Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire figyeltek oda a szép...

Mennyire figyeltek oda a szép tálalásra étkezésnél a hétköznapokon?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy egy 5 csillagos szálloda tálalása kerül az asztalotokra. De szerintem az ember a szemével eszik először ha szép rendezett, gusztusos a tányéron az étel jobban esik az étel. Téma volt a munkahelyemen az étkezés és tálalás is. Megdöbbentem, hogy pár kollégám szerint nem fontos, hogy szépen rakják elé tálalva az ételt. Többen azt mondták, hogy mindegy hogy néz ki az étel ha tálalva van.
2017. aug. 16. 08:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
69%

"nálunk nem főétkezés a vacsora (így lehet szépen elhízni, ha este tömöd magad"


Első vagyok, én írtam, hogy nálunk főétkezés a vacsora. Külföldön élek, itt ez a normális, ebédre szinte mindenki egy szendvicset vagy hasonlót eszik, és az iskolában sincs kozetkeztetes. Nem hízunk el, mert egyrészt próbálok egészséges ételeket készíteni, másrészt pedig fél 6kor vacsorazunk, utána még bőven van idő lemozogni.


Gyerekként mi is sokszor ettunk a kanapén, vagy ki mikor haza ért egyedül a konyhában. Amióta saját családom van, asztalnál, együtt etkezunk. Nekem ez nagyon fontos - ha másnak nem, az az ő dolga. Igenytelennek érezném ha csak oda lapatolnam az ételt aztán a tv előtt megennem de tisztában vagyok azzal is, hogy millióan vannak, akiknek ez a normalis és nem gondolom, hogy ők igénytelenek lennének.

2017. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
49%

Azért az észrevehető, hogy akik azzal kérkednek, hogy pedánsan megterítenek, ocsmány személyeskedésbe, disznózásba kezdenek, miután páran írják, hogy munka után már nincsen erre energiájuk. Ez tényleg prolitempó, hiába van pár szépen tálalt étel (amit senki sem lát rajtuk kívül), ha úgy viselkednek mint a káráló parasztasszonyok. Egy ismerősöm szokott ezzel kérkedni, hogy ő a szalvétát is külön kiválasztja, stb. Szíve joga. De ezzel az erővel én is kiemelhetném, hogy a szüleinél lakik, ők tartják el, így van ilyenekre ideje, ereje. Tényleg olyan, mintha ezek az acsarkodó "énszépenterítekbiza" válaszolók valamit kompenzálni akarnának. Mármint nem értem, miért váltott ki belőlük instant sértettséget, dühöt, mert valaki máshogy étkezik, dolgozik.----> Zavarja őket, hogy más nem eltartott?

A tisztaság és rend meg nem függ ezzel össze, szóval tényleg valami nagy sértettség lehet emögött. Talán nem pár megterített asztalra kéne büszkének lenni.

2017. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
44%

"disznók elö önteni a vályuba", "oda lapatolom" ezt jelenti ha valaki nem talál ízlésesen hanem csak szed egy tányér nokedlit, és rárak két csirkecombot?! Érdekes.

Együtt eszik a család, asztalnál ..szép, gratulálok hozzá mindenkinek.

Sajnos nálunk ez eddig ritkán valósult meg (hétköznap ), de holnaptól másképp lesz.

Ráparancsolok az asszonyra, hogy sem ő sem a gyerek nem vacsizhat míg haza nem érek..mert mi nem ugyan akkor érünk haza..tudom, ez nem számít. Kultúrált családok együtt esznek ..sőt, ők ettől kultúráltak. :)

Erről jut eszembe, megyek elveszem a gyerektől a szendvicset, 6kor lesz vacsora!

Nem érdekel, hogy éhes.

És most pontozzatok le! Mindenki pontozzon, mert engem marhára érdekel hány százalékon vagyok, és rosszul fogom magamat érezni, ha csökken.

2017. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
58%
Ez hülyeség, utolsó. A vályús példa is túlzás volt, meg a tiéd is. Van középút. Sőt, annak se kell megfelelni, csak magadnak. Úgy csinálod, ahogy neked, nektek jó. Nekem úgy jó, ha szépen megteritek és együtt eszünk - nálunk van rá idő, igény és kedv is. Anyam a tv előtt szeret enni - neki ideje lenne, de nincs se igénye, se kedve ahhoz, hogy megteritsen. Ettől én nem leszek jobb ember, ő se lesz rosszabb. Kár, hogy volt aki tulzasokba esett.
2017. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

34. válaszoló!

Én vagyok a 33.

Igazad van, túlzásba estem..picit kiakadtam. Nem is magyarázom miért. Látom, érted így is. Egyébként a 10. is én vagyok. Nem akarok másnak megfelelni, csak az zavart, hogy nagyon a végletekben beszének itt az emberek.

2017. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
30%

A 27-es vagyok és én írtam ezt a megállapítást: "Tudod, én magamnak is rendesen tálalom az ételt, mert az odahányt valami sokkal kevésbé esik jól - annyit érek saját magamnak, hogy rászánjak vagy 10 másodpercet."


Nem háziasszony vagyok, hanem gépészmérnök, szóval nemcsak annyi a dogyom, hogy otthon ügyködök.


De ha este hazajövünk, akkor amíg készül a vacsora, addit böven van idö megteríteni - és nem ezüst étkészlettel, hanem "csak" síma fehér porcelán tányérok (nem drága, nem márkás, de nem is csorba, és nem mindenkinek másmilyen), rendes evöeszközök (nem egy kanál fejenként, hanem kés-villa, esetleg kanál attó függöen, mi a kaja), a terítékek mellé papírszalvéta - szóval nem extra, de rendes, gusztusos.


Akinek megteríteni egy étkezéshez több órás program - ami nem megoldható este, munak után -, azzal igen komoly bajok vannak munkaszervezés terén, vagy nem tudja, mit jelent az, hogy terített asztalról eszik valaki!


Emellett arról sehol nem írtam sem ém, sem más, aki a tisztességesen megterített asztal mellett áll ki, hogy a család mindig köteles együtt enni - de ha van rá lehetöség, akkor igen, és arról sem volt szó, hogy ha valaki idöközben megéhezett volna, az nem ehet, vagy nem lehet esetleg szendvicset enni - de ezt is tányérra szoktuk tenni és asztalnál ülve fogyasztjuk, ha ez a vacsora, ha csak valaki éppen éhes, akkor a többiek nem ülnek mellé.


De nekem elég megdöbbentö, hogy ennyire kevesen tartják normálisbak a kultúrált étkezést, pedig bez alapvetö dolog kellene, hogy legyen.


Nálunk mind a négy gyerekünk ezt természetesnek veszi, és nem a TV elött tömi magába a kaját, hanem tud rendesen, asztalnál ülve enni, nekik ezt a normális - szerencsére.

2017. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
45%

36-os, túlreagálod amit én túlreagáltam. :D

Szerintem itt az az igazi probléma, hogy mindkét csoport lenézi a másikat. Tisztelet a kivételnek!

2017. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
34%

Na szépen meg volt terítve???

Valamivel csak el kell feledtetni, hogy szar a kaja. :D

Pontozzátok le ezt is, legyen meg a napi betevő.


[link] :DD

2017. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 e-ditta ***** válasza:
68%

38-as: "Na szépen meg volt terítve???

Valamivel csak el kell feledtetni, hogy szar a kaja"


Ennyire primitíven gondolkozol?

Szerinted VAGY szépen megterített asztalról eszik valaki, VAGY jót??


Attól, hogy valaki tud fözni, még szeretheti a szép környezetet és az igényes tálalást.


Egész biztos vagyok benne, hogy akik a megterített asztal mellett szavaztak, azok többsége nem valami ehetetlen ételt tálalnak, másrészt meg akik a tv elött a kanapén ülve tömik magukba kaját, azok egész biztos nem az egészséges, jó ízü ételeket favorizálják.


Mielött belekötsz abba, hogy biztos nincs dolgom:


Egy nagy kereskedelmi cég igazgatója mellett vagyok idegen (4 nyelv) nyelvi kereskedelmi levelezö felföfokú végzettséggel, emellett három - még tanuló gyerekem van.


A legtöbbször emiatt csak este, a vacsoránál kerül mindenki egyszerre haza, de akkor mindenkinek természetes a megterített asztalnál evés, ami - mielött megint beleköt valaki - NEM herendi procelánt, kristálypoharakat és ezüst evöeszközöket jelent, hanem síma fehér tányérokat, egymáshoz illö rozsdamentes evöeszközöket és üvegpoharakat, de minten terítékhez ugyanolyan.


Nekem igen meglepö, hogy Magyarországon az emberek nagy része - legalább is az itten válaszok alapján -, ennyire nem igényli a kultúrált körülményeket az evésnél, hanem csak az a lényeg, hogy sok legyen és gyorsan meg tudja magát tömni a tv elött.


Sokfelé jártam külfölödn is a munkkámból adódóan, sok mindenkit megismertem és mindenfelé azt tapasztaltam, hogy még a legkamaszabb gyerek is legalább egy tányérra teszi a kajáját és evöeszközökkel eszi meg az asztalnál ülve.


TV elött legfeljebb chipszet vagy valami más rágcsát eszik, de a felnöttek már ezt sem igazán.

2017. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
44%

Aki a tv előtt is szokott enni, az is eszik, és nem csak tömi magába a kaját. Nem biztos, hogy egészségtelen ételeket fogyaszt, és pláne nem biztos, hogy nem tud(nem szokott) rendesen asztalnál enni.

Aki minden nap szépen megterít, és együt eszik a családdal, az még nem jelenti azt, hogy ezt 5csillagos szinten teszik.

Nem jelenti azt, hogy az ételeik jobbak(azt sem, hogy rosszabbak). Azt meg pláne nem jelenti, hogy nem lenne jobb dolga, mint órákon át teríteni ..főleg, hogy nem is tesz ilyet, mert pár perc az egész.

Egyik csoport sem rosszabb a másiktól, és mindkettőben lehetnek hibák.

2017. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!