Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
90%
Eteti, ruháztatja a gyereket. 15-16 évesen már valóban nem mondható el, hogy kötelessége utána elmosogatni vagy kimosni, maga is meg tudja csinálni. Feléri a mosogatót, a mosógépet is.
2021. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:
91%

Ne tévesszük össze a gondoskodást azzal, hogy a gyereknek a legalapvetőbb dolgokat se kelljen otthon megcsinálni.

Egy 10 évest is be kell szépen lassan vonni a teendőkbe, hogy megtanulja mit hogy kell, hogy legyen igénye a tisztaságra, hogy tudjon csinálni később egy rántottát, vagy bekapcsolni a mosógépet. A leírtak alapján, a kérdezőnél ez kimaradt.

A gyerekeim még kicsik, de mindenkinek megvan a maga szintjén a feladata, ettől még gondoskodva van róluk, de már a 6 éves is kiviszi a tányérját evés után a konyhába, ha van maradék, kikotorja a szemétbe, beteszi a mosogatógépbe a tányérját. Tudom, mindjárt én leszek itt a rabszolgatartó szaranya.

2021. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:
12%

Szerintetek ez igy normális ?

egy normális anya mos,föz,takarit csak épp a gyerekére nem?

Az ö ruháit kihaggya a mosásbol? vagy ez szerintetek hogy müködik?

Ha az anyuka végezné a "dolgát", akkor a gyereknek is lenne tiszta ruhája!

De mivel irta hogy nincs, ebböl az jön le hogy az anyuka nem mos egyáltalán.

Es gondolom ez minden mással is igy van! Ezért uszik a ház.

A gyerek részéröl "besegités" szép dolog lenne, ha lenne MIBE besegiteni!

2021. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:
72%

98- igen ezt en is teljesen normálisnak tartom.

Nekem az alapvetö gondoskodásba beletartozik az Ebéd vagy tiszta ruha

2021. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
93%

Lelked rajta. 16 éves lányom megfőzi az ebédet, berakja a mosást, és nem törik le a keze miatta.


Kérdező, te egy anti reklám vagy. Miért ne szüljünk vagy szüljünk gyereket témában.

2021. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:
0%
És te eközben mit csinálsz kedves anyuka?
2021. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elég házimunka marad úgy is, ha a 95-ös lánya megcsinálja a leírtakat. Főzni szerethet is a lány, a mosást berakni meg szerintem írni sem kell, hogy 5 perc, a többit a gép megoldja.
2021. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!