Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok ilyen életmód...

Miért nem fogyok ilyen életmód mellett?

Figyelt kérdés

Naponta 1400 kalóriát eszem. Ennek a nagy része zöldség, gyümölcs és fehérje. Heti 3x 4x sportolok. Ez általában futás, kocogás vagy aerob edzés. Amelyik napokon nem tudom megoldani az edzést (home office miatt) azokon a napokon is igyekszem legalább 1 órát sétálni a szabadban.

Most vagyok 60kg de január elején még. 55 voltam 172 centihez. Tudom, tudom ez teljesen egészséges súly és nem is ezzel van a problémám hanem azzal, hogy ez az 5 kiló kevesebb mint 1 hónap leforgása altt jött fel. Annak ellenére, hogy semmit nem változtattam az életmódomon. Világ életemben sovány alkat voltam úgy, hogy minden nap betoltam egy tábla milkát. Sőt volt, hogy még fogytam is zabálás mellett. Most meg sportolok, odafigyelek az ételekre és másfél hónap altt 1 kiló ment le nagyjából. Gondoltam arra, hogy esetleg a pajzsmirigyemmel lehet baj, annak a kivizsgálása már folyamatban van. De ha esetleg kiderül, hogy nem amiatt van akkor mihez kezdjek? Életem végéig diétáznom kell a súlytartáshoz? :( Anyukám mondta, hogy ez azért is lehet mert 55 kilósan (szerinte) kórosan sovány voltam és azért nem tudom leadni ezt a pár kilót mert a testem ragaszkodik ehhez az egészséges súlyhoz, hogy egészséges legyek. Hát nem tudom... De akkor miért kellett ehhez a testemnek 20 év? Egész életemben semmi bajom nem volt az alacsony súlyom ellenére. Vagy esetleg ennyire lelassult volna az anyagcserém? :( Anyukám azt javasolta, hogy kezdjek el nyugodtan normálisan enni, mert ez a kis hízás nem attól van mert sokat ettem hanem ugye a szervezetem ragaszkodik hozzá. Hát már nem merek enni mert félek, hogy csak tovább hízok. Ezt az 5 kilót is iszonyú rövid idő alatt szedtem fel. Már rendesen félek. 20/L



2021. márc. 10. 14:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

20. Látod hogy van. Lelassul az anyagcsere és mindegy volt mennyire kontráztam rá. Nem tudom mi az a zabálás. De a táplálkozásnak semmmi köze nincs a súlyhoz. Írtam hogy csak egészséges dolgokat eszek, dehát minek.. Úgyhogy a butaságod és bunkóságod miatt lepontoztalak, remélem nem baj!

Dehogy sikerült, egy kilóját se. De elfogadtam hogy így maradok, nem olyan szörnyű még ez a test, és egészséges tartományban is van.

2021. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul így a modellkedésről szőtt álmaim is mentek a levesbe."

Hát ahhoz eleve alacsony és túlkoros lennél, meg ott a körméretek számítanak, nem a kilók.


Serdülőkor végén az anyagcsere lassulni szokott, majd utána jóval lassabban, de folytatódik ez a folyamat. Tiniként könnyű vékonynak maradni, mivel akkor baromira pörög az anyagcsere.

60kg sokkal egészségesebb a magasságodhoz.


Étkezésre figyelni pedig az egészség miatt kellene leginkább, hisz abból épül fel és működik a szervezetünk, amit adunk neki.

2021. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!