Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha "egészségtelen" Ételeket...

Ha "egészségtelen" Ételeket eszek, úgy hogy mértékkel, úgy fogyhatok?

Figyelt kérdés

Le akarok adni 15kg, viszont nem tudom hogy így lehet vajon? Tulajdon képpen valós megerősítésre lenne szükségem.

Az egészségtelen alatt, arra gondolok hogy fehér liszt, rendes cukor, tehát hogy minden az ilyen hétköznapi dolgokból van. Remélem értitek.

Illetve milyen ételek azok, amik viszonylag kevés szénhidrátot tartalmaznak?

A nőgyógyász azt mondta, hogy szénhidrát csökkentett diéta kéne, illetve azt hogy nem kell itt nagy dolgokra hanem pl. Krumpli helyett rizst eszek. Na szóval, lehet most ez egy ostoba kérdés de a segítséget megköszönném.


2020. febr. 27. 09:36
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Jól van most aki csak azért ír, hogy okoskodjon, illetve, kötekedni akár, semmi hasznos tanács nélkül, az nagyon gyorsan lépjen vissza ugyanis, nem vagyok kíváncsi az ilyen "emberek"-nek a véleményére. Remélem elég világos voltam. Ha pedig arra nem vagy képes, hogy valami hasznosat is tudj írni, illetve ilyen írás stílussal írj, akkor ideje elgondolkodni.
2020. febr. 27. 14:25
 12/26 anonim ***** válasza:
58%

Az orvosok általában nem értenek a diétához. Ahhoz a dietetikusok értenek.

Általában jó megoldás, ha a köret fele szénhidrátos (krumpli, édesburgonya, rizs, durumtészta, kuszkusz, bulgur, köles stb.), fele zöldség. Vagy ehetsz bármilyen főzeléket, rakott, töltött zöldségeket.

Reggelire, vacsorára belefér 1-1 kis szelet kenyér. Jobb lenne teljes kiőrlésű, ha pcos, inzulinrezisztencia a probléma. Zöldség is legyen hozzá.

Ha nagyon irtózol az egészséges ételektől, akkor legalább egyél mértékletesen, inkább többször keveset. De érdemes kipróbálni néhány egészséges receptet, hátha mégis ízlik.

2020. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem szeretem őket, hanem több pénzbe kerülnek.

Illetve kérdésként: főzelék fehér liszttel helyes? Vagy hunoknál a rántott húsok?

2020. febr. 27. 14:32
 14/26 A kérdező kommentje:
*húsoknál
2020. febr. 27. 14:32
 15/26 A kérdező kommentje:

Több pénznél a barna termékekre gondolok. Nem a zöldségekre.

A gyümölcs az jó? Tudom gyümölcs cukor de annak ellenére egészséges.

2020. febr. 27. 14:34
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

A főzeléket nyugodtan beránthatod fehér liszttel is. De lehet a saját anyagával vagy főtt krumplival is sűríteni, amit beleturmixolsz.

A gyümölcsök jók, de napi 30 dékánál több nem ajánlott. Illetve van néhány gyümölcs, ami kevésbé jó, ezeket legfeljebb ritkán, mértékkel javasolt fogyasztani pl banán, szőlő, görögdinnye, aszalt gyümölcsök.

2020. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Pedig a banán a kedvencem.. És a görögdinnye., mondjuk az csak nyáron van.

Köszönöm a választ, még jöhetnek ilyen válaszok, mi ajánlott mi nem.

2020. febr. 27. 15:13
 18/26 anonim ***** válasza:
A gyümölcs mértékkel rendben van, de a fruktóz miatt, főleg ha fogyni akarsz, nem érdemes sokat enni mert abból is lehet testzsír. + Elég gyorsan felszívódik, és megdobja a vércukrot ami aztàn hirtelen leesik és akàr éhesebb is lehetsz. Érdemes kombinàlni valami zsírossal, az lassítja a felszívódàst. Pl magvak, natúr zsírosabb joghurt😊
2020. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Nem kötekedni akartam, ezek tények. A testsúlyod csökkeni fog, relatíve több izomból, kevesebb zsírból. Ettől a tested löttyedten fog kinézni. Lehet ezen megsértődni, de attól még így lesz. Több zöldség, kevesebb szénhidrát. Ez tud neked segíteni. És több fehérje is kellene, ha nem telik húsra, akkor tejtermékből, növényekből. A minél több izom megtartásához elengedhetetlen.
2020. febr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Még a zöldségek is dràgàbbak sajnos, mint a fehérlisztes cuccok. Sajnos ez a helyzet. Ha nem tudsz normàlis minőségben kajàt venni, nehezebb dolgod lesz.
2020. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!