Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van karácsonykor ez a...

Miért van karácsonykor ez a "zabálás"?

Figyelt kérdés
Eddig még ez nem jutott eszembe, de most elgondolkodtatott. Rengeteg poénos képet látok a karácsonyi bezabálással kapcsolatosan. És van is bennük valami. Ismerősöknél és a családban is ebben a pár napban készül töménytelen mennyiségű étel. A nap végére már mindenki kajakómában fekszik. Miért szükséges ebben az időszakban ennyi süteményt és főételt készíteni?
2020. dec. 17. 20:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Vallási eredete van a karácsony előtti adventi böjt, ill. a húsvét előtti 40 napos nagyböjt. Persze böjt idején is ettek, de igen-igen vékonyan, a testi-lelki megtisztulás időszaka volt.

Böjt után pedig "szabad a gazda" alapon, pótolták az addig elmulasztottakat.

Hát a mai időkre már (tisztelet a kivételnek) csak a böjt utáni "pótolást" tartjuk!


[link]


Érdemes végig olvasni, a végén vannak receptek, könnyű, kalória-szegény kajákról. Ha máskor nem, esetleg a két ünnep között, vagy januárban néhányat lehet megpróbálni.

2020. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok: mármint olyan kajákról, amiket még az ókorban ettek böjt idején.
2020. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez az végi kényeztetés a sok stressz miatt ami egész évben éri az embert.Attól mondjuk nem muszály betegre enni magunkat :) Én figyelek,hogy azt a bizonyos határt ne lépjem túl.Főleg,hogy 13 kg-ot fogytam,nem fogom 2 hét alatt tönkre tenni hónapok munkáját.Nem ér annyit az egész Karácsony ide vagy oda én fogok mozogni is amennyit csak bírok
2020. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Van aki tud bulizni, van aki ideologiat gyart arra, hogy miert savanyu uborka :) Aki nem eszik, hat ne tegye ... en imadom megkostolni mindenhol, hogy ki milyen kajat csinalt, hogy sikerult a kaposztaja, tenyleg fincsi-e a halaszle es persze a beiglit is lemeozom mindenhol :)
2020. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Edzeni kell gyerekek! Ennyi.
2020. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van :)
2020. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!