Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi lehet a baj? Segítség!

Mi lehet a baj? Segítség!

Figyelt kérdés
Mióta elkezdtem kalóriát számlálni csak a kaja körül forog az életem.Napi 1000-1200 kalóriát eszek,de van hogy becsúszik pár 700 kalóriás nap is.Egyszerüen folyton azt számolom mennyi kalóriát ehetek még,mikor egyek először,hogy utána délután gyakrabban ehessek.Pl délután 3-kor eszem először,hogy utána kétóránként ehessek és kijöjjek a kalóriákból.De ha a kalória pl 1300 lesz attól már megijedek,mert bennem van az hogy tuti elszámoltam és 1500 kerekítve,az meg már rengeteg.Ezért eszek 1000-1200-at mert ha azt kerekítem az is max 1400.Már az almát,gyümölcsöket is felesleges kalóriának látom.Viszont mostanában nagyon éhes vagyok.Pl megeszem délután az ebédem,ami csirkemell bulgurral,akkor utána 1-2 órán belül éhes leszek.Pedig rengeteg vizet is iszok napközben kb 3 litert.Mostanában viszont egy héten egyszer rámjönnek a falásrohamok,ahol kb 4000 plusz kalóriát is képes vagyok elfogyasztani,utána bűntudat,és jönnek egy hétig a megszorítások.Próbáltam már azt is,hogy több kalóriát eszek hétközben,pl 1400-at,de az mellett is rámjöttek a falások.Vagy lehet,hogy túl régóta a tudatomon kívűl keveset eszek és így akar a szervezetem kompenzálni? Kb január óta csinálom ezt.A falásrohamok általában úgy kezdődnek,hogy bűnözök egy kicsit pl.eszek hasábburgonyát,vagy több mandulát mint amennyit szabadna,vagy kis csokit,és utána csalódott leszek,hogy elrontottam a napom,és azt mondom már úgyis mindegy,ezért ma telezabálom magam olyanokkal,amiket hétközben nem engedhetek magamnak,konkrétan szétfeszül a hasam,de én tovább ennék,ennék,amiket általában nem szoktam.Tudom mondják hogy hétközben is belefér,mértékkel,de ha én eszek egy szelet pizzát akkor félek nem tudnék mértéket tartani és abból is falásroham lenne.Most is már előre rettegek a hétvégétől.Szerintetek mit tegyek?Hogyan tudnék ebből az ördögi körből kijönni?Köszi ha végigolvastad!

2020. márc. 26. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtál adatokat (súly, magasság stb.), így nehéz segíteni.

Általánosságban: annak nem sok értelme van, hogy napokig koplalsz, aztán pedig falásroham során annyit eszel, hogy oda az egész heti kalóriadeficit. Lehet, hogy nem is kellene fogynod. Lehet, hogy nem jó az étrended, valamilyen tápanyagból túl kevéshez jutsz. Kalóriaszámláló oldalak segíthetnek, hogy megtudd, hány kalóriára lenne szükséged valójában normális ütemű fogyáshoz, milyen makrókkal. Ehhez kellene tartanod magadat hétközben is. Ha kétóránként enned kell, valamit nagyon nem jól csinálsz. Ha néha elcsábulsz egy kicsit, tudatosítsd magadban, hogy ezzel még nem rontottad el az egészet, és ne zabáld tele magad, hanem igyál egy kis vizet, a továbbiakban ésszel egyél, esetleg több mozgással is kompenzálhatod.

A másik lehetőség, hogy neked nem való a kalóriaszámlálás, mert be fogsz kattanni tőle. Keress valami más módszert, amivel fogyni tudsz (ha egyáltalán van miből).

2020. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Hupsz,az adatok lemaradtak:17 éves vagyok 172cm és 60kg

2020. márc. 26. 23:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj a súlyoddal, inkább a gondolkodásodon változtass. Ne keverd bele a bűntudatot és a kényszeres kalória számlálást az evésbe, mert rosszul fogsz járni.

A koplalás nagyon rossz dolog, elkerülhetetlenek lesznek a falási rohamok. Egyik rokonom mindig degeszre ette magát, majd szándékosan kihányta.

Ha egészséges súlyt szeretnél fenntartani, akkor egyél ugyanannyiszor, mint egyébként, csak kevesebbet. Mozogj, tornázz stb.

2020. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Es ha probalsz olyan edesseget kitalalni, amit buntudat nelkul ehetsz? En masfel hete szamolom meg csak a kaloriakat, de csinaltam kokusztejes tejberizst ezalatt (volt hogy egy par g csokiszoszt is tettem ra), vagy natur joghurt diabetikus lekvarral, 0 kalorias edesito, ezt varihatod zabpehellyel.

Van sok recept is a neten, en most az 50 kalorias brownie-t fogom kiprobalni.

En is imadom a cukros, edes dolgokat, deszerintem a mertek a lenyeg mindenbol.


27N

2020. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!