Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha "egészségtelen" Ételeket...

Ha "egészségtelen" Ételeket eszek, úgy hogy mértékkel, úgy fogyhatok?

Figyelt kérdés

Le akarok adni 15kg, viszont nem tudom hogy így lehet vajon? Tulajdon képpen valós megerősítésre lenne szükségem.

Az egészségtelen alatt, arra gondolok hogy fehér liszt, rendes cukor, tehát hogy minden az ilyen hétköznapi dolgokból van. Remélem értitek.

Illetve milyen ételek azok, amik viszonylag kevés szénhidrátot tartalmaznak?

A nőgyógyász azt mondta, hogy szénhidrát csökkentett diéta kéne, illetve azt hogy nem kell itt nagy dolgokra hanem pl. Krumpli helyett rizst eszek. Na szóval, lehet most ez egy ostoba kérdés de a segítséget megköszönném.


2020. febr. 27. 09:36
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*nagy dolgokra gondolni
2020. febr. 27. 09:37
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Ebben reménykedtem én is nagyon sokáig, de nem fog menni. Akár évekig is görgetheted magad előtt a problémát, aztán X idő múlva rá fogsz jönni, hogy saját magadat csapod be. A rizs sem megfelelő köret, egyél helyette párolt zöldségeket.
2020. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Értem, de ha nem lehet akkor miért nem? Végülis nem ennék sokat, mármint úgy értve hogy a kalória mennyiség be lenne tartva.

És a fehér kifli, zsemle?

2020. febr. 27. 10:59
 4/26 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"em kell itt nagy dolgokra hanem pl. Krumpli helyett rizst eszek."


? A rizsnek magasabb a szénhidrát tartalma, mint a krumplinak.

2020. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül ezt mondta. De a fő kérdésre kérnék választ.
2020. febr. 27. 11:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen fogyhatsz így is. A hangsúly azon a bizonyos mértéken van.

Én tartok havi 1 csalónapot, amikor tudatosan eszem ilyesmiket, egyébként pedig a mindennapokban kerülöm. Eddig 40 kilót dobtam le 1 év alatt.

Amúgy mellesleg nekem is a szénhidràtszegény étrend jött be, több fehérjével és zsírral.

Viszonylag kevés,vagy adott esetben nulla szénhidràt a tojàsban, a húsokban, húskészítményekben, a zöldségek elég nagy részében, sajtokban és egyéb tejtermékekben, zsíradékokban, olajos magvakban van. Ezeket nyugodtan lehet enni.

Fokozottabb odafigyelést, mérséklést igényelnek szénhidràttartalom szempontjàból, DE nem kell teljesen elhagyni a krumplit, édesburgonyàt, és a hüvelyeseket sem.

Kifejezetten sok szénhidràt a fehérlisztes, cukros dolgokban, a mézben, a gabonafélékben ( rizs, bulgur, zab, köles stb), tésztàkban, kenyerekben van.

De màr lehet kapni pl szénhidràtcsökkentett kenyeret/ tésztàt, szóval ezekről nem feltétlen kell lemondani, csak mértékkel fogyasztani. Ha a gabonafêléket szereted, arról se kell lemondani, csak érdemes mérsékelni a bevitelt, ha a szénhidràtgazdag étrend problémàt okoz. Nekem pl konkrétan szénhidràtanyagcsere zavarom van, ezért kellett csökkentenem a bevitelt.

Csalónapot pedig azért tartok, mert ez egy életre szóló életmódvàltàs, és nem akartam 100%-ig mindent megvonni magamtól amit szeretek, mert az a tapasztalatom, hogy az ilyen jellegű hosszútàvú teljes megvonàsok nàlam mindig feladàshoz vezettek. Ezért stratégiàt vàltottam. A havi 1 csalónap módszerét pedig teljesen jól tudom tartani.

Olyan étrendet kell kialakítanod magadnak, amit életed végéig tartani tudsz. Ez a legfontosabb lépés ahhoz, hogy végleg leszàmolj a súlyfelesleggel. A megoldàs nem a drasztikus koplalàsokon alapuló fogyókúràk, direkt durva energiamegvonàs.

Sajnos mire én erre ràjöttem, addigra eléggé tönkrementem mind testileg, mind lelkileg a sok sikertelen próbàlkozàs miatt...de egyszerűen sokàig nem ismertem màs utat a fogyàshoz.:(

2020. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%

Ha nődoki mondta, akkor gyanítom a PCOS-t. Nyilván amiatt javasolta a szénhidrátcsökkentett diétát, hiszen minőségi változtatás kell az étrendedbe, hogy ne ronts a rossz hormonális működéseden.


Az egészséghez és jó közérzethez minőségileg megfelelő étkezés szükséges; fogyáshoz elég a mennyiségi csökkentés is.

2020. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

"Ettől függetlenül ezt mondta. De a fő kérdésre kérnék választ."


Ha a probléma, ami miatt a nőgyógyásznál voltál nem érdekel, akkor igen, sz@r kajákkal is lehet fogyni. Igaz, hogy ezek többnyire szénhidrátban (egyszerű, gyorsan felszívódó szénhidrátban) gazdagok.

Igen, úgy is le fogsz fogyni. Úgy fogsz kinézni, mint egy telesz@rt zokni és a betegséged sem fog javulni, sőt.

Ezt akartad hallani?

2020. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Rendben rossz kaják neked. De most neked konkrétan mi a rossz? És mi a jó?
2020. febr. 27. 14:12
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar az állandó éhségérzet, vércukoringadozás és hogy az egészséged mit se javul, akkor valószínűleg le tudsz fogyni. De még ez sem biztos.
2020. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!