Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
 41/97 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj de szerintem ez gyerekes és önző gondolkodás. Elvárások vannak tenni meg nem teszel semmit . Nem tudom hány éves vagy és mit csinálsz , de ha tanulsz és iskolás vagy nyugodtan el lehet végezni a házimunkát illetve diák munkát vállalni és lesz egy kis kereseted. Amennyiben már nem jarsz suliba nyugodt szívvel el lehet menni dolgozni, és albérletet keresni . Majd ha hulla fáradtan haza esel megnézném neked mihez lenne kedved. Ennél sokkal rosszabb sorsú emberek is vannak és panaszkodas nélkül élnek.
2021. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
17%

Válaszolók! ti nem vagytok normálisak!

Azt sem tudjátok hány éves a kérdezö és mit csinál a nyári szünetben, esetleg miben veszi ki a részét már most!

Nem egy kiskorú gyereknek a feladata a háztartást ellátni!

Az oké, ha egy gyerek -mindegy hogy kiskorú vagy nem, besegit otthon

-de nem az ő feladata minden!

Anya 12 órabán dolgozik? Hajt mint egy őrült? Ki van égve?

Mégis ki kérte ezt töle? A kiskorú gyereke?

Nem! Ez az ő hülyesége volt,hogy a saját otthonukat kockára tette és most attol fél nehogy utcára kerüljenek. A párválasztás is az ő döntése volt, nem kényszeritett rá senki egy drogos alkolista férfit!

De ha neki igy jó,és "megéri" hogy két ember helyett dolgozik amig a párocskája otthon vakarja és leéli magát akkor legyen jó

-de ne a kiskorú gyereknek kelljen teljesiteni azt amire a drágalátos "szülök" nem képesek!

Ez nem igy müködik!

Egy gyereknek az a dolga hogy tanuljon!

Milyen felfogás ez, nyári szünet van mossál-fözzél-takaritsál??

Ti ezt várjátok el a gyerketektöl? Mindegy hány éves, teljesitsen??

Ez nem a Hamupipöke mese kedves emberek!

A kedves anyuka válasszon olyan párt akire lehet számitani,akivel közösen "élik" a mindennapokat. Aztán nem kell két ember helyett dolgozni és lesz ido a háztartásra és minden másra is! A törlesztést pedig biztos lehet kevessebbel fizetni és a kedves testvérkét is lehet kérni hogy szépen fizesse a tartozását.

Kérdezo, nem tudom hány éves vagy -probálj beszélni az otthoni problemákrol a mamádnak vagy valamelyik hozzátartozodnak.

Hátha jo hatással tudnak lenni anyukádon, hogy változtasson az életén, párkapcsolatán.

Ha van rá lehetöséged akkor menj nyárimunkára probálj gyüjtögetni

-addig is kevesebbet leszel otthon.

Kitartást!

T

2021. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
95%

#42: Senki nem azt mondta, hogy mosson ki az egész családra! De a kérdező picsog amiatt, hogy nincs tiszta bugyija.

Már megbocsáss, de attól még senki nem Hamupipőke, hogy kínossa a saját bugyiját!

Plusz: a kérdezőnek nem tetszik, hogy nincs elmosogatva.

Egy mosogatástól szintén nem lesz Hamupipőke, ez kb az a szint, amivel alapból ki kellene vennie a részét a házimunkából. Akkor is, ha kiskorú, de ahogy írtad, erről nincs információnk.

Kb félórát venne el naponta az életéből.

Egy normális családban sem az anya csinál mindent, hanem megoszlanak a teendők.

Ahol meg az anya 12 órát dolgozik, ott pluszban is illik besegíteni.

Nem arról van szó, hogy vigye az egész háztartást!

Ha meg erre sem képes, akkor maradjon csendben, és ne hisztizzen miatta!

2021. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
5%

43: a leirtakban nem egy bugyiról és egy mosogatásról volt szó!

Ha egy nő, egy anya háztartást végez akkor nem fogja a lánya bugyiját

direkt kihagyni a mosásbol,hanem azért nincs tiszta bugyi mert anya egyáltalán nem mos! Akkor azért mert anya 12 órazik, akkor nincs ebéd,

se tiszta ruha se tisztaság? Mégis hol élünk?

2021. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
91%
42-es. Már ne is haragudj 13 éves lány voltam mikor elváltak a szüleim és anyám ott hagyott minket . Nem az én dolgom lett volna , de a két tesom még kicsi volt , apa meg agyon dolgozta magat hogy nekünk jó legyen , ezért igen is meg kellett tanulni főzni , mosni , takaritani stb. Sokszor nem orultem neki , de nem vinnyogtam. Sajnos akkor ez jutott ,érdekes módon normális felnőtt ember lett belolem ....41-es voltam
2021. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
96%

A 16 éves húgomra emlékeztetsz. Ha nincs ez a hiteles story meg drogos apa, azt hinném, ő írta ki.

16 évesen egy szendvicset nem képes megcsinálni. Döglik délig aztán kiabál ki anyának a szobából, hogy"éhes vagyok". Ha anya azt mondja"ne haragudj, most nem érek rá, ez meg az van a hűtőben, csinálj egy szendvicset" akkor inkább nem éhes, nem kér, aztán látványosan szédeleg, kóvályog a lakásban 1 óra múlva, hogy ő még ma nem evett semmit, rosszul van.

Ugyanígy behisztizett múltkor, hogy mit tudom én melyik felsőjét anya nem mosta ki és most vége a világnak, mert azt akarta felvenni, csapkodott, sírt mint egy ovis, pedig arra nem képes, hogy a szennyesbe kivigye.

Ha véletlen meg van kérve, hogy segítsen 5 percet, meg van sértődve, hogy nem ő akart megszületni, nem cseléd meg ilyen szövegek.

Nem tudom mi lesz az ilyen emberekkel 10 év múlva mikor saját lábra kéne állni.

2021. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
91%

#44: Dolgoztál valaha 12 órás munkarendben? Én igen, ráadásul vidékről ingázva.

Reggel keltem háromnegyed négykor, mert fél ötkor már indulnom kellett a buszhoz. Este hazaértem fél nyolcra. Kis beszélgetés a családdal. Ettem, fürödtem, lefeküdtem.

Amikor éjszakás voltam, kb ugyanez, reggel hazaértem fél nyolcra, de délután fél négykor már keltem.

Hidd el, ebbe nem sok házimunka fér bele, ráadásul ez a három napos váltás totál kikészíti az embert.

Mondjuk az én lányom, meg a férjem megoldotta, és nem hisztiztek miatta. De bizony abban a három napban én se csináltam semmit.

Hol van az előírva, hogy mindent a nőnek kell csinálni? Kaját lehet rendelni is, a mosogatás kb félóra a gyereknek is. A mosógépet elindítani, kiteregetni is 10 perc egy adag maximum.

2021. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
90%
Te fordítva ülsz a lovon..Anyukád azért vállalta be a munkát,hogy legyen mit enned,ülj le és gondolkozz egy kicsit!
2021. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
8%

Az nincs elöirva hogy mindent a nőnek kell csinálni.

De egy anya ugy választ munkát normál esetben hogy legyen idő mindenre.

Hiába irtok akármit, védhetitek az anyukát, akkor sem lesz jobb.

Nem igy van rendjén, ezt ö cs***te el!

2021. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim ***** válasza:
90%

Igen, csakis azért válkalt 12 órás melót, hogy kiszúrjon a gyerekkel. Biztos rengeteg lehetőség közt vállogathatott.


És nem elég neki, hogy 12 órat robotolhat, még pihenni is akar... hova sülyed ez a világ... mi lesz legközelebb, ha a gyerek elköltözött már zsebpénzt se akar majd adni???

2021. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!