Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek hozta úgy a sorsa, hogy...

Kinek hozta úgy a sorsa, hogy kénytelen volt megtanulni magától főzni?

Figyelt kérdés

Nálam a kulcsszerepet az hozta, hogy nem mindig tetszett, amit otthon főztek. A levesből ahelyett, hogy kidobták volna a hagymát, hagyták szétfőni, és szinte úszott benne a hagymalevél. Már meg sem ettem, mert undorító a főtt hagymának a szaga is.

Aztán a sütemények, desszertek. Mindenhol csak az ÉDES volt a főnyeremény. A citrom, ribizli, eper tortát sosem ismerte itthon senki. Pedig mennyire imádom ezeket. Csak ugye a piskóta tekercs, mákos, diós kalács túrós lepény, vaníliás puding. Ezek mentek itthon. És én ebbe Belefáradtam. Aranygaluska is volt egyszer. Mi készült itthon hozzá? Vanília sodó. Amikor málnás habot is lehetett volna hozzá csinálni. Egyszerűen a szüleim nem értették meg, hogy a nagyon édeset nem szeretem. Emlékszem, egyszer hivatalosak voltunk egy lagzi. És én majdnem egy egész citromtortát befaltam, annyira jól esett.De itthon meg azt mondták, csak azért mert a családban csak én szeretem, azért nem csinálnak.

Na felnőttem, van állásom már 15 éve, elköltöztem és azóta élem a saját életemet. És mivel a szakácskönyv volt az egyetlen segítségem, így szépen megtanultam mindent lassacskán mit hogyan kell sütni,főzni. Azóta a szüleim már belátták, hogy csak magukra gondoltak, de nem értik még mindig, miért nem szeretem a nagyon édeset.



2015. jún. 3. 00:28
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Hatos válaszoló! Igenis szoktak valamit adni az Aranygaluska mellé, ez lehet málnás, meggyes hab,vagy vanília sodó. Ezek nélkül nem bírod nyelni. Azért van, hogy könnyebben csússzon le az ember torkán. Villával beleszúrsz és belemártod az előbb említett dolgok valamelyikébe. Nem hallottál még ilyet? Akkor te lemaradtál jópár körrel! Bocsika!
2015. jún. 3. 07:51
 12/50 anonim ***** válasza:
63%
Jesszusom.
2015. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
63%

#11: Tanulj meg olvasni.


Azt írtam, hogy én csak vanília sodóval láttam eddig az aranygaluskát.


"És mivel a szakácskönyv volt az egyetlen segítségem,"


Az is teljesen elég.

Úgy írsz, mintha valami titka csodabogár lennél.

2015. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kis Hógolyó Kérdező!


(mert tuti mázsa feletti vagy...aki így ír az étlekről...na maradjunk annyiban szeretsz falatozni...)


...szóval jól betaláltam az első hozzászólásommal :DD

2015. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Tisztelt beképzelt utolsó válaszoló! Te tényleg szeretsz mások hátában kést forgatni. Én csak egy kérdést tettem fel, erre te direkt kiforgatsz a szavaimból.És milyen alapon nevezel te engemet hógolyónak? Megérdemelnél egy Nagy pofont.Mi bajod van ? És tudd meg, igenis sokat tanultam az élettől, olyan kajákat főzök, hogy el se hinnéd! Az a szerencséd, hogy nem érdekelsz, mert a föld alól is előszednélek te kis köcsög!
2015. jún. 4. 23:06
 16/50 anonim ***** válasza:
51%

Nem, te nem csak egy kérdést tettél fel, hanem megkérdőjelezted az egész gyermekkorod és szüleidet.


A sima kérdés annyi lett volna, hogy ki hogyan főz, miután önálló lett.

2015. jún. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nő létemre soha nem főztem otthon, mert nem várták el, de mikor elköltöztem, 2 hét után a legkacifántosabb kajákat is elkészítettem, és nem is akárhogyan, remekül főzök, soha nem tanultam, de aki egy kicsit is odateszi magát, annak menni fog!
2015. jún. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Semmi titok nincs benne, jó alapanyag, odafigyelés. Ennyi.
2015. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Nem érdekel! Te akkor is kiforgattál a szavaimból, és ahogy látom, te ezt még élvezed is! Eléggé szánalmas vagy!
2015. jún. 5. 08:08
 20/50 anonim ***** válasza:
62%
:D :D : D:D
2015. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!