Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriára lenne szükség...

Mennyi kalóriára lenne szükségem, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 58 kg és 167 cm. A weboldalak azt írják, 1600 kalóriára van szükségem akkor, ha nem mozgok, ülő életmódot folytatok. Szeretnék 51-52-re lefogyni, ennyi voltam az elmúlt 1-2 évben. (Tudom, még az 58 is az egészséges kategórián belül van, viszont egyrészt nem érzem jól már magamat a bőrömben, másrészt egészségügyi problémám is van belőle - nem súlyos, de számomra kellemetlen.)

Mennyi kalóriát kellene bevinnem és elégetnem egy nap edzéssel, hogy fogyni tudjak 6-7 kilot egészségesen, nem drasztikusan? Illetve izmosodni is jó lenne. Eddig úgy próbáltam, hogy kb 1300 kalóriát eszek és 200-300-at elégetek, de ez vajon jó? Mindig visszaesek, mert az első 1-2 héten nem érzek éhséget, utána pedig hirtelen igen, és összeeszek mindent. Így 1100 körül jön ki a napi bevitt kalória mennyiség, ahogy tudom, napig átlag 500 kcal-val kevesebbet kell bevinni, hogy hetente -3500kcal = ~-0.5 kg menjen le.

Jól számoltam, vagy butaság? Nem értek sajnos hozzá, ezért várnám a témában kompetensebb emberek segítségét. Köszönöm előre is! :)



2020. ápr. 12. 00:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Viszont más weboldalakon meg 1350-1400 kcal-t írnak, mint alapszükséglet. Úgyhogy most már abszolút nem tudom, mi lenne, hogy lenne helyes. :D
2020. ápr. 12. 00:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél meg napi 1300-1500 kcalt és sportolj minden másnap valami fárasztó 1 órás kardio jellegű dolgot és ha egészséges vagy ezzel szép ütemben (heti fél kilo minimum) fogynod kell.
2020. ápr. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Havonta ne fogyj többet másfél kilónál! Indulj napi 1200 kalóriával, ha túl gyors a fogyás, emeld 1400-ra!
2020. ápr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!