Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ismertek olyan módszert...

Ismertek olyan módszert amiben nem kell számolni a kalóriát?

Figyelt kérdés

#diéta #egészséges fogyás #Éhezés nélkül
2019. nov. 15. 04:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
Igen. 1 főétkezés/nap: bármit és bármit ehetsz, amit kívánsz, ami jól esik. 2 nem főétkezés/nap: tej/joghurt + fehérje/egyéb anyagok turmix. 7 hónap alatt 18 kg-t lefogytam. Nem volt szenvedés sem lelkileg, sem fiziológiásan. Éhezés tilos. Kötelező evés 4-6 óránként. Utólag úgy látom, csak akaraterő kellett hozzá.
2019. nov. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
A testkontroll ilyen, 50kg-ot fogytam vele és életemben nem etten ennyit.
2019. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Én így fogyok, nem szàmolok kalóriàt. ( Most màr a többi dolgot se, csak beàlltam egy étrendre amit betartok). Nem érdekel a kalóriaszàmolgatós megvonós módszer. Próbàltam nem vàlt be.

Én a tàpanyagokat àllítottam be úgy ahogy nekem jó.

- Az àtlagos tàplàlkozàsban a szénhidràt a legtöbb.

- Nàlam ezt a funkciót a zsír tölti be, abból fogyasztom a legtöbbet, majd jön a fehérje, és végül szénhidràtból eszem a legkevesebbet. 70-95 gramm között. Nekem ez vàlt be. -30 kilónàl jàrok.

2019. nov. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Laylah ***** válasza:
60%

13.: kalóriaszámolásnál mit vonsz meg? Kérlek, magyarázd már el.


Fogyni csak kalóriadeficittel lehet, azaz több kalóriát használsz el, mint amennyit beviszel. Nevezhetjük akármilyen módszernek a divatdiétáktól kezdve a ketogénig bárminek, az összes alapja az, hogy kevesebb kcal-t viszel be. Csak az összetétel, az arány változik.

Legalább egyszer ki kell számolni minden étrendet. Lehet itt "menőzni" azzal, hogy á, én szarok a kalóriaszámolásra, én csak belövöm a makrókat - de számold ki, hogy a makróid hány kcal-t adnak ki: biztos, hogy kcal deficitben leszel. Ha makrókat számolsz, kalóriát is számolsz amellett, hogy ezen belül belövöd a makrókat.

2019. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14: ez általánosságban igaz, a fogyáshoz kalóriadeficit is kell. Viszont vannak olyan emberek, akik nagyon alacsony kalóriabevitel mellett sem tudnak fogyni, ha a makrók nem jók. Megfelelő makrók és étrend mellett viszont több kalória mellett is beindul a fogyás. Én és egy családtagom is ilyenek vagyunk. A kalóriaszámlálás elméletében az a hiba, hogy többek között az inzulin és a pajzsmirigy anyagcsereszabályzó szerepét nem veszi figyelembe. Ha valaki IR-es, cukorbeteg vagy a hormonrendszere nem működik megfelelően, bizony oda kell figyelnie sok mindenre a kalóriákon kívül. Jó esetben elég a táplálkozását személyre szabnia, esetleg beiktatnia egy kis plusz mozgást, és kalóriaszámlálás nélkül automatikusan kevesebbet fog enni, mint amennyit felhasznál, amivel végül el tudja érni az egészséges testsúlyát, és még éheznie sem kell.
2019. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem vonom meg a kalóriàkat, nem veszem figyelembe és ennyi. Mit nem értesz ezen?

Szénhidràt alapú étrenden még kalóriamegvonással se, egyszerűen nem ment a fogyàs és éhes is maradtam, hiàba korlàtoztam kalóriàt.

Orvos ajànlott 1400-1600 kalóriàt és 160 g szénhidràtot. NEM működött. Még mielőtt megint letàmadsz, hogy ez rengeteg, 175 centi vagyok, létezni sem tudok kevesebbel, még emellett is folyton éhes voltam és szarul éreztem magam. Semmi energiàm nem volt.

Àtàlltam zsír alapra, engem az jobban laktat, szénhidràt 70-95 között, az első 10 kg mínuszig írtam minden falatot amit megettem 2200-2500 kalória közt mozogtam. De sose ettem csak azért kevesebbet, hogy a kalória kevesebb legyen. Ez így vilàgos?


A magyaràzat egyszerű, a szervezet bonyolultabb a puszta kalóriàknàl. Nem mindegy milyen tàpanyagból szàrmazik a kalória, mert màs hatàssal vannak a szervezetre. A sok szénhidràt, nagyon felnyomja az inzulinszintet, és ha rezisztens valaki, akkor gàz van. Ezzel szemben a zsírnak pl nincs ilyen hatàsa.

Ha nem vagy beteg, ami befolyàsolja a tested működését, fingod nincs az egészről...

Anyagcserezavarom van ( inzulinrezisztencia) , pcos és pm alulműködés, meg egyebek is.

Az én szervezetem nem toleràlja megfelelően a szénhidràtot, olyan àllapotban vagyok, hogy a sablon ajànlàs nem működött. Nem is egy embert ismerek IR- el, akinek szintén nem. Tehàt màs utat kellett vàlasztanom, le kellett vinnem olyan szintre a szénhidràtot, amivel fogyhatok éhség nélkül, ehhez viszont zsír kell, ami megdobja a kalóriàkat.

Leszarom a divatot, meg a menőzést, az életem milliószor fontosabb, nekem ez működik és kész. Természetesen ahogy fogyok biztos elég lesz majd valamivel kevesebb energia is, akkor valószínű csökkenni fog némileg a kalóriabevitel is. De az is lehet, hogy nem kell vàltoztatni később sem az étrendemen, ezt még nem tudtatom. Az majd kiderül ha odaértem.

2019. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Laylah ***** válasza:
60%

16: Ne legyél már ennyire nagyképű és lenéző, kérlek.


15 és 16: Nem mondtam, hogy teljesen mindegy, hogy milyen makrókkal számol kalóriát az ember! Nyilván lehet 1400 kcal-t kihozni tömény szénhidrátból és akkor éhezni fogsz, meg roller coastert játszik a vércukrod, meg lehet 1400 kcal-t enni fehérje- vagy zsírdominánsan is. A kalóriaszámlálás azoknál, akik komolyabban is veszik, nem annyiból áll, hogy zabálok mindent, ami szembejön, egy kis hambi, egy kis csoki, egy kis tészta, stb, csak kereten belül legyek. Hanem meghatározunk egy kcal keretet, amire aztán kiszámolja mindenki a saját igényeinek megfelelő makrókat! Most csináltam két heti étrendet 1300-1400 kcal közé, átlag 125g fehérje, 132g ch, 38g zsír. Nekem ez pl. bevált, másnak más arány válik be.


16: "Orvos ajànlott 1400-1600 kalóriàt és 160 g szénhidràtot."

IR-re meg PCOS-re mindenkinek azt ajánlják, nem egyedi eset.

"2200-2500 kalória közt mozogtam"

Lehet annyival is fogyni, ha elég súlyos vagy és/vagy lemozgod.

"A magyaràzat egyszerű, a szervezet bonyolultabb a puszta kalóriàknàl. Nem mindegy milyen tàpanyagból szàrmazik a kalória, mert màs hatàssal vannak a szervezetre."

Ezt írtam, csak olyan formában, hogy érdemes figyelni a makrókra.

2019. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Neked mi bajod? Belekötöttél a vàlaszomba ok nélkül, próbàltam megértetni magam, vilàgosan leírtam mindent, és ezért nagyképű lennék? Nagyon el vagy varàzsolva.

A legelső kommentem arról szólt, hogy figyelek a makrókra, de kalóriàkat nem szàmolok és nem korlàtozok, mert az nekem nem jó.

Merthogy a kérdés az volt, ismerek e olyan módszert, ahol nem kell kalóriàkat szàmolgatni. Leírtam azt amit én csinàlok, mert nem szàmolok kalóriàt. Nincs kalóriakeretem. Adott makrókkal ( sajàt fontossàgi szempontok alapjàn) annyit eszem amennyi jólesik.

Nem vagyok szakember, nem értek hozzà, csak utànaolvastam, és meghallgattam szakember javaslatait. Annak idején csak próbàlkoztam azzal amit màsok mondtak, de nem működött, szarul is éreztem magam, és amúgy 120g szénhidràttal is kísérleteztem egy ideig, az sem volt szàmomra ideàlis. Neked bejött a 130 valamennyi szénhidràt, nekem meg nem. Ezen mit nem értesz? Nàlam a szénhidràt alapú tàplàlkozàs nem működik. Ezért én zsír alapúan eszem és nem szàmolok kalóriàt. Pont.

2019. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!