Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet fogyni kaja méregetés...

Lehet fogyni kaja méregetés nélkül?

Figyelt kérdés

155cm és 50kg vagyok. Tudom, már nincs sok hátra ahhoz, hogy normális alakom legyen, de nagyon régóta próbálkozom és nem jött össze. Mikor görcsösen mértem a kaját, számoltem a kalóriákat, edzettem akkor is mikor minden porcikámmal utáltam, akkor sosem sikerült. Most úgy gondoltam leszarom a görcsösséget és megpróbáltam úgy viszonyulni hozzá, hogy edzek mert hű akarok a tervemhez és olyan életvitelt akarok elérni amit nagyon sokáig, akár egész életemben tudok tartani. Meg akarom szerettetni magammal a mozgást. Annyit eszek amennyivel pont nem érzem magam éhesnek. (Tegnapi kajám pl reggelire egy szendvics tk kenyérből, ebédre olyan 200-250g lecsós rizs és vacsorára főtt tojás zöldségekkel vagy leves vagy mikor mi)

Szóval nem akarok semmi drasztikusat.

A kérdés az, hogy így le tudom-e adni az utolsó kilókat, tudok-e formásodni, vagy mindeképp számolgatnom kell az életem hàtralévő részében?

20/l



2020. márc. 11. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha formásodni szeretnél (azaz izmot építeni, nem veszíteni), akkor egy dologra biztosan oda kell figyelned, az a (minőségi) fehérjebevitel. A tegnapi napod nagyon karcsúnak tűnik ebből a szempontból.

Egyébként jó a súlyod, ezzel már akár elégedett is lehetnél.

A méregetés addig lehet fontos, amíg nem alakul ki némi rutinod, bevált étrended, amivel el tudod érni a célodat. De még ekkor is érdemes néha egy-egy napot ellenőrzésképpen felvinni egy kalóriaszámláló programba. Én a cronometert használom erre a célra, mert az nem csak a kalóriákat, hanem egy csomó más fontos tápanyagot is megmutat. Így tudom, mi az, amit pótolnom vagy javítanom kell.

Az éhség nem mindig mérvadó, könnyen belefuthatsz abba, hogy túl keveset (esetleg túl sokat) eszel.

2020. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az a baj, hogy vegetáriánus vagyok és így a sajt/túró/tojás marad amivel több fehérjét tudok bevinni. Ebből a tojás ami mindig van itthon, a többit gyakran elfelejtem, és nem vagyok hozzászokva, hogy a hűtőben mindig legyen.
2020. márc. 11. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A fehérjéd elég kevésnek tűnik, vigyél be minimum 0,8g/ttkg, de egészen 2-2,5g/ttkg-ig felmehet, ha edzel. A többi makrót én sem számolom. Ha a húst, és más fehérje forrásokat méred, abba hamar belejössz, rövid idő alatt menni fog érzésre is. Én semmit sem számolgatok, az elején mértem le 1-2 alkalommal a csirkét, és kész.

Mozogj sokat, sétálj pár megállót tömegközlekedés helyett, és keress valami sportot, amit élvezettel csinálsz.

Én 156 cm vagyok, és 51 kg, de már kockásodik a hasam. Ahhoz, hogy formás alakod legyen, kell az izom, az tömegnövekedéssel jár, szóval felejtsd el a mérleget, a tükörnek higgy.

2020. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, a válaszom írásakor még nem láttam, hogy vega vagy, viszont így még inkább figyelj a fehérjére, ne csald el, ne felejtsd el. Vegyél fehérjeport, ha szükséges, sok vega változat található a piacon.

(3-as voltam)

2020. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%

Hát nem most volt a nagy fogyásom, hanem 15 évesen 165cm és 65 kg voltam. Nyári szünet alatt adtam le 20kg.

Nem számolgattam semmit, nem olvastam semmit, nem költöttünk extra ilyen bio, olyan fogyós sziri-szarira.


Először is szabályokat hoztam:

- délelőtt 10 után nincs reggeli

- este 7 után nincs vacsora (csak ha vhonnnan hazaérkeztem)

- nincs nasi csak zöldség (sózott hagyma, uborka, görög saláta, olíva bogyó stb...)


Először minden adagomat a felére csökkentettem, utána azt is kisebbre szabtam. A nyári időszak miatt amúgy sem igényeltem annyira a kaját, általában vmelyik főétkezést kihagytam (ebéd vagy vacsora).

Vacsoránál kezdtem egyre kevesebb felvágottat enni, végül csak zöldséget fogyasztottam vegyesen vagy tojást.

Kezdetben volt pár rosszullétem, hogy leesett a vércukrom, ezt vmi cukros üditővel/szörppel kompenzáltam.


Ha ezt edzésnek lehet nevezni:

Napi 2x felülés, hasprés, törzsemelés, guggolás, súlyzóval bemelegítési gyakorlatok, húzodzkodás... Nem tudom, hogy milyen gyakorisággal, de emeltem a számot, volt, amikor csak időre csináltam. Olyan is volt, hogy gépezés közben is súlyzóztam egyik kezemmel, vagy ha üresjáratban sétáltam fel-alá. A kerti munka is minden bizonnyal hozzátett egy kicsit pl. ásás. A sulikezdésre lett 2 „kockám” és bicepszem.


Legutóbb amikor depresszióevés miatt elkezdtem hízni (53-54kg) kb. 2-3 hét alatt, akkor bármennyire is sóvárogtam utána, elvágtam gyökerestűl a nassolást, és étrendileg halat, zöldséget ettem főétkezésre, vagy szimpla lecsót esetleg zöldséglevest. Reggelire egy jóreggelt és tea (vagy müzli), a munkába egy szendvics felvágottal, annyi zöldséggel ami belefért+ 2-3 puffasztott rizskorong. Volt, olyan is, hogy vacsora gyanánt 100%-os rostos gyümölcslevet ittam.

Nem kell ezt sokáig csinálnom, hamar visszafogyok egy ilyen kaland után, főleg ha kiiktatom a problémát. (Akkor ezeket nasiztam: Croissant, pilóta keksz, péksütik, dobozos teasütemények, tésztaleves, mexicorn...).

Többnyire 47kg tartom a súlyomat, ez aktivitástól függően megy fel 50-52kg-ig (kint a földön van munka, és ahhoz bizony energia kell, ami nem a müzliből jön).


Még annyi, hogy ha pl. 2 napig csak döglök, akkor nem eszek a megszokás miatt annyit, amennyit hétköznap ennék.

Egyébként élethelyzet válogatja, de a legkiegyensúlyozottabnak, akkor érzetem magam, amikor reggeli-tízórai-ebéd-teadélután-vacsi volt az elosztás munka miatt. Többször kevesebbet. Akkor fizikálisan és pszichésen is jobban éreztem magam. (Reggeli: 1 jóreggelt keksz, tízórai: tea és 1 szelet lekváros toast vagy felvágottas esetleg puding, ebédre apró csirkeszárnyak zöldséggel, vagy burrito- lehet csak zöldségből is, garnélás saláta, néha zacskós leves... délután többnyire csak tea, de volt hogy joghurt vagy puding, vacsira meg vmi könyebb, általában hal vagy melegszendvics)


Ha nagyon gyorsan akarsz fogyni, akkor ezek kombinációja: zöldségkrémlevesek, hal helyett tán tofu?, és tej/kefír/joghurtital, rendes rostos gyümölcslevek, és viccen kívül írom még a sört és nagyon de nagyon reménytelen helyzetben cigaretta (én nem szívtam, de barátaim között volt aki ezzel fogyott „megyek enni egy cigit”).



23N 165cm 47kg és gyakorlatilag bármit megeszek, néha nassolok is, de semmit sem viszek túlzásba. Előfordul, hogy beesik pár „zabáljunk fel mindent nap”, de az sem viseli meg a szervezetemet (pl. grillezéskor, piros napokon...) Mozgásról meg annyit, hogy ellustultam és nem „edzek” már, helyette sétálni szoktam heti 3 alkalommal 10 km-t, ha jó az idő.

2020. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha vega vagy, ajánlom a fehérjében gazdag hüvelyeseket: lencse, vöröslencse, sárgaborsó, bab, csicseriborsó, zöldborsó stb. Nem a hűtőben kell tartani őket, hanem a spájzban :-) (kivéve a zöldborsót, persze abból van konzerv is). A száraz változat kicsit macerás, mert be kell áztatni főzés előtt (kivéve a vöröslencsét), de kapható konzerv is. Figyelned kell a komplettálásra is, a hüvelyes mellé gabonát vagy olajos magot kell enni, így jobb lesz a fehérjék felszívódása (és fordítva, az olajos mag/gabona mellé meg hüvelyest).


Szerintem ne fogyj tovább, először tényleg próbálj izmosodni. Ha utána még mindig fogyni akarsz, akkor nagyobb izomtömeggel könnyebb lesz.

2020. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!