Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit égettek futás és séta...

Mennyit égettek futás és séta közben?

Figyelt kérdés
Mi band hármat használok, de szerintem eléggé aláméri a dolgokat... Pl ma futottam 6,5 km-t 45 perc alatt és 300 kalóriát égettem vele. Vagy tegnap sétáltam másfél óra alatt 10 km-t és ez volt 400 kcal. Mindenki más is így van ezzel, vagy ez csak az én problémám?

2021. márc. 17. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem, ezek teljesen reális értékek. Sem a futás, sem a gyaloglás nem extrém kalóriaigényes.
2021. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktam gyújtogatni menet közben.
2021. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A futás nem kalóriaigényes? Dehogynem. Az egyik leginkább kalóriaigényes sport, mivel a kalória elsősorban az edzés alatti átlagpulzustól függ, az pedig futás alatt még lassú tempónál is a max pulzusod 70%-a körül van, de normál tempónál inkább 80% vagy afölötti. A 300 kalória 45 percre max akkor reális, ha egy 50 kiló körüli nő vagy és lassan kocogsz. Amúgy inkább 600-800 kcal/óra a jellemző érték, gyorsabb tempónál vagy nagyobb termetű férfiaknál 1000 kalória felett is lehet óránként. Én pl. tegnap egy kifejezetten laza tempójú, 25 perces futással 361 kalóriát égettem 72 kilós férfiként az elég pontosnak számító Polar pulzusmérő órám szerint.
2021. márc. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 bocsi véletlen nyomtam a válaszodra "hasznos"at. Mond csak te normális vagy? Hogy a francba lehetne akár 1000 kalóriát elégetni óránként?
2021. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor a több évtizede élsportolóknak EKG alapú pulzusmérőket fejlesztő Polar cégnél is mindenki hülye, mert bizony ennyit simán el lehet égetni futással a sportórák szerint. Még nekem is, pedig nem vagyok túl nagy darab. Mai futásom adatai pl 13 km, 1:02:50, 994 kcal.


De amúgy számtalan helyen le is van írva ez, pl itt:


[link]


"A fenti példát ismét tovább számolva, ha 70 kg-os emberünk 5 perces ezrekkel, vagyis 12 km/h-val (7,5 mérföld/óra, mivel az eredeti skála angolszász mértékegységeket használ) 60 percet fut, mely sebesség MET szorzója 11,8, akkor:

70 x 11,8 = 826 kilokalóriát fog elégetni."


Tehát egy nem túl gyorsan futó 70 kilós férfi 826 kalóriát éget el óránként, akkor szerinted egy mondjuk 4 perces ezrekkel futó 80 kilós férfi mennyit éget?

2021. márc. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én múlt héten az órám szerint 2340 kalóriát égettem el 30 km futással 3 óra 9 perc alatt. Szerint nagyjából jól kalkulálnak ezek az eszközök. Ja férfi vagyok 83 kg, 190 cm.
2022. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!