a fizetések nagysága arányában, hanem EGYENLŐEN szoktak osztozni, ha már nem közös kasszán vagytok.

Anyád a rezsibe nem ad bele, ingyen étkezik, akkor az ő nyugdíja hova lesz?

Mellesleg anyád odaköltözésével változott a helyzet, kellene egy újabb megállapodást kötnötök.

Ti ketten éltek anyáddal 200ezerből, amiből anyádnak marad 80ezer megtakarítása, mivel mindent ingyen kap.

Neked marad 60ezer megtakarításod, mivel csak a rezsit fizeted.

Azért nagyon ügyes emberek vagytok, hogy 200ezerből 140ezret meg tudtok takarítani ketten, úgy, hogy minden szükségletetek fedezve van.

Én is nagyon mérges lennék a hálátlanságotok miatt, ...és azért pedig naponta kézcsókra járulhatnál a lányhoz, hogy hajlandó volt befogadni anyádat.

2016. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/128 anonim ***** válasza:
98%

KÉrdező... Te egyre pofátlanabb vagy. Egy antipatikus jószág akiben nulla, zéró empátia sincs meg. Együttélésre totálisan alkalmatlan vagy!


"Még ha 3x60 ezer forint is a kaja stb még mindig marad 120 ezer megtakaritása... nekem csak 60."


SEMMI közöd hozzá. Ha ennyire zavar, akkor iparkodni kellene azzal, hogy te férfi létedre többet keress! Ismétlem, SEMMI közöd az ő megtakarításához és, hogy neki "mennyi" marad! Az ő pénze, ő dolgozott meg érte, az ő fizetése, nem a tied! Tessék hozzá felzárkózni, ha ennyire kisebbségi komplexusod van és irigy is vagy rá!


Nem való vagy párkapcsolatra, mert lehúzod őt, és irigykedsz! A helyett, hogy "felemelnéd". Te te sajnos meg sem közelítesz egy férfit, csak a nemedet valahogy meg kell említeni, de te nem vagy férfi semmilyen szinten se!


"Anyától nem kérünk rezsit, csak néha ad bele vmit, azt nem tudom, hogy ő hova költi a nyugdíját."


Pedig kéne kérni tőle is! Ha nem is túl sokat, de kéne! Nem tudod hova költi? Akkor a barátnőd fizetését miért akarod ellenőrizni?! Hogy neki mennyije marad?? Semmi közöd hozzá!


Ja, és az külön szégyenteljes és undorító, hogy együtt laktok x ideje, de fingod sincs az élelmiszer-árakról!! És akkor ezek szerint még csak abban se segítesz neki, hogy együtt menjetek vásárolni, ha már ő fizette ezt 3 embernek összesen! Szégyen vagy!!

2016. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
96%
Bár ahogy már írtam, a helyében hagynálak a fenébe. De lehet eléggé elvakítja a szerelem, én inkább neki szurkolok...
2016. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 anonim ***** válasza:
97%
Menyasszonyodnak üzenem: hagyd ott ezt a nyámnyila, semmirekellő pasit, akinek fel se tűnik, hogy nincs igaza... :O
2016. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 anonim ***** válasza:
96%
Remélem ezek után már csak a volt menyasszonyod.
2016. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/128 anonim ***** válasza:
97%

Gyakorlatilag az anyádat a menyasszonyod tartja el, mivel az semmit nem fizet.

Ez idáig nem tűnt fel?

Remélem, már úton vagy a menyasszonyod felé, egy hatalmas bocsánatkérést szövegezve magadban.

Egy év eltelt már, anyád biztos meggyógyult, tessék szépen hazamennie és otthon megélni a 80ezréből.

Ne a lány vérét szívjátok közösen!

2016. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
99%

Igen. Rohadtul elszúrtad. Óriási szívességet tett nektek a mennyasszonyod, mondhatta volna azt is, már az elején, hogy rezsibe mindenki ad 20ezret. A számlákat meg kitehette volna az asztalra, hogy mindenki fizesse a harmadát. Én egyedül költök ételre 30-40ezret és semmi extra nincs benne. Tegyük fel, hogy a mennyasszonyod néha még extra kajákat is csinál. Legalább havi 40-50/fő, persze ha egybe főztök (nem mindenki más félét) akkor ez lecsökkenhet, de szerintem 100-120ezret minimum elkölt összességében ételre, pluszba jönnek a tisztitoszerek, gyógyszerek stb. Akkor most osszuk el 3 fele. Így fejenként 70-80ezerre jönne ki alaphangon.

Nos, édesanyádnak maradna 10, de legfeljebb 20ezre, ha jól értem most minden pénze megmarad.

Neked akkor maradna 40-50ezred, most marad 120.

A mennyasszonyodnak maradna több száz ezer. Neki szerintem ugyannyi marad ha közösbe megy minden és akkor is ha ő fizet nektek mindent. De ti igen nagy szarban lennétek. Édesanyádnak 60-70ezerrel lenne kevesebb, neked 20-30ezerrel, összesen feleannyit fizetsz most, mint amennyit "kellene".

Szóval a helyedben én igencsak meghúznám magam, és ha pénzt akarsz spórolni, akkor inkáb édesanyádtól kérj egy minimális osszeget a rezsibe, 10-20ezer Forint nem hiszem, hogy hiányozna neki a lakhatasaertes etkezteteseert cserébe. És ha spórolni akarsz azt a 10-20at rakd félre. Akár hálából meg is lephetned ebből a pénzből valamivel a mennyasszonyod.

2016. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!