Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit rontok el? Egyhavi "odafig...

Mit rontok el? Egyhavi "odafigyelés" után nincs eredmény, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy hónapja folytatok finomított cukor és fehér liszt mentes táplálkozást. Ez idő alatt összesen fél kg-t "fogytam".

A menü kb így néz ki: reggelire tojás teljes kiőrlésű szénhidrátcsökkentett kenyérrel, zöldséggel. Tízórai gyümölcs és olajos magvak. Ebédre főzelék/sütöben sült édeskrumpli/rizs, saláta, párolt zöldség.

Délután szintén gyümölcs és sajt, vagy natúr joghurtba kevert gyümölcs. Este általában az ebédből egy kisebb adag.


Igen, teszek öntetet a salira, de magam keverem és cukormentes. Édességéhség esetén eszek két kocka cukormentes csokit.

Húst nem fogyasztok évek óta, ez azért maradt ki.


Ülőmunkát végzek, heti 3x tornázok, plusz másfél óra séta a kutyával.


Összesen két alkalommal csaltam: egyszer fehér zsemle reggelire, és egy alkalommal becsúszott egy snickers :)


A kalóriabázis szerint napi kb 1400-1500 kalóriát viszek be.


Picit csalódott vagyok, mert azt érzem, hogy igyekszem, de nem látom eredményét.

És hát nem 70 kilóról fogynék 65-re, na.... :)

Már nem háromjegyű a szám, de ott álltam neki egy hónapja.


Köszi a válaszokat! :)


2020. márc. 10. 15:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Hetente egyszer tartok ezen felül egy gyümölcs és zöldség napot, amikor csak nyersen fogyasztom mindkettőt.

Ezeken a napokon kb 3,5 liter vízet iszom, a többi napon 2,5 litert.

2020. márc. 10. 15:43
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Sokat eszel szerintem.


Az oviba van tízórai uzsonna meg minden.

Nezd meg a reggelid. Tojás zöldség kenyér.


A kenyeret felejtsd el.


Meg minek uzsonna?


A sikeres fogyókúra titka ,mindegy ki mire esküszik, az éhség. A ma embere már el is felejtette milyen is az, mert mindig van valami kis 0 kalorias akármi a táskában.


Mindegy ki milyen diétát csinál, akkor egyél ha éhes vagy. És akkor is ég,re kevesebbet. 3 nap után érzed majd hogy szűkül a gyomrod.


És fogysz.

2020. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért itt nehéz szerintem igazságot tenni...

Van aki esküszik, hogy nem éhesen kell nekiállni enni. Egyrészt nem érzem ezeket nagy adagoknak, másrészt oké, tegyük fel nem eszek meg 11 órakor egy db körtét és egy marék mandulát. Ebben az esetben máris éhesen állok neki az ebédemnek, ami azt jelenti, hogy az egy merőkanálnyi fözi helyett kettőt ennék.

És oké, nem eszem meg a kettőt, de az akkor már nem az éheztetés kategória?


A választ mindenképp köszönöm :)

2020. márc. 10. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Makrokat nem szamolsz? Nekem nagyon kevesnek tunik a feherje. Oke, hogy hust nem, de akkor azert figyelni kene, hogy meglegyen. Huvelyeseket se nagyon lattam az etrendedben, azok kozul sokban van feherje boven es rostok is.


Ha nincs feherje, vagy a novenyi feherjeket nem komplettalod, akkor nem lesz mibol ellatni a feherjeigenyet a szervezetednek. Feleli, amije van: az izmokat. Ezzel viszont nagyon lecsokken a kaloriaigenyed, es hiaba eszel normal adagokat, nem fogysz.


Persze csak te tudod, hogy mennyi izom van rajtad, de ez lehet a problema esetleg.


Ha nincs mas otleted, akkor erdemes megnezetni, nincs-e valami anyagcserebetegseged.

2020. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én nem számolom, csak a kaloriabázis, ami őszintén nem tudom, hogy mennyire megbízható. A tegnapi napomra 92-t ír...az akkor jó, vagy nem? :)

Hüvelyeseket főzelék formájában viszek be, de hogy eleget-e, azt nem tudom.


Amúgy jah, a doki nekem is eszembe jutott sajnos.

2020. márc. 10. 16:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kettes hülyeségeket beszél, ne hallgass rá. Szerintem jól eszel, nem esel túlzásokba, de lehet, hogy neked hosszabb idő kell, míg beindul. Lehet, hogy két hónap után ugrik le hirtelen több kiló. Szerintem pár hónapig hanyagold a mérést, koncentrálj arra, hogy jól érezd magad, sportolj és sétálj a kutyával. Jó lesz ez, csak idő kell neki.
2020. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A mérlegből már kivettem az elemet, nem barátom... :)

Köszi a választ, igyekszem több türelemmel folytatni :)

Persze, ha valakinek van esetleg még ötlete, akkor megpróbálnám. Az éheztetést nem tartom jó ötletnek, ezen kívül minden jöhet.

2020. márc. 10. 16:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos azért az evés. Az éhezés nem fog segíteni. Max a jójó efektusba, amit gondolom nem szeretnél. Kell az a napi 4-5 étkezés. A reggeli, ebéd, vacsora a legfontosabb. A maradék kettő inkább valami apróbb rágcsát bekapsz, és ennyi. Illetve nekem azt mondták, hogy lefekvés előtt 3-4orával már ne egyek, max csak vizet igyak.

Szerintem se eszel sokat.

2020. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a kalóriabázis mennyire pontosan számolja a fehérjét, attól függ, hogy akik felvitték a kajákat, azok mennyire pontosan adták meg az adatokat. Tipikus, hogy csak a kalóriát írja be valaki, a fehérje-zsír-szénhidrátra 0-t ír, de persze olyan is lehet, hogy komplett hülyeség van beírva. Azért az adatok többsége szerintem kábé stimmel. 92 g fehérje egy napra amúgy megfelelő szerintem.


Az orvos ártani biztos nem fog, és talán segít, hogy megnyugszol, hogy minden rendben. Vagy mondjuk az derül ki, hogy még éppen nincs pajzsmirigy-alulműködésed, akkor meg tudod, hogy lassabb fogyásra számíthatsz, de menni fog. Viszont vagy menj el hamar, vagy ha lecsengett a járvány :-)

2020. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Az olajos magvakban elég sok kalória van. Kérdés, mekkora az a marék, amennyit eszel belőle. Esetleg számold meg inkább, hány darab, pl mandulából 10 db-nál többet nem nagyon ajánlott enni, ha fogyni akarsz. Vagy mérd le, 10-20 grammnál ne legyen több.
2020. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!