Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire figyeltek oda a szép...

Mennyire figyeltek oda a szép tálalásra étkezésnél a hétköznapokon?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egy 5 csillagos szálloda tálalása kerül az asztalotokra. De szerintem az ember a szemével eszik először ha szép rendezett, gusztusos a tányéron az étel jobban esik az étel. Téma volt a munkahelyemen az étkezés és tálalás is. Megdöbbentem, hogy pár kollégám szerint nem fontos, hogy szépen rakják elé tálalva az ételt. Többen azt mondták, hogy mindegy hogy néz ki az étel ha tálalva van.
2017. aug. 16. 08:44
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
45%

A "tálalásra" már semennyire.


Amig gyerekekkel ettünk, addig ők terítettek, volt nagyterítő, meg egyszemélyes teríték, ami illett a nagyterítőhöz, és még a szalvétát is hajtogattuk, hogy mindenkinek jusson valami dolog. Volt még virág is az asztalon.


Egyedül csak a tányéron levő dolgok esztétikumára figyelek. A fotel karjára évszakhoz illő színű kis törülközőket teszek, körberakom magam a szememnek tetsző dolgokkal. Evés közben olvasok, nagyon szeretek így enni.

2017. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

"Nekem igen meglepö, hogy Magyarországon az emberek nagy része - legalább is az itten válaszok alapján -, ennyire nem igényli a kultúrált körülményeket az evésnél, hanem csak az a lényeg, hogy sok legyen és gyorsan meg tudja magát tömni a tv elött."


Ezt benézted, a férjem amerikai. Nincs tv-nk, viszont egy pici lyukban lakunk, egyetlen szoba az egész helység, ezért kényelmesebb a kanapén ülve enni, mert ott legalább van hely. Az ételek minőségére nagyon odafigyelek, szerintem jobban, mint itt a legtöbben. Tehát nem csipszet eszünk. Februárban elköltözünk a saját házunkba, akkor majd tudunk normális körülmények között étkezni.

2017. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
És szerinted az ÖSSZES kanapén tv elött evö valaki Amerikában él egy kis luykban? Mert szerintem a többség MO-on lakik és lenne lehetösége normális módon enni.
2017. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
35%
És akkor mi van? Kit érdekel, mások hogy esznek? Mit akarsz kompenzálni azzal, hogy mások étkezési szokásait leszólod? Ha a kutyával ennének egy tálból, neked közöd ahhoz se lenne.
2017. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Mivel ez volt a kérdés, ezért jogos, ha a véleményemet leírom.


De a stílusod (is) igencsak primitív.

2017. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
35%
Nem én neveztem disznónak másokat. De biztosan én vagyok a primitív.
2017. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!