Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy derítsem ki hány kalóriár...

Hogy derítsem ki hány kalóriára van szükségem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az online applikációk nem pontosak.

2020. okt. 3. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
155cm vagyok,69kg,23 éves lány.
2020. okt. 3. 17:16
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Inkább tápanyagra van szükséged. Ha kalóriából nincs elég, elkezded égetni a zsírt és izmot. Azt tudsz csinálni, de vitamint nem. Szóval ha fogyni akarsz, ne számolgass semmit, mozogj, amikor csak teheted és egyél normális kajákat, de ne annyit, amennyitől jól laksz, hanem amennyitől már em leszel éhes. Felesleges kalóriát számolni, mert a kajákban is csak megközelítő adat van, továbbá ma már szinte minden felfújt, vizes szar, nem mindegy, hogy a paradicsomot a Tesco-ból veszed, vagy a kertedből szeded ki.
2020. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Napi kalóriaszükséglet kalkulátorral.
2020. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elég ellentmondásos néhány kalkulátor. Amikor én voltam 160 centihez 52 kiló akkor az egyik szerint napi 1100 kalóriát kellett volna fogyasztanom a továbbiakban. Na persze.

[link]

Én ezt használom és ajánlom.

2020. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosak persze, de nem nagyon van náluk jobb. Azért nem pontosak, mert abból a pár alapadatból nem lehet megállapítani pontosan valakinek a kalóriaszükségletét. Csak kb. Egyszerűen itt tart ma a tudomány.


Szóval én azt javaslom, hogy keress egy ilyen kalkulátort, nézd meg, mit ad ki. Utána ebből számold vissza, hogy melyik makrotápanyagból mennyi kell, de ezt a legtöbb kalóriaszámláló app alapból megcsinálja neked. És utána ne csak a kalóriákat, hanem a makrotápanyagokat is vedd figyelembe, mikor kitalálod, mit fogsz enni.


Ezután pedig pár héttel később nézd meg, hogy fogytál vagy híztál-e, és ez alapján kicsit csökkentheted vagy növelheted a keretet. Ha pedig folyton éhes vagy, akkor már hamarabb próbáld meg növelni kicsit.

2020. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!