Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti nem utáltok főzni? Én már...

Ti nem utáltok főzni? Én már rosszul vagyok tőle

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 7 éve vagyunk a férjemmel együtt, kezdettől fogva együtt is élünk. Ő tipikusan az a férfi, aki szeret enni, nincs el egy mirelit pizzával, neki kardinális kérdés, hogy legyen folyton főzve. Már a világból kikerget vele, én nem vagyok annyira oda a főtt kajáért, egy hétig is meg lennék nélküle.

Amúgy minden mást szeretek, imádok takarítani (de komolyan) mindig patika tisztaság van, szeretem a kerti munkát, szeretek füvet nyírni, szeretem a kocsit takarítani kívül-belül, a kutyával foglalkozni, szóval minden más otthoni dolgot szeretek, csak a főzés a mumus.

2 hónapja szültem,szóval itthon vagyok, de még így se tudom magam rávenni csak nagy kínlódás árán. Mindig megfőzök, mert muszáj de rendesen gyomoridegem van tőle.


Hogy tudnám kicsit jobban megszeretni?


Amúgy a férjem segít munka mellett bármiben, szóval nincs az, hogy mindent rám hagy (mielőtt valaki beleszőné ezt, nagyon jó apa és nagyon sokat segít, ha kell)


2019. márc. 4. 11:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
Én meg pont fordítva vagyok. Főzni szeretek, de csak akkor, ha nem áll ott a kedves párom felettem, hogy beleszóljon, takarítani utálok. De muszáj, mert akkor jön a kritika, hogy miért retkes már megint valami. De szerencsére párom is takarít. Akkor visszakapja a kritikát. )>:)
2019. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
3%
A személyiségeddel nem lakik jól sem a férjed, sem te, sem a szűk családod, a mindennapos pizza vagy egyéb nem házilag készített főtt, sütött, pirított, grillezett, párolt, bográcsozott, stb. étel pedig több szempontból sem előnyös.
2019. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

12: Szerencsére nem az evés körül forog az életünk. Nagyon sajnálom azt, akinek ez a központi kérdés az életében, hogy az asszony letegye elé a napi kaját. Egyébként leírtam, hogy nem eszünk mirelit ételt, és gyorskaját. Egészségesen étkezünk, és ehhez nem kell naponta főzni. Pláne nem azért, hogy ezért szeressen valaki.

A boldogsághoz fontosabb a személyiség és a kedvesség, az érzelmek.

Bár belőled nyilván hiányzik, ezért nem is érted a fontosságát.

2019. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

off

9-es:

Nem vagyok aktív pénzkereső?

Miből szűrted ezt le?

Havi nettó 210 ezer ft a csedem +12e családi. Tudom, nem ide tartozik, de nem a semmire szültem, dolgozok 16 éves korom óta, ne haragudj meg, ha 9 év munka után itthon merek maradni 2 évet egy babával , és nem a 25 ezres gyesért.

De elkanyarodtunk a témától, vezesd le a frusztrációd máshol. Köszi előre is :D ;)

2019. márc. 4. 12:39
 15/33 anonim ***** válasza:
74%

Általában a két dolog együtt jár.

Aki tud főzni az szeret is. Már megvan a van a motiváció hogy legyen valami aminek lehet örülni .

Én ffi létemre szeretek főzni, meg tudok is nagyon finomakat.

Na az asszony az se nem tud , se nem szeret főzni.

Az is el tudna lenni hetekig száraz kaján és virslin.

Mindíg ilyen tartósított kajákat meg , pizzát enne ő is. AZtán meghízott mostanában, mindene fáj. De nem ismeri el hogy attól a szar mű kajától. SZÖRNYŰ az ilyen nő. Még ha lepontoznak itt!!!

2019. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
70%

Ha megoldható, akkor fözzön a férjed, elvégre neki fontosabb a fött étel.


Ha ez nem lehetséges, akkor fözz egyszerre egy-egy ételböl nagy mennyiséget - az sem több munka -, és adagokban fagyaszd le. Egy idö - pár hét - alatt annyit elö tudsz készíteni, hogy hetente egyszer + hétvége kell fözni, a többi napra ott a sokféle étel a fagyasztóban, csak elö kell venni, esetleg pár perces befejezéssel.

Gyakorlatilag mindenféle ételt lehet fagyasztani, ha megfelelö módon olvasztod ki, nem észrevehetö, hogy nem akkor készítetted.

Emellett az az elöny is megvan, hogy mindig azt lehet elöszedni, amire éppen rákívántok.

2019. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%

Én szeretek főzni, de megértelek.

Nálunk magam miatt is van minden nap főtt kaja, mert fontos, hogy mit eszem és sportolok is. A gyerekek menzája undorító, vagy nem lehet megenni, vagy ha ehető akkor 2 kamasz fiú nem lakik jól.

A férjem is itthon dolgozik.

Tehát szeretek főzni, fontos az egészséges, minőségi étel, de ez a mókuskerék...

Hogy kész kell lenni, mire hazajönnek a gyerekek, hogy mindenki szeresse, hogy mégis mit főzzek egyáltalán.

Bizony néha tele a tököm az egésszel. Ezért is imádok étterembe járni.

2019. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon szeretek főzni és sutni is, takarítani viszont utálok.

Nem lehet, hogy az igazan a gondod, hogy nem látsz kihívást a főzésben ? Esetleg próbálj ki bonyolultabb recepteket.

De megoldás lehet a menü rendelés is, akkor nem kell főznöd 😁

2019. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%

Én nagyon szeretek főzni, de ha kötelező, elvárt dolog lenne, akkor hamar megutálnám. Ha ennyire kell neki a főtt étel, főzzön ő! Én sem főzök akkor, ha nagyon fáradt vagyok vagy nincs kedvem, a páromnak is két keze van, tud magának főzni valamit vagy csinálni egy szendicset. Felnőtt ember, nem egy csecsemő, nem kell kiszolgálni és minden nap etetni.

Amikor pedig el is készítesz valamit, csinálj egyszerű, pepecselésmentes ételeket, talán kicsit jobban fogod viselkni, ha fél óra alatt megvagy az ebéddel.

2019. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%

20: Nem pihenget.

És ha visszamegy dolgozni ő is 8-10-12 órába, akkor ki főzzön?

2019. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!