Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 800-1000 kalória bevitelé...

Napi 800-1000 kalória bevitelével miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, lassan 3 hónapja (azóta számolom) nem eszem ennél többet mozgok is stb. A mérleg nyelve nem mozdul. Nem azért nem eszem többet mert sanyargatom magam hanem mert nem megy több, nem kívánom, nem esik jól. Szeretnék a régi önmagam lenni úgy 30 kilóval kevesebbel. 3 éve kezdtem el hízni mindenféle ok nélkül így lettem 75-80kg helyett 106. 174 cm magas vagyok és kétségbeesett.

2019. nov. 30. 12:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

#7


Az izomtömeg kellő hiányával, és egy erőteljesen inaktív eletmóddal meglepődnél, hogy az emberi szervezet mi mindent képes "lekapcsolni" és így milyen alacsony energiaszinten tud eltengődni az ember.

2019. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
De itt szó sincs erőteljesen inaktív életmódról. Az inaktív életmód az alapanyagcsere, ami tudományosan meg van határozva.
2019. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
65%
12. Az anyagcsere nem egy kőbe vésett szàm. VÀLTOZÓ.
2019. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
20%
Adott tényezőktől függően mérhetően, kiszámíthatóan változó.
2019. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, menj orvoshoz. Ha tényleg ennyit eszel és nem fogysz (ami esélyes, ha ok nélkül híztál), akkor kivizsgálásra van szükség. Az ilyesmit okozó hormonális problémák kezelhetőek. Ha meg nincs ilyen gond, de nem megy a fogyás, akkor szintén az orvos tud dietetikushoz stb. elküldeni.
2019. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Ma reggelire 4 db főtt tojást ettem 30 gramm pirítóssal.

Uzsonnára egy gyrost pitában (házi készítésű, a pita is és a hús is csirkemellből zsiradék nélkül sütve)

Vacsira egy fahéjas csigát ez is házikészítésű tk lisztből.

A mai kajám ennyi volt.

2019. nov. 30. 18:34
 17/27 anonim ***** válasza:
19%

#12


Az nem egy fix szám, hanem egy összefoglaló értéke annak, hogy "létfenntartásra mennyit használ fel" a szervezet.


Ráadásul a kutatások, egyértelműen kimutatták az összefüggést a zsírmentes testtömeg, és az alapanyagcsere között.

Továbbá azt is kimutatták, hogy az energiahiányhoz a szervezet minden területen alkalmazkodik, és az energiaháztartás jóval hatékonyabb lesz, mint a diéta előtt, pl: kevesebb elvesztegetett hő, jobb felszívódás az emésztőrendszerből, egyéb (direkt edzésen kívüli) mozgások számának csökkennek.


Úgyhogy hiába kezdesz el egy diétát mondjuk 2000kalóriás "energiafelhasználással" és 1500-as bevitellel, amiből 1100 felszívódott, és hasznosult egy idő után a felhasználást a szervezet lejjebb "akarja" vinni, és ez sikerülni is szokott neki pár hét után az "ugyanannak tűnő" tevékenység már valószínű, hogy 1400 kalóriás kiadást jelent, és 1380 kalóriás felszívódást.

2019. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%

Ha minden ok nélkül híztál, akkor lehet valami egészségügyi gond. Hormonok? Pajzsmirigy?


Szerintem ne kísérletezz, vizsgáltasd ki magad.

2019. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%

"Ma reggelire 4 db főtt tojást ettem 30 gramm pirítóssal."


Hány grammos egy db főtt tojás nálad?


"Uzsonnára egy gyrost pitában (házi készítésű, a pita is és a hús is csirkemellből zsiradék nélkül sütve)"


Tehát nem is ebédelsz? Jobb lenne többször kevesebbet enned. Hány gramm csirkemellet és hány gramm pitát?


"Vacsira egy fahéjas csigát ez is házikészítésű tk lisztből."


Ez is érdekes lehet, hogy mekkora?


Amúgy a 75 kg az neked még jó súlynak számított? Akkor meg voltál elégedve a testeddel?


Mennyit mozogsz és mit?

2019. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Most is tetszem magamnak de érzem, hogy valami nem jó. Nem szoktam rendesen enni mert nem megy. Reggelizni elvétve szoktam mert rosszul érzem magam általában reggelente. Általában kilométereket sétálok másra nincs időm.
2019. nov. 30. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!