Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
 71/97 anonim ***** válasza:
93%

#70: A válasz ott van a 60-as hozzászólásomban:

"Mindenkinek megvan a maga dolga, van, aki dolgozik, van, aki tanul.


Emellett pedig a háztartás igenis közös. Arányait tekintve figyelembe véve, ki mennyit van otthon. Nálunk így működik, és működik."


Tehát ha ünnepek előtt én már szabin vagyok, de a férjem egész nap dolgozna, akkor persze, megcsinálnám. De ez a kérdés itt továbbra sem erről szól.


Azóta már nem ebben a munkarendben dolgozok, hanem irodaiban. Ha időben hazaérek, akkor igen, megcsinálom, amit kell. De ha elhúzódik a nap, és csak este esek haza, akkor bizony nem.

Ha senki nem lenne otthon napközben, akkor az sincs, aki rumlit csináljon, szóval simán meghagynánk a takarítást hétvégére (mondjuk alapból sem szoktunk naponta takarítani), vacsora után meg azt a két tányért és bögrét kb három perc alatt elmosogatom.

A mosás is elég hetente. Ebédelni a munkahelyemen szoktam, egészen jól föznek, de lehet rendelni is. Szóval nem kellenének kisangyalok.

2021. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
0%

"De ez a kérdés itt továbbra sem erről szól."

akkor mért is feszeget azt hogy nem minden az anya dolga?

"vacsora után meg azt a két tányért és bögrét kb három perc alatt elmosogatom"

Elmondásod szerint te igy teszel.

Az emlitett anyuka akkor ezt mért ne tehetné hasonlóképpen?

Függetlenül a munkarendtől -mielött megint ezzel jönnel-

ennyire mindenki képes!

2021. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
94%

#72: Mint írtam, ezt akkor tenném meg, ha mindketten egész nap dolgoznánk. És akkor csak ennyi a mosatlan, és pont.

De ha a nő egész nap dolgozik, az apa meg a gyerek otthon vannak, akkor már nem csak két tányérról és két bögréről van szó. És 12 óra meló fárasztó.


Azt írod, ennyire mindenki képes. Akkor ezek szerint az a gyerek (kamasz, felnőtt, ezt továbbra sem tudjuk) is, aki az anyjával ellentétben egész nap hereverézik otthon.

2021. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
0%

Ha otthon van akkor képes igen, de te továbbra sem tudod hogy a

kérdezö mit csinal,csak probálsz rohadt okosnak tünni. Nem sikerült.

2021. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
19%

A kedves ferj vagy kicsoda amugy valamit csinalhatna otthon ha mar nem dolgozik. Nem csak a gyerektöl kell dolgokat elvarni.

Vagy a gyerek vegye at az apaszerepet mert ez a pali erre nem kepes?

2021. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
93%

72es mindneki képes? Akkor a kérdező miért itt hisztizik mint egy életképtelen 3 éves? Hiszen ő is el tudna mosogatni. A pofámról lesülne bőr ha anya ennyit dolgozna én meg a kicsi valagam nyalatnám vele mert egyedül életképtelen kis kakikupac vagyok, aki 2 nap után felfordulna ha anyuci nem tenné a picike szájacskájába az ételt meg nem törölni ki a pici popsikáját. Bár gondolom a dákeszt már nagy elánnal szopogatja.


Mert a kérdező egy semmrievaló gondolom az anyja is bánja már hogy megszülte. Én a helyében bánnám.

2021. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
1%
Hogy ti milyen rosszindulatúak vagytok. Igazi magyar mentalitás! 👍
2021. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
94%

Szép kis család.

1. Az alkoholista apa

2. A mentális beteg gyerek

3. És a depressziós anyuka.

Anyad valószínűleg full depressziós ezért nem csinál otthon semmit csak "döglik".

Van is rá oka, mert van egy alkoholista férje akire nem számíthat, a családjára nem számíthat mert a testvére atverte, aminek azóta is issza a levét. A gyereke meg mindenért őt okolja.

Nyilván nem tartottak neki fegyvert a fejéhez hogy menjen hozzá apadhoz, vagy vegyen fel hitelt a testvérének. De mindenkinek lehet rossz döntése. Te is hibazhatsz még az életedben, hogy esne ha emiatt a gyereked utalna?

Azt meg még mindig nem tudtuk meg te miért nem tudsz takarítani.

2021. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem tud takarítani, mert nem ő akart megszületni, és ezért ki kell szolgálni. Az ilyen mentalitással csak az a baj, hogy mások sz.rnak rá, hogy nem akart megszületni, a kedves mama nem fogja 40 évesen is pátyolgatni és ellátni.
2021. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
72%
79es ha ilyen gyerekem lenne én se akarnám hogy megszülessen.
2021. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!