Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
 61/97 anonim ***** válasza:
6%

ez nem kihasználas, egy anya nem cseléd! miért is ?

mert gondoskodik a családjaról??

jó felfogas az biztos! te is igy állsz a gyereidhez, férjedhez?

Tegyük fel, karácsony van, akkor az a normál anyai hozzáállás

szerinted hogy én aztán biztos nem készülök nem vagyok cseléd?

2021. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 anonim ***** válasza:
5%

60- látod ott a pont! Te értetted a lényeget!

te tudod mi az a 12 ora,te is kivoltál DE szabadnapjaidon

megcsináltad a TE részed otthon!

én nem azt irtam hogy egy anya cseléd, és igenis szakadjon bele mindenbe egyedül, hanem azt hogy igen mindenki veszi a részét, férj-gyerek,

DE az anya amikor van ideje, ö is megteszi ezeket.

2021. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:
95%

#61:

"Tegyük fel, karácsony van, akkor az a normál anyai hozzáállás


szerinted hogy én aztán biztos nem készülök nem vagyok cseléd?"


Kapaszkodj meg, de mi a karácsonyra is együtt készülünk! Elég durva, amikor a nő száműzve van a konyhába, mint valami cseléd, halálra dolgozza magát, míg a többiek tespednek.

Ezt is lehet együtt.


Újfent megkérdezem, már megkérdeztem, de nem válaszoltál: ez szerinted miért a nő dolga?

Az nem válasz, hogy azért, mert ő a nő!

2021. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
93%

#64: Igen, az én részeket. De itt pont azon akadtál fenn korábban, hogy mi az, hogy elvárjuk, hogy a gyerek elmosogasson, meg hogy kimossa a bugyiját?

A mosogatás kb félóra naponta. A mosás is kb tíz perc.

Erre azt írtad, az anyának is annyi lenne (persze, csak neki 12 óra munka után hullafáradtan).


Eddig azt harsogtad, hogy a nőnek kell vinnie a háztartást.

2021. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
0%

még mindig nem érted ugye?

mit kell ezen lovagolni? nincs senki számüzve, es nem kell egyedül megszakadni. Olvasd vissza a 60 -pont leirta a legfontosabbat!

Mindeki kiveszi a részét, Anya 12 orázik, amikor van pihinapja akkor meg "behozza a "heti lemaradást". Pl. mosás-vasalás vagy ami nem olyan fontos azt elhalasztom szabadnapra,de ami mindennapos dolog azt megcsinálom/megcsináljuk! Ilyen egyszerü!

Sokan csinálják ezt igy.

Ha a kérdezö anyja is igy csinálná biztos nem tette volna fel a kérdést,mert tudna hogy hogy müködnek otthon a dolgok.

2021. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
96%

Én is bírom, hogy a 19.századi szokásokból ki van mazsolázva, hogy a gyerek meg a háztartás a nő dolga, de arról mély csend van ilyenkor, hogy azért, mert a férfi hozta a pénzt a házhoz kizárólag.

Tulképp. ez volt akkor a nő munkája, ez így oké volt akkor.

Én is vállalnám, hogy patika rend van meg mindenki boldog, rózsaszín szivecskék szállnak itthon, ha cserébe a férjem megteremtené egyedül az anyagi biztonságot, de nem ilyen világot élünk.

Nem csak abban kell haladni a korral, ami kényelmes (természetes, hogy a nő is ugyanannyit dolgozik mint a férfi), hanem abban is, hogy akkor ne egyedül vigyen ezen felül otthon mindent vagy minimális segítséggel, mert hát ő a nő.

Nem vagyok egy feminista, de ettől rosszul vagyok.

2021. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
94%

"Tegyük fel, karácsony van, akkor az a normál anyai hozzáállás


szerinted hogy én aztán biztos nem készülök nem vagyok cseléd?"


A karácsony CSALÁDI ünnep. Az EGÉSZ család készül, nem pedig az anya megszakad hetekig előtte, míg a többiek fetrengenek a kanapén majd felzabálják a menüt. Utána természetesen el is mosogat az anya, hiszen a családot nem szabad semmivel terhelni és kihasználni.

2021. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
94%

#67:

A 60-as is én voltam.

"de ami mindennapos dolog azt megcsinálom/megcsináljuk! Ilyen egyszerü!"


Nem. Korábban már írtam (#47), azokon a napokon én se csináltam semmit! A férjem és a gyerekem megoldották nélkülem. 12 óra munka után semmire nem voltam hajlandó!

2021. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
24%
ülj elöre!
2021. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
0%

68-te nagy okos! akkor mi van ha az egész CSALAD dolgozik, csak TE vagy otthon az ünnepekkor akkor nem csinálsz semmit?

mert nem eggyütt csináljátok,mert neked kell egyedül?

Oh te szegény! brü hü hü

Arra meg büszke lehetsz hogy te munka után semmire nem vagy hajlandó!

Ha a férjed is ugy dolgozna hogy nincs otthon akkor ki csinálná meg a háztartást? a kisangyalok?

2021. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!