Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek jól számolom a...

Szerintetek jól számolom a kalóriákat? Sok az 1700, vagy így tudok fogyni?

Figyelt kérdés

1500 kalória az alapanyagcserém(testzsír százalékos mérésen jött ki ez az eredmény) fogyni szeretnék. 1700 kalóriát lőttem be magamnak, mivel sokat mozgok: egyetemista révén most van szerencsém ahhoz, hogy minden nap egy 1,5 órás kutyasétáltatással indítsam a napot. Mellette pedig heti 6×sportolok.(itthoni alakformáló (1óra) plusz 45 perc kardio) 1500 kalóriával éhes szoktam lenni, az 1700at sokkal jobban tudom tartani. Viszont félek hogy sok lenne a kalória.. Ti mit gondoltok?

Illetve a zöldségeket is bele kell számolni a kalóriákba? Itt természetesen nem a krumplira meg a répára gondolok, hanem a minimális kalória tartalmúakra pl: kovászos uborka, savanyú káposzta, saláta. Egy edzős ismerősöm mondta, hogy ezek annyira elhanyagolhatóak, hogy nem szükséges beleszámolni őket a makrokba.



2020. dec. 16. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi mozgással az 1700 jobb.
2020. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Ki fog derülni. Ha a kívánt mértékben fogysz, akkor jó a napi 1700 kcal, ha nem, akkor korrigálsz.
2020. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Elhanyagolható kalóriák, viszont a mikro-makro számít, főleg ha olyanokat is eszel, mint a répa. Így könnyen meg tudod tolni a napi szénhidrátod, ha nem figyelsz oda :)

Sztem az 1700 az reálisabb, de ahogy kettes is mondta, tapasztald ki, nem veszíthetsz vele sokat.

2020. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Én 1000 ig mentem le, mellette edzettem. Nem zabáltam lisztes dolgokat meg cukrot, és zsíros vackokat sem. Ha eredményt akar az ember, akkor muszáj áldozni. Max 1 hónapig érzed, hogy éhes vagy, de aztán hozászokik a szervezet. Attól sem kell tartanom, hogy visszahízom. Mert az edzés rendszeressé vált, és a napi 1000 kalória elegendővé vált több, mint fél év alatt. Én rájöttem, ha az ember szüttyög, annak semmi értelme.
2020. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
99%

4-es hozzászólásról a vicc jut eszembe amiben a cigány a nem evésre szoktatja a lovát. 2 hét koplalás után az állat elpusztul, mire a cigány:

"Kár, pedig már majdnem hozzászokott".


Amit írsz az nem hozzászokás, hanem a szervezeted úgy döntött hogy attól hogy hülye vagy még nem feltétlenül kell (rögtön) megdöglened (elég később). Ez hormonális változásokat is jelent. Többek között ilyenkor lecsökken a pajzsmirigy által termelt trijódtironin és tiroxin koncentrációja a vérben. Ennek az elsődleges következménye az anyagcsere lelassulása, másodlagos következmény lehet az aluszékonyság, krónikus fáradtság, izomgyengeség, nőknél menstruációs problémák vagy akár a menstruációs ciklus teljes kimaradása, alacsony vérnyomás, stb. A szervezeted először hidrolizálja (lebontja) az izomszövetben található fehérjéket, hogy biztosítani tudja az agy és a belső szervek működéséhez szükséges energiát (glükóz). Ha már nincs mit lebontani akkor olyan helyekről von el tápanyagokat a szervezeted ami nem szükséges rövidtávon az életben maradáshoz, pl. haj, csontok, stb.


Az alultápláltság egy nagyon érdekes folyamat akinek kedve van kipróbálni az nyugodtan fogyasszon mindössze napi 1000 kcal-t, ráadásul sportolás mellett.

2020. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor egyetek, és várjátok a csodát 😀
2020. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
1000 kalóriára lemenni rendkívül veszélyes és nagyon nem ajánlott, főleg nem kezdőknek, de úgy egyáltalán egészséges embereknek sem. Neked lehet bejött, viszont innen a legtöbb komoly eredményt elért embertársad, akik gyökeresen megváltoztatták az életüket, szakértők által is támogatott, tudományos formulák által kalkulált napi kalória limitet követtek. Attól mert egy embernek bejött, még nem biztos, hogy a tömegnek is ezt kell követnie. Főleg egy ilyen helyen, ahol a legtöbben kezdők és tanácsot keresnek.
2020. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1700al is sikerül fogynom. Ami érdekes hogy egyszerre fogytam zsírból és építettem izmot. Tehát a kilóm nem változott, csak az összetételem, viszont ennek örülök, mert az izomépítés is cél lenne. Csak nem hittem hogy egyszerre sikerülhet a kettő
2020. dec. 21. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!