Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
 51/97 anonim ***** válasza:
95%

"Az nincs elöirva hogy mindent a nőnek kell csinálni.


De egy anya ugy választ munkát normál esetben hogy legyen idő mindenre."


Ez a két mondatod alapból üti egymást. Ha nem mindent a nőnek kell csinálnia, akkor miért kell, hogy mindenre legyen ideje?


Egyébként meg nem, egy anya normál esetben nem ez alapján választ munkát.

Hanem optimális esetben a végzettsége alapján, és vissza tud menni gyed után a korábbi munkahelyére.

Ha ez nincs, akkor örül, ha felveszik olyan helyre, amit össze tud egyeztetni az óvodával/iskolával. Persze ha nagyobb a gyerek, akkor ez már nem szempont.

Viszont akkor meg már olyan életkorban van, amikor sokkal nehezebb munkát találni.


Ha meg olyan a végzettsége, ami ilyen munkarenddel jár, neki kellene feladnia a megszokott munkáját azért, hogy otthon mindent egyedül ő csinálhasson? De miért is?

Miért probléma, ha egy kamasznak is ki kell vennie a részét a házimunkából napi fél óra erejéig?

Hiszen ő is eszik, ő is koszolja a tányért. Ő is használja a fürdőszobát.

2021. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
95%
A kérdező eltűnt. És nagyon hallgat arról, hogy ő mit is csinál otthon. De ha 4 napig nincs elmosogatva, akkor gyanítom, hogy a koszoláson meg a vinnyogáson kívül semmit.
2021. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
3%

Azert az anya viszi a haztartast. 3 nap 12 ora utan is kellene.

Vendeglatasban volt hogy 4 nap 12-16 orakat kellett melozni. De nem rohadt a konyha es volt tiszta ruha. Nem csilligott a haz mindig nyilvan. De egy gyerek ne igy eljen mar. Persze segithet. De azert a felnott dolga rendet tartani azbeleteben es a gyermekere figyelni

2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy a hitel dolgot

az anya cseszte el, de attól család egy család, hogy összetartanak egy ilyen helyzetben. Az anyuka azzal akarja orvosolni a helyzetet, hogy sokat dolgozik. 12 óra munka mellett nem fog tudni minden házimunkát ő csinálni. A kérdező ellenben elméletileg elmúlt 16 éves, hiszen erre az oldalra posztol (igen, tudom, hogy ettől függetlenül sok fiatalabb van itt), de legalább 14 biztos elmúlt. 14 évesen már rég kutya kötelessége besegíteni az embernek a házimunkába. Ennyi idősen én nem bírtam volna elviselni, ha napokig hegyekben áll a mosogatnivaló vagy nincs tiszta bugyim, hanem kérés nélkül is megcsináltam volna, pedig én sem voltam az a marha szorgalmas kamasz. Nyár van. Még ha végez is diákmunkát, biztosan több szabadideje van, mint a 12 órát dolgozó anyjának. Nehezére esne elmosni azt a napi 3 tányért, amiből eszik? Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek ennyi idősen annyiból állt a házimunka, hogy megnyomta a gombot a mosogatógépen (még ki-bekapolnia sem kellett). Szerinted 49-es, ez talán a követendő példa? Egy normális családban mindenki kiveszi a részét a közös dolgokból, főleg akkor, ha az egyik családtag erre szánható ideje jelentősen lecsökken. Arról szó sem volt, hogy a kamasz vezesse a háztartást.

Az meg mi, hogy "egy anya úgy választ munkát..."? Itt álljunk meg egy szóra. Úgy választ munkát, ahogy akar és ahogy tud. A kérdező apját miért nem szidod ennyi erővel? A mi ismereteink szerint ő sokkal rosszabb, mert beteg, és nem képes segítséget kérni. Emelett pedig gondolom nem segít sok mindenben. Miért kell mindig egy anyától többet elvárni? 2021 van, nem 1940. Nem kizárólag a nők feladata, hogy főzzenek, mossanak, takarítsanak az egész családra a munkájuk mellett. Igenis mindenki végezzen otthon házimunkát, és ha a kérdezőnek van erre a legtöbb ideje jelenleg, akkor ne akarjon már belehalni a mosogatásba.

2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszem leirtak mar paran, de csak megerositeni tudom oket. Mi lenne ha elmosogatnal? Miert vagy olyan igenytelen, hogy elnezed, meg szagolgatod a romlott kajakat es a dzsuvat mindenhol? Mosogep beinditasahoz sem kell diploma, lejet anyukad is mashogy allna a dolgokhoz, ha latna rajtad, hogy probalsz segiteni, nem csak a panaszkodas megy allandoan. Belefaradt mar a sok evi gurcolesbe, siman depresszios is lehet, plusz ratesz egy lapattal a ferje. Ne sirabkozz, segits neki, van ahol sokkal rosszabb korulmenyek uralkodnak... Aztan ha eleg idos leszel, lesz kereseted, koltozz el amimt tudsz, es tanulj az o hibaikbol, es valtoztasd meg az eleted, torj ki ebbol.
2021. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy választ munkát, ahogy akar és ahogy tud"

" Miért kell mindig egy anyától többet elvárni?"

"A kérdező apját miért nem szidod ennyi erővel?"


1.nem Úgy választ ahogy akar hanem ahogy a csaladjával össze tudja hangolni. (Gyerek,Férj)

2. azért, mert egy nönek mindig is több dolga van és lesz is, föleg ha gyerekek is vannak. Anya az anya. Ez igy van rendjén.

Még mindig nem 1 bugyirol és 1 mosogatasrol vann szo, hanem hogy nincs ebéd, tiszta ruha, uszik az egész ház! Azért ez nem mindegy.

Az hogy melyik gyerek hogy veszi ki a részét, mit csinál otthon az mindnekinek a magándolga! Kiváncsi lennek nálatok hogy megy!

- de itt egy komplett háztartásrol van szo, amit akárhogy is nezzük

ki segit vas ki nem, nagyreszben az anyuka dolga.

Es ez az anyuka nem csinal otthon semmit.

Igy munkarend ugy munkarend- ha szerintetek egy gyereknek fél ora a mosogatás vagy 10 perc a teregetés, akkor egy anyukának vajon mennyi lenne? Munkátol függetlenül mindenkinek van szabadnapja, amikor mindent "behozhat". Mindenki dolgozik, van akinek van segitsege es van akinek nincs- de egy bizonyos rendet tart az ember és gondoskodik a családjárol.

3. azért mert nem tudjuk él e meg egyáltalán-

2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kérdező nem eltűnt, hanem ő okoskodik másik fiókból.
2021. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
92%
" azért, mert egy nönek mindig is több dolga van és lesz is, föleg ha gyerekek is vannak. Anya az anya. Ez igy van rendjén." Attól hogy szerinted az anya cseléd, nincs igazad.. nem, nincs rendjén hogy azért mert anya, egyeseknek alap hogy kihasználják. Sem a férfinak, sem a gyereknek nincs joga hozzá.
2021. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy meg nyugodtan jelentkezz vissza abba a fiókba amiről feltetted a kérdést.
2021. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
100%

#53:

"Azert az anya viszi a haztartast. 3 nap 12 ora utan is kellene."


Miért? Azért, mert a múlt században a férj gondoskodott a pénzről, a nő meg intézte az otthoni dolgokat?

Ugyanis ez sokaknak onnan maradt fent. De már akkor is kivették a gyerekek a részüket a teendőkből.


De ahol az anya is dolgozik, akkor miért neki kell vinnie a háztartást? És miért nem közösen?

Mindenkinek megvan a maga dolga, van, aki dolgozik, van, aki tanul.

Emellett pedig a háztartás igenis közös. Arányait tekintve figyelembe véve, ki mennyit van otthon. Nálunk így működik, és működik.

Amikor tizenketteztem, azokon a napokon nem csináltam semmit. De a pihenőnapjaimon kimostam, kitakarítottam a konyhát, fürdőszobát. De ez csak egy példa.

Nálunk teljesen megszokott, hogy a férjem vásárol be, és ő porszívóz. De egy.mosást is bármikor elindít.

A lányom már elköltözött, de neki se okozott problémát egy mosogatás, vagy akár egy gyors ebéd elkészítése.

2021. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!