Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pörköltet milyen húsból lehet...

Pumukli alfahím kérdése:

Pörköltet milyen húsból lehet csinálni? És melyik részéből?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 22:05
1 2
 1/20 Sufferion válasza:
88%
Körülbelül bármilyen hús. Sokszor, comb, mell, láb meg hát a híres csülök pörkölt
2018. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Pörköltet szinte mindenből lehet csinálni. Húsból, tojásból, a legtöbb zöldségből... Szerintem igen jó kb. mind. A pörkölt elkészítési módja miatt az se gond, ha sovány a hús és te nem is szoktad szeretni a sovány húsokat, legalábbis nálam ez történt, amikor találkoztam a nyúlpörkölttel. Beleraktuk minden részét, ami ehető s nem csalódtunk.
2018. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Én sertés combból, lapockából szeretem a leginkább :) Illetve marhából is isteni.
2018. dec. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Pörköltet az égvilágon bármiből lehet főzni, még a húsokon túl is.
2018. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen húsból. Sőt gombából és zöldségekből is!
2018. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg burgonyabol is. A paprikas krumpli tdk. burgonya porkolt.
2018. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Miss Endzsi ***** válasza:
57%
Pulykából is nagyon finom.
2018. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Magyar ember mindenből tud pörköltet készíteni. Más kérdés az ízlés és pofon, van aki csak az abszolút sovány húst hajlandó megenni és képes a csirke melléből pörköltet főzni. Nekem az túl száraz, én pl. szeretem lerágcsálni a csontokat, és ha csirke, akkor csirkepaprikás combból. A combnak egészen más a szerkezete, mint a melle részének. Tegnap pl. pont megkívántam a pörköltet, de csak combfilém volt itthon, és abból főztem meg felkockázva, majd behabartam tejföllel.

Sertésnek bármely részéből lehet pörköltet főzni, de itt is van aki a száraz combját preferálja, lapocka pl. már kicsit zsírosabb, én jobb szeretem abból, a csülökről, körömről nem is beszélve. Sertésnél a szűzpecsenye a legdrágább alkatrész, abból nem szokás pörköltet főzni, megsütik, vagy felfüstölik.

Marhánál leginkább lábszárból, vagy combból készíthető pörkölt. A marha legnemesebb része a bélszín, amit szintén vétek pörkölnek elpazarolni, ezt szokták megsütni sztéknek véresen vagy nem véresen, illetve ebből készül a tatár beefsteak.

Pulykából is lehet, de inkább a melle részét javaslom. Én egyszer főztem combjából, nagyon fura és intenzív íze volt. Úgy hoztam ehető szintre hogy behabartam tejföllel, illetve majorannát tettem hozzá.

Egyre elterjedtebb hazánkban a strucctenyésztés. Receptkeresgetés közben találkoztam strucc pörkölttel, de ez a hús a marhabélszínnel egyenrangú tehát jobb sorsra érdemes.

Harcsapaprikás szintén nagyon magyar, amiből filét érdemes venni, mert a szaft között elég nehéz megküzdeni szálkákkal. Szürke harcsából szokták leginkább, ez sem éppen az olcsó kategória.

Aztán a fentieken kívül mindenféle májból lehet, amit majorannával bolondítanak.

Nyúlból is szokás pörit főzni, de meg is lehet sütni egészben.

Birkából is, aki szereti a jellegzetes ízét. Bárányt inkább megsütni érdemes, mert szintén nem olcsó a bárány borda, vagy comb.

Ha már említettem itt pörköltet és habarást, akkor leírom neked a különbséget a pörkölt és a paprikás között. Amit paprikásnak nevezünk, az bővebb lével készül és a végén behabarják tejföllel.

2018. dec. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Jó pörköltet csak megfelelő húsból lehet főzni! Csirkemellből, karajból lehet, csak az nem lesz jó.
2018. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy karajból nem lehet jó pörköltet főzni az egy tévhit, amit sokan, mint megmondóemberek nagy mellénnyel fel is vesznek.

Karajból pont, hogy jobb pörköltet lehet főzni, hiszen sokkal jobb minőségű hús, mint egy csontos, inas, kötőszövetes hús.

A valóság pont a fordítottja: nem azért szokás mégis az utóbbiból pörköltet főzni, mert inakat rágcsálni olyan fantasztikus, hanem mert az ilyen hús a pörköltön kívül abszolut semmire nem alkalmas, mert ehetetlen lesz a végeredmény, míg a karajt lehet szeletelni, hirtelen sütni, pazarlás lenne pörköltbe tenni, ahova sokkal olcsóbb hús is ehető eredményt ad.

2018. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!