Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/214 anonim ***** válasza:
69%

19

Mi ez a beteg fasság,hogy ha a férj félrekefél, az érthető,mert nem eléggé tüchtig cseléd az asszony?


Jézusom.

2018. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/214 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, neki nem tűnik fel, hogy mikor hova kell a gyerekeket vinni?
2018. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/214 anonim ***** válasza:
45%
"A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni?" - igen Kérdező, teljesen jogosan. A férjed nyilván nem azzal vállalt gyerekeket, hogy majd ő lesz az egyetlen kereső a családban, akinek 5 főt kell eltartania.
2018. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/214 anonim ***** válasza:
80%

23

A feleség meg nyilván nem azért vállalt 3 gyereket, hogy mindent neki kelljen csinálni, miközben a férj hajlandó elvonulni a munkahelyére és haza, mint apaság és partnerség.


Nincs munkamegosztás semmiben, ez a bajuk.

2018. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/214 anonim ***** válasza:
41%

Jogosan neheztel. Ahogy sok ezer nő meg tudja tenni, hogy felemeli a picháját és elmegy dolgozni gyerekek mellett, úgy te is megtehetnéd. Nehogy már egy 4 órás munka ne férjen bele, ezt ne akard bemesélni. Egyébként sem muszáj egy irodában csücsülni, el lehet menni takarítani is például.

Bizony-bizony, el fog távolodni a gyerekeitől, hiszen alig látja őket, és elege lesz abból is, hogy eltart téged éveken keresztül, de közben még a házimunkát sem tudod elvégezni, és valószínűleg szívesebben van már munkában, mint otthon a trágyadomb közepén. Főleg, ha a "gyerekek miatt" nem adsz magadra, és jól meg is híztál.

Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy talál egy normális nőt magának, és otthagy. Akkor aztán nagyokat nézhetsz, mikor rájössz, hogy gyerektartásból nem tudsz megélni anélkül, hogy nem dolgoznál.

2018. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/214 anonim ***** válasza:
33%
Igen, teljesen jogosan. Én eslüllyednék a szégyentől a helyedben
2018. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/214 anonim ***** válasza:
81%

Én csak egyet nem értek. Azt írod a gyerekeket ti akartátok. Aztán meg azt írod, hogy elég szűkösen jöttök ki a pénzből. Akkor minek vállaltatok még egy harmadikat?


Legidősebb gyerek már legalább 3 éves, szóval mehetnek bölcsibe, oviba, te meg szépen keresel egy munkát. Nem kifogásokat kell keresni, hanem tenni valamit.

2018. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/214 anonim ***** válasza:
82%
Mit csinálsz otthon mialatt a gyerekek oviban-suliban vannak??
2018. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/214 anonim ***** válasza:
89%
Itt van baj rendesen... Közösen vállalták a gyerekeket, közösen alapítottak családot és ennek megfelelően közösen kellene intézni a közös ügyeiket. A kérdezőnek nem egyedül kellene gyereket nevelnie és ellátni a háztartást, hiszen a férjének ez ugyanúgy feladata lenne. A férjnek pedig már nem egyedül kellene (ha nem felel meg nekik) eltartania az egész családot. Èn is a munkamegosztásban látom a problémát, vagyis azt, hogy nàluk nincsen munkamegosztás. Az apa része sem csak annyi, hogy megcsinálja a gyereket és utána végignézi, ahogyan az asszony kihordja, megszüli, felneveli és gondoskodik róla... Ha pedig kevés a pénz vagy szimplán csak nem bírja egyedül, akkor a nőtől ugyanúgy elvárható, hogy dolgozzon és pénzt keressen. Egyszer le kellene ülni és meg kellene beszélni.
2018. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/214 anonim ***** válasza:
77%
Ha gyetet kapsz, akkor a legkisebb betöltötte a 3-at, magyarul te már legalább egy éve dolgozhatnál, e helyett nem adtad oviba őket? Jogosan van kiakadva a férjed. Nem is értem hogy gondolod ezt az egészet. Másnak is van óvodáskorú, problémás gyereke, sőt hozzá kutya, kert, házimunka, egyebek, de az élet megy tovább. Ebből kiindulva látom magam előtt, ahogy otthon maradsz majd ha a gyereked iskolás, mert akkor ki segít neki tanulni, akkor is ha egyetemre megy, mert akkor ki főz rá, pesztrálja az időhiányában, és akkor is, ha családja lesz, mert akkor meg kell valaki, aki segít a baba mellett.
2018. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!