Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire figyeltek oda a szép...

Mennyire figyeltek oda a szép tálalásra étkezésnél a hétköznapokon?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egy 5 csillagos szálloda tálalása kerül az asztalotokra. De szerintem az ember a szemével eszik először ha szép rendezett, gusztusos a tányéron az étel jobban esik az étel. Téma volt a munkahelyemen az étkezés és tálalás is. Megdöbbentem, hogy pár kollégám szerint nem fontos, hogy szépen rakják elé tálalva az ételt. Többen azt mondták, hogy mindegy hogy néz ki az étel ha tálalva van.
2017. aug. 16. 08:44
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
69%

20-as! Mivel engem idéztél: Te vagy a kérdező is? Vagy te vagy a nullázós? Nem tűnik fel, hogy én sem erről beszélek? Egy kanállal mindenki.., stb.? Köztes állapot is létezik. Fő válaszomban az volt a lényeg, hogy nálunk nem ér haza mindenki egy időben hétköznap, tehát nem tudunk mindig együtt kajálni. Ez nem egyenlő azzal, hogy oda van hányva a kaja a másik elé.

Ezért is védtem meg a többieket, akik azt írták, hogy hétköznap úgy esznek, ahogy épp nekik jólesik. Ez nem jelent csorba tányért, igénytelenséget! Belefáradtam, részemről téma lezárva. Akadozik a GYK, lehet, hogy csak nálam. Még annyit: nekem nincs több felhasználói fiókom, hogy saját magamat pontozgassam, mint egyesek. Elvből nem nyitok másikat, ez az egy van évek óta. Nem mintha sokat számítana ez itt most. További szép estét!

2017. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, egyetértek. Tiszta környezetben, tiszta tányérból eszünk friss, egészséges meleg ételt. Igaz, nem terítünk meg, hanem csak a kanapén ülve fogyasztjuk el, de attól még kicsit vicces, hogy ettől mi igénytelenek vagyunk.
2017. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
58%
Mi hétköznap nem szoktunk tálálni, csak hétvégén, de akkor szépen megtálalunk, hogy ízléses legyen. De én pl hétköznapokon is úgy rendezem el a tányéromon az ételt, hogy gusztusos legyen, én ezt igénylem. Sokszor meg is jegyzik otthon, hogy milyen jól néz ki, amit eszek.
2017. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
37%

A 20-as vagyok "Mivel engem idéztél: Te vagy a kérdező is? Vagy te vagy a nullázós?"


Nem, egyik sem vagyok "csak" egy válaszoló - és azért idéztelek, mert arra akartam reagálni, amit írtál, föleg a munka utáni megterítésröl.

Sajnos nem figyeltem eléggé, a válaszom többi része nem neked szólt konkrétan, hanem csak általánosságban volt gondolva.

2017. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
75%

Figyelünk.


Nálunk a vacsora főétkezés, amikor együtt eszik a család, megterítve, beszélgetve, közös asztalnál. Egyáltalán nem vesz el plusz időt, 30-40 perc alatt készül az étel, aki éppen nem főz, az megterít.


Nem eszünk tévét bámulva, kanapén egyensúlyozva stb.

2017. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim válasza:
31%
Mi van akkor ha szinte soha nem tudunk együtt enni??? Van mikor napokig nem látjuk egymást. Luxus az is ha egyszerre ülhetünk asztalhoz. Ilyenkor igazán mindegy a tálalás...boldogok vagyunk hogy végre nem egyedül kell enni.
2017. aug. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
41%

Tudod, én magamnak is rendesen tálalom az ételt, mert az odahányt valami sokkal kevésbé esik jól - annyit érek saját magamnak, hogy rászánjak vagy 10 másodpercet.


Ha meg ritkán vagytok együtt, akkor MÉG INKÁBB fontos lenne a gusztusos tálalás, nem pedig mint a disznók elö önteni a vályuba (= tányérba) mindenféle odafigyelés nélkül.

2017. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
24%
Felőlem nyugodtan vedd elő az ezüst étkészletet is, ha abból jobban esik enni, de hogy jössz te ahhoz, hogy másokat igénytelennek nevezz, sőt, disznókhoz hasonlíts?
2017. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
17%

83%


Gondolom ezek ilyen háztartásbeli vérháziasszonyok, akik életükben nem dolgoztak a lakáson kívül máshol. Ezért csak az a dolguk, hogy várják haza a férjet szép tálalással. Nemhiába pontozgatnak lefelé, valahogy ki kell élni a frusztrációjukat, hisz egész nap csak a lakás-piac között lavíroznak.


Másrészt az is elég beszédes, hogy azt a férfit is lepontozták, aki nem tartja cselédnek a nőjét, ebből látszik, sok magyar még mindig ezen a szinten van megragadva...

Mi is sokat dolgozunk és kanapén ülve eszünk sokszor, mert kicsi a konyhánk jelenleg. Általában salátát eszünk, variálva, nálunk nem főétkezés a vacsora (így lehet szépen elhízni, ha este tömöd magad).

Tessék, ez a lepontozó, pedánsan étkezők szintje, kb. ők is ugyanilyen stílusban ítélkeztek.

2017. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
40%
"Ha meg ritkán vagytok együtt, akkor MÉG INKÁBB fontos lenne a gusztusos tálalás, nem pedig mint a disznók elö önteni a vályuba (= tányérba) mindenféle odafigyelés nélkül." Mondom. Frusztrált háziasszonyok, akiknek ez jelenti a világot, meg a mosogató. :D
2017. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!