Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1300 kcal napi kalóriabevitel?

1300 kcal napi kalóriabevitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég, kb. 1 hete kezdtem bele a diétámba, sosem voltam még ilyen motivált, mint most. A kalóriaszámlálás módszerét alkalmazom, azonban nem tudom, mennyire csinálom jól. Kalóriabázis szerint 2332 az alapjárat kcal égetésem, 175 cm vagyok, 84 kg, 18 éves lány. Mióta belekezdtem, 1300 kalóriát viszek be naponta. Nem is vagyok mellette farkaséhes, maximum néha egy nagyon kicsit érzem magam éhesnek. Sokat olvastam róla, de mindenhol mást látok. Arra lennék kíváncsi, hogy ez az 1300 kcal túl kevés, többet kéne ennem, mert izmot fogok veszíteni zsír helyett, illetve azonnal vissza fogom hízni a leadott súlyt? Vagy ez megfelelő számomra, a leírt adataimmal?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2021. márc. 9. 21:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit elfelejtettem, hogy teljesen elégedett lennék az egészséges heti kb. 1 kg fogyással, nem szeretném túlságosan siettetni.
2021. márc. 9. 21:16
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából jó, bár az aktivitásodról semmit sem írtál. Csináld ennyivel, ha havonta 2-2,5 kiló megy le, akkor jó. Ha nem ennyi, akkor finomíts a kalórián a megfelelő irányban. A fiéta első hetében történt súlyváltozást ne vedd figyelembe, tehát most nézd meg a súlyod, aztán egy hónap múlva!
2021. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Általában miket szoktál enni egy nap? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ eddig mennyit ettél. Ha eddig megettel napi 3000 kalóriát az 1300 baromi kevés lesz és előbb-utóbb radjön a falasroham.


Ha mondjuk eddig 2000et ettél, akkor kezdd 1700el, majd par hét után 1500 onnan megint pár hét 1300. Fokozatossag fontos.


A másik hogy a makrotápanyagokra se art figyelni (feherje, szenhidrát, zsír). Ha kellő mennyiségű fehérjét viszel be, mondjuk 1.5 g feherge/testsúly kg az esetedben olyan 126 g fehérje. De akár kezdheted 1g/testsúly kg-al akkor az 84 gramm fehérje naponta. Nem kell túltolni, valamennyj izmot vesztesz de ha eleget eszel feherjét akkor minimálisat.


Mellette csinált súlyzós edzést, ha nincs súlyod akkor saját testsúllyal, guggolás, kitörés stb akkor az izmaidra is figyelsz.

2021. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!