Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti nem utáltok főzni? Én már...

Ti nem utáltok főzni? Én már rosszul vagyok tőle

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 7 éve vagyunk a férjemmel együtt, kezdettől fogva együtt is élünk. Ő tipikusan az a férfi, aki szeret enni, nincs el egy mirelit pizzával, neki kardinális kérdés, hogy legyen folyton főzve. Már a világból kikerget vele, én nem vagyok annyira oda a főtt kajáért, egy hétig is meg lennék nélküle.

Amúgy minden mást szeretek, imádok takarítani (de komolyan) mindig patika tisztaság van, szeretem a kerti munkát, szeretek füvet nyírni, szeretem a kocsit takarítani kívül-belül, a kutyával foglalkozni, szóval minden más otthoni dolgot szeretek, csak a főzés a mumus.

2 hónapja szültem,szóval itthon vagyok, de még így se tudom magam rávenni csak nagy kínlódás árán. Mindig megfőzök, mert muszáj de rendesen gyomoridegem van tőle.


Hogy tudnám kicsit jobban megszeretni?


Amúgy a férjem segít munka mellett bármiben, szóval nincs az, hogy mindent rám hagy (mielőtt valaki beleszőné ezt, nagyon jó apa és nagyon sokat segít, ha kell)


2019. márc. 4. 11:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%

Haha, szerintem csak egy kis pihrnés kell neked. Beszéld meg a férjeddel! Amúgy én imádok sütni, főzni, de a takarítástól, fűnyírástól meg nekem lesz gyomoridegem. A favágással meg ugyan úgy vagyok, mint te. Vágok, mert anyám megfagyna hétkötnap, de nagyon útálom! Pedig minden hétvégén kell. :) Most meg majd áshatom a kertet.. :c


19F

2019. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%

Beszéld meg a pároddal, hogy néha jól esne neked, ha csak úgy elmennétek egy étterembe, kajádába, ahol kész kaja van. Heti 1-2 beleférhetne.

És ha mondjuk kajálnátok hétfőn meg kedden. Akkor szerdán főznél valamit az minimum szerdán is ehető aztán csütörtökön meg szombaton is. Akkor csak heti 3 főzés.


Ha unod akkor próbálj ki esetleg új recepteket.

Vagy írd fel miket szoktál csinálni. És pipáld mindig ha csináltad. És úgy látod melyiket csináltad eddig kevésszer vagy már régebben. Hát ha te is jobban vágysz egy olyan kajára amit mondjuk egy hónapja készítettél.


Esetleg ha van rá mód egyik nap nagyszülőkhöz is mehetnétek enni.

2019. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi elírtam szerdán főzöl jó csütörtökig mondjuk akkor pénteken meg vasárnap főzöl még utána. De az is ugye 3-ra jön ki.


Utolsó voltam

2019. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Ez amúgy valami troll lehet, vagy valaki aki életében se látott se csecsemőt se 120 négyzetméteres házat közelről, ha azt gondolja, hogy pihengetésből áll egy nap :D Az a napi átlag 2 óra alvás jelenleg a pihengetésem mostanában, de nem panaszkodom, ez egy ilyen időszak :)


Köszönöm a normális válaszokat.


Igen, lehetséges, hogy most csak egy nagyobb pihi kellene :D


A fagyasztós ötlet nem is rossz, bele fogom jobban ásni magam, hogy mit és hogyan lehet fagyasztani.


Igen, ha nagyobb lesz picit a baba többet fogunk eljárni kajálni, azóta mióta megvan nem voltunk, előtte sokat jártunk amúgy :) Lehet ezt is megérzem most, azért is a besokallás :D


Nagyszülők messze vannak sajna, de ha megyünk mindig felpakolnak szerencsére, olyankor van pár nap pihi :D


A lista megint csak jó ötlet, ezt már pont én is akartam, hogy írok egy hosszabb listát, és mindig pipálom ami volt, és azt csinálom ami nem volt mostanában, és addig nem főzöm ugyanazt amíg ki nem pipáltam a teljes listát.

2019. márc. 4. 13:42
 25/33 anonim ***** válasza:
78%

54%-os! Te szerintem csak panellakásban gondolkodsz, ahol semmi más teendő nincs, mit mosás, főzés, takarítás, szemétlehordás.

A kérdező egyértelműen leírta, hogy minden más tennivaló nem okoz neki gondot, csak főzni nem szeret. Amit itt írkálsz, az pont nem ebbe a kategóriába való.

Kérdező, első oldalon már válaszoltam. Én sem szeretek főzni, és nem is fogom megszeretni. Most épp nem látom, azt hiszem, 3. válasz az enyém.

2019. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
49%

A listához: írj fel minden ételt, ami eszedbe jut, meg a párodat is kérdezd meg, írd fel egy ideig, miket fözöl, illetve nézegess a neten, pl. itt rengeteg étel fordul elö minden nap: [link]


A másik a fagyasztás, alig van olyan étel, amit nem lehet fagyasztás után jóízüen megenni, csak oda kell figyelni a kiolvasztásra, sok étel nem szereti, ha túl eröszakosan melegítik fel.

Én jó 30 éve fagyasztok le rendszeresen ételeket, ha valami konkrét ételhez van kérdésed, szivesen segítek, akár itt, akár privátban.

2019. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%

Én imádok, kb. hobbim is.

A férjem nekem úgy kezdte, mint a tiéd, heti 7 mirelitpizzával is beérte volna. Szépen lassan elkezdett velem együtt főzni, és mára nagyon szeret is. A tésztaételeket készíti a legszívesebben, saját spaghetti, tagliatelle tésztát gyúr és szárít; pizzatésztát készít, nokedlit, stb... :))) (én meg pont ezeket utálom. cserébe ő sosem süt sütit vagy tortát, az az én rezortom).


Na egy szónak is száz a vége nekünk a KÖZÖS főzés hozta meg a kedvét nála, az jó buli. Egyedül állni a konyhában tényleg nem valami izgalmas néha, de ha van kivel beszélgetni, van aki segít sokkal jobb :)

2019. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Főzzön a férjed. Probléma megoldva. :)
2019. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Eseteleg ha olyanokat csinálnál, amiket e is szívesen eszel?

Jobb ötletem nincs, én is utálok főzni. Ha 14-16 órában dolgozok, akkor utána nyilván már nincs kedvem, ja ,meg szabad vagyok, akkor 1000 más dolgot szívesen csinálok, ilyenre nem pazarolok időt és energiát.

2019. márc. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
47%

14-16 óra munka, ez igen!

Akkor neked nem is kell főznöd, mert ennyi munkával olyan jól keresel, hogy minden nap telik meleg étel vásárlásra vagy pedig rabszolga vagy, hogy ennyit dolgozol.

2019. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!