Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Makrókkal kapcsolatban valaki...

Makrókkal kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Étrendet szeretnék összeállítani magamnak. De nem tudom, hogy kb milyen arányban legyenek a makrók. Mindenhol mást olvasok.

Illetve ha már megvan az arány,akkor a gyakorlatban ez hogy működik? Hogyan állítsak össze egy egész napra megfelelő ételeket úgy, hogy az arányok is stimmelnek?



2019. jún. 25. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem annyira az arányt kell nézni. Elsőnek a fehérjét kell belőni, utána a zsírt, a kalóriakeret fennmaradó része lesz a szénhidrát. Vannak a neten mintaétrendek, akkor kevesebbet kell számolgatnod.
2019. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a cél. Csak egészségesebben akarsz enni, vagy fogyni is akarsz. Ha a fogyàs a cél, akkor célszerű kevesebb szénhidràtot enni. Erre vannak fokozatok természetesen.

Közepes pl egy 150-160grammos szénhidràt étrend.

Kevés annak szàmít aki 100grammnàl kevesebbet eszik.

Én speciel kevés szénhidràtot fogyasztok. Egyrészt fogyàs miatt, màsrészt mert szénhidràt intoleranciàm van. Így le kellett csökkentenem rendesen. Nagyrészt 80 gramm körül eszem, de a maximum 95 gramm, ez nem túl gyakori, heti 1-2 alkalom.

Ha neked nincs ilyen bajod, nem feltétlen kell ennyire csökkenteni, de amúgy szimpla fogyni vàgyók közt is vannak akik nagyjàból ennyit esznek. Van aki 40 vagy 60 grammot.

50grammtól lefelé màr ketogén diétàról beszélünk.

Egyénfüggő. De ha te is 100 alà vinnéd akkor jelentősebben emelni kell a zsírbevitelen és a fehérjén is, hogy az izmaidból ne veszíts sokat.

2019. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagy súlyból szeretnék fogyni.
2019. jún. 25. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ezen vagyok.:)
2019. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Van akinek az alacsony zsír, és több szénhidrát, van akinek az lchf (low carb, high fat) jön be. Ezt neked kell kitapasztalni.


A fehérje kb zsírtalan testtömeg x 1 , 1,5.

Tehát ha neked 55 kg az ideális zsírtalan testsúlyod, akkor 55-82 grammig egyél fehérjét. Min és maximum.


A maradék kalóriát pedig tetszés szerint választhatod. 1 gramm zsír 8 kalória, egy gramm szénhidrát 4.


Én zsírszegény diétán vagyok, ami annyit takar, hogy 1200 kalória,80 gramm fehérjét, 140 gramm egészséges szénhidrátot és 35 gramm egészséges zsírokat eszek. 135 kgról 100ra fogytam alig fél év alatt.

2019. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1200 kalórián nem haltál éhen? Én úgy kalkuláltam, hogy kezdésnek 2000 kalóriát kell egyek, aztán ahogy megy le a súlyom, úgy csökkentem azt is. A lehető legegészségesebben szeretném csinálni.
2019. jún. 26. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez sokat segíthet:

[link]


Sok sikert ;)

2019. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!