Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti nem utáltok főzni? Én már...

Ti nem utáltok főzni? Én már rosszul vagyok tőle

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 7 éve vagyunk a férjemmel együtt, kezdettől fogva együtt is élünk. Ő tipikusan az a férfi, aki szeret enni, nincs el egy mirelit pizzával, neki kardinális kérdés, hogy legyen folyton főzve. Már a világból kikerget vele, én nem vagyok annyira oda a főtt kajáért, egy hétig is meg lennék nélküle.

Amúgy minden mást szeretek, imádok takarítani (de komolyan) mindig patika tisztaság van, szeretem a kerti munkát, szeretek füvet nyírni, szeretem a kocsit takarítani kívül-belül, a kutyával foglalkozni, szóval minden más otthoni dolgot szeretek, csak a főzés a mumus.

2 hónapja szültem,szóval itthon vagyok, de még így se tudom magam rávenni csak nagy kínlódás árán. Mindig megfőzök, mert muszáj de rendesen gyomoridegem van tőle.


Hogy tudnám kicsit jobban megszeretni?


Amúgy a férjem segít munka mellett bármiben, szóval nincs az, hogy mindent rám hagy (mielőtt valaki beleszőné ezt, nagyon jó apa és nagyon sokat segít, ha kell)


2019. márc. 4. 11:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
11%

Motiválhat esetleg az, hogy ha nem akarod záros határidőn belül egyedülálló anyaként végezni, akkor ásd bele magad a témába, amíg otthon vagy a gyerekkel.


Az otthon töltött időd alatt nem csak hogy főznöd kellene, mint a kis angyal, hanem új recepteket beépíteni a repertoárodba, a már megtanult ételeket elkészíteni sokkal magasabb szinten, illetve az emberek desszertet is esznek szóval az édességek világába is bele kell kóstolnod ha nem vagy expert házi cukrász.


Ezen felül kell lennie legalább 5 olyan ételnek amit csukott szemmel is el tudsz készíteni nagyon jól, hogy amikor nem tudjátok mit egyetek, akkor legyen villámgyorsan alternatíva, hogy ne este 5-kor kerüljön sor az ebédre.

2019. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szeretek :) Egyébként érdekes módon én is szeretem a takarítást, imádom, ha szép rend és tisztaság van, nagyon rendben van a lakásunk. Szerencsére nálunk nem elvárás, hogy mindig főzzek. Főzök, csak nem minden nap. Eleve úgy főzök, hogy abból legyen két napra. Van, hogy valami egyszerű ételt készítek, amit igazából nem is kell főzni, pl. saláták. Vagy nagyon gyorsan elkészíthetőt, pl. tészta. Szoktunk étterembe is menni majdnem minden héten 1x. Nagyi is főz egy héten egyszer, olyan nagy mennyiségben, hogy mindig kapunk belőle :D Így minden nap normális kaját eszünk, nem mirelit cuccokat, vagy gyorskaját, de azért mégsem kell minden egyes nap főzni.
2019. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindenki szeret főzni. Őszinte leszek, én sem. Nagyon nem. De muszáj, mert az én férjem is ilyen. Amióta két gyerekünk is van, miattuk is kénytelen vagyok. Állítólag jól főzök, mert mindig megdicsérik. De mindig kitalálni, hogy mit, hát abba tényleg bele lehet fáradni. Ott a gond nálam is, hogy sosem szerettem főzni. Ez így is maradt 17 éve.

Szerintem te sem fogod. De az is lehet, hogy valami csoda folytán te mégis megszereted. De ahhoz tényleg csoda kell, mert aki eleve utál főzni, az nem hiszem, hogy megváltozik. (Ezt azért írtam, mert kérdezted, hogy tudnád jobban megszeretni a főzést.)

2019. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Főzzön a férjed! Ha te ennyire utálod, ő viszont szívesen segít neked, akkor ez legyen a segítség! Én se szeretek főzni. Tegnap pl kicsit csaltam. Volt otthon konzerv krumpligulyás, főztem hozzá pluszban répát, egy kis plusz fűszer, olyan volt, mintha teljes egészében én csináltam volna, pedig a ráfordított időm kb 10 perc se volt. Meg én béna vagyok az ilyen szeletelgetésben, mármint lassú, úgyhogy vettem mindenféle konyhai kütyüt, hagymát is csak megpucolom, 4be vágom, mehet az aprítóba. Meg mi szívesen esszük az ilyen alapporos dolgokat is. Pl. bolognai spagetti...
2019. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Tudok főzni, és szoktam is. Nem azt írtam, hogy nem szoktam, csak néha annyira nincs kedvem, hogy sírni tudnék tőle. Ma is már kész van a borsó leves galuskával, meggyszósz, tepsis sült hús alatta sült burgonyával. Szóval megcsinálom, csak nem élvezem.

Mások sokan élvezik, nem értem, hogyan.

2019. márc. 4. 12:09
 6/33 A kérdező kommentje:
Próbálok én is 2 napra, úgy bírhatóbb :)
2019. márc. 4. 12:11
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Az #1es válaszoló valami szolgalelkű véglény lehet... Kicsit siralmas, de jót röhögtem azért!
2019. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Akkor jó, ha nem csak én nem szeretek :)

Megnyugtató.

A 2 nővérem pl imád főzni, komolyan, ez az egyik hobbijuk.

Úgy látszik hármunk közül már nekem nem maradt anyukám főzési szenvedélyéből :D

2019. márc. 4. 12:14
 9/33 anonim ***** válasza:
7%

"Az élet kemény és a vége rossz."

Szokj hozzá, ennyi idősen illene már.


Vagy gondolj arra, hogy a szomszédasszony jobban főz, mint te, ez a gondolat arra sarkall, hogy megerőltesd magad végre, 25 év után ideje lenne.


Jó pénzért minden nap felhívlak és elmondom 10 másodpercben, hogy az életed nem sokat ér, mert nem vagy aktív pénzkereső és ha még a szomszéd is jobban főz, akkor mit akarsz az élettől, ráadásul még pár évig fiatal is vagy így a legszebb éveid eltűnnek a süllyesztőbe szinte szó szerint!!

2019. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
1,9: Nálad komoly bajok vannak. Nem ér az élete semmit, mert átmenetileg otthon van a szinte újszülött babával? Fura értékrended van. Ja, és nem azért szeretünk valakit, hogy hogyan főz, vagy mennyit, vagy főz-e. Elég szomorú lehet az olyan kapcsolat, házasság, ahol ezért szeretnek valakit. Engem azért szeret a férjem, mert szereti a személyiségemet, a kedvességemet. A kaját megoldjuk. Nem fő szempont. És persze szoktam főzni, tudok is, de nem kötelező.
2019. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!